"Drzewa, które bezpowrotnie odchodzą"
18 października 2024 r. uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach przyrodniczych "Drzewa, które bezpowrotnie odchodzą".
Warsztaty odbyły się w Klubie Kultury Filia Zastów w formie gry terenowej.
Celem było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o lesie, gospodarowaniu zasobami natury oraz o racjonalnym i odpowiedzialnym korzystaniu ze wszystkich darów przyrody.
Podczas gry dzieci podjęły się kilku wyzwań, podczas których mogli wykorzystać swoją pamięć, zdolności zręcznościowe, ruchowe, a także logiczne myślenie.Warsztaty były ciekawe, różnorodne, każdy dobrze się bawił. Oglądaliśmy rekwizyty związane z historią życia ludzi, wytwarzania narzędzi, pracy w lesie.
Kinga Jarosz
PROGRAM dla dzieci i młodzieży przeżywającej trudne doświadczenia, kryzysy, potrzebującej wsparcia oraz dla ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli.
Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, realizować będzie w nazej szkole projekt ”Nie jesteś sam” - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Spotkania poprowadzi pani Urszula Zwolińska - psycholog, trener
Wszelkie informacje naszym projekcie znajdują się tutaj:
https://centrumwspieraniarodzin.pl/spr/nie-jestes-sam/
oraz tutaj:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61560358742223
WYRÓŻNIENIA DLA NAUCZYCIELI
Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 15 października w Wawerskim Centrum Kultury za codzienną pracę, poświęcenie i zaangażowanie- nie tylko w naukę, ale też wychowanie dzieci i młodzieży wyróżnionym naczycielom zostały wręczone nagrody Burmistrza Dzielnicy #Wawer. Z naszej placówki nagrodę otrzymały panie : Anna Rafalska, Dorota Walasek oraz Beata Wojdat .
To nie wszystkie wyróżnienia z okazji #DzieńEdukacjiNarodowej dla wawerskich pedagogów! Uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta m.st. Warszawy, którą otrzymują najlepsi nauczyciele i nauczycielki za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju warszawskiej oświaty odbyła się 11 X w Zamku Królewskim w Warszawie. To prestiżowe wyróżnienie wręczono podczas uroczystej gali paniom:
Hannie Ratańskiej-Szot, Szkoła Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich,
Annie Czubarowicz, XXV LO im. Józefa Wybickiego,
Justynnie Łojko, Szkoła Podstawowa nr 138 im.J.Horsta Warszawa Międzylesie,
Agnieszce Kościk, Szkoła Podstawowa nr 404 im. WOŚP w Warszawie.
W tym roku wyróżnienia otrzymało 58 nauczycielek i nauczycieli oraz 48 dyrektorek i dyrektorów. Wśród nagrodzonych są pracownicy miejskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym również szkół specjalnych oraz innych placówek oświatowych tj. m.in. poradni psychologiczno-pedagogicznych, młodzieżowych domów kultury czy specjalnych ośrodków wychowawczych.
Dzień otwarty
Zapraszamy na spotkania indywidualne z nauczycielami w dniach
15 X - oddziały przedszkolne
16 X - klasy I-IV
17 X - klasy V-VIII
Wawerska Olimpiada Przedszkolaków
Dnia 8.10 br, grupa 0d dumie reprezentowała SP 109 podczas Wawerskiej Olimpiady Przedszkolaków. Całość zmagań rozpoczęła uroczysta parada, zaś ich zwieńczeniem było wręczenie małym atletom pamiątkowych medali. Nasze przedszkolaki wykazały się dużą sprawnością fizyczną i sprytem - być może za kilkanaście lat zdobywać będą medale na Igrzyskach Olimpijskich. My kibicujemy im już dziś !
AA
SD
3
MUW PROFILAKTYKA - ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ ZDROWIA PSYCHICZNEGO I PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ U MŁODYCH OSÓB- 29 października 2024 r.
Pismo_na_strone_KO_-_uzaleznienia.pdf
Warszawa, dn. 10 października 2024 r.
WKS.021.4.2024.AN
Dyrektorzy, Nauczyciele
szkół podstawowych
oraz ponadpodstawowych, placówek
województwa mazowieckiego
Szanowni Państwo,
Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Warszawie zapraszają nauczycieli, wychowawców szkół województwa mazowieckiego oraz rodziców do udziału w konferencji dotyczącej zdrowia psychicznego i profilaktyki uzależnień u młodych osób.
Powyższe wydarzenie jest częścią kampanii społecznej z zakresu profilaktyki uzależnień, organizowanej przez Wojewodę Mazowieckiego. Inicjatywa ma zwrócić uwagę na kwestię zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz rosnącą grupę osób uzależnionych od różnych substancji, w tym alkoholu i środków psychoaktywnych. Wierzę, że poszerzanie i uaktualnianie wiedzy w ww. zakresie będzie miało istotny wpływ
na podniesienie kompetencji oraz świadomości wśród osób sprawujących opiekę nad dziećmi i młodzieżą.
Jednocześnie proszę o upowszechnienie ww. wydarzenia wśród Rodziców uczniów/wychowanków.
Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w konferencji, która odbędzie w formule on-line, w dniu 29 października 2024 r. w godz. 10.00-12.00.Link do transmisji: https://youtube.com/live/UT8bFA4csbc?feature=share
Łączę wyrazy szacunku
Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Wioletta KrzyżanowskaAgenda_konferencji_29.10.2024_r.pdf
AGENDA KONFERENCJI ONLINE
29.10.2024 r. godz. 10:00-12:00
10:00-10.10 Rozpoczęcie konferencji.
10:10-11:00
Wystąpienie Pani dr n. med. Lidii Popek - Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży –wygłoszenie wykładu pt. „Zachowania samobójcze u dziecii młodzieży”.
11:00-11:50 Wystąpienie Pana lek. Mateusza Dankowskiego i wygłoszenie wykładupt. „Uzależnienia u dzieci i młodzieży”.
11:50-12:00 Zakończenie konferencji.
Wolontariusze w akcji ...
29 września 2024 odbył się 46. Warszawski Maraton, nazwany Maratonem stulecia.
To w roku 1924 odbył się pierwszy bieg na dystansie maratonu w Polsce!
Organizator przedsięwzięcia, Fundacja Maraton Warszawski, postawił nam spore wyzwanie -wsparcie imprezy biegowej od samego rana!
Pracowity dzień zaczęliśmy o 7.00, kiedy nasze koleżanki i koledzy jeszcze smacznie spali 😉 a nasza przygoda z udziałem w tym wydarzeniu trwała aż 9 godzin!
Zadaniem szesnastoosobowej grupy z naszej szkoły była obsługa depozytów biegaczy, a także „dostawa” bieżących informacji uczestnikom półmaratonu.
Co tu dużo mówić – jesteśmy w tym wprawieni i bardzo dobrze zorganizowani.
Za nasze starania zostaliśmy nagrodzeni wieloma ciepłymi słowami uczestników biegu; fajnie było usłyszeć słowa: „dobrze, że jesteście”, posłuchać czasem historii biegaczy, poczuć ich energię i pozytywne nastawienie.
Atmosfera imprezy i liczne doświadczenia dały nam dużo radości ze wspólnych działań.
Dlatego piszemy się na kolejne i zachęcamy wszystkich do udziału w takich wydarzeniach!
Opiekun zespołu wolontariuszy SP 109
J. Sperczyńska
9
UWAGA ! Od 2 X 2024 r. uległ zmianie numer rachunku Rady Rodziców.
Nowy nr konta Rady Rodziców do wpłat:
88 1090 0088 0000 0001 5973 8616
Santander Bank Polska
Parlament Europejski w Warszawie!
W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zaprosiła młodzież naszej szkoły do udział w warsztatach dotyczących roli Parlamentu Europejskiego i wyborów europejskich.
Uczniowie pracowali z interaktywnymi narzędziami, dzięki którym w ciekawy sposób dowiedzieli się, jak współpraca na szczeblu europejskim pomaga radzić sobie z najważniejszymi problemami w UE.
Podczas warsztatów wraz z przedstawiciel(k)ami sieci eksperckiej Team Europe, Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacji Civis Polonus uczniowie zastanawiali się, jak działa Parlament Europejski, jak unijne przepisy wpływają na życie obywateli i obywatelek UE.
Beata Ludzia, Kinga Jarosz
Wycieczka na lotnisko
Czwartoklasiści uczestniczyli w ciekawej wycieczce na Lotnisko Chopina w Warszawie.
W sali historii PLL LOT poznali krótki rys historyczny, ciekawostki oraz prezentację jak lotnictwo zmieniało się na przestrzeni lat. Oglądali z zewnątrz samoloty, które aktualnie są serwisowane, mogli się dowiedzieć więcej o ich budowie. Przeszli „ścieżkę pasażera”, gdzie rozmawiali o zarekwirowanych od podróżujących przedmiotach. Na koniec ogromną atrakcją było spotkanie z psem tropiącym, który pracuje w szeregach straży granicznej pilnując bezpieczeństwa pasażerów.
Kinga Jarosz
Pamiętamy o bohaterach Batalionów Chłopskich
Podczas obchodów 84. rocznicy powołania Batalionów Chłopskich członków tej formacji upamiętniono przy pomniku Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Warszawie. Hołd drugiej co do wielkości konspiracyjnej formacji wojskowej w czasie II wojny światowej przed pomnikiem Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet obok kombatantów złożyli organizatorzy uroczystości: wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szef UdSKiOR Lech Parell, córka generała Franciszka Kamińskiego oraz przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także licznie przybyli reprezentanci najwyższych władz państwowych, wojskowych, młodzieży ze szkół dziedziczących tradycje Ruchu Ludowego i mieszkańcy stolicy.
Święto żołnierzy BCh obchodzone jest 8 października w rocznicę dnia, kiedy w 1940 roku gen. Franciszek Kamiński „Zenon Trawiński” został zaprzysiężony na komendanta tej formacji.170 tys. żołnierzy wywodzących się z polskiej wsi tworzyło Bataliony Chłopskie. Przeprowadziły one około 3 tys. większych akcji bojowych. Do ważniejszych należą walki w obronie pacyfikowanej Zamojszczyzny w latach 1942–1943, m.in. pod Wojdą, Zaborecznem i Różą, rozbicie więzień w Krasnymstawie i Pińczowie czy zatopienie wspólnie z AK niemieckiego statku Tannenberg. Organizację rozwiązano we wrześniu 1945 roku.
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przemawiając przed pomnikiem Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet, szef MON-u dodał, że szlak bojowy BCh to 6 tys. akcji i ponad 900 bitew, a organizacja była drugą co do wielkości po Armii Krajowej podziemną armią w okupowanej Polsce. – To zbiorowa akcja, która trwała nieprzerwanie przez cały okres wojny i okupacji, a idea Batalionów trwa do dziś – zaznaczył wicepremier i wskazał, że współcześni dowódcy polskiej armii są również spadkobiercami gen. Kamińskiego i jego walki.
Uroczystości rocznicowe konytuowano na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim, gdzie uczestnicy oddali hołd poległym żołnierzom BCh przy pomniku „Ku chwale Batalionów Chłopskich” oraz złożyli kwiaty na grobie generała Franciszka Kamińskiego
– Nie ma słów, by opisać jak wielkim człowiekiem był gen. Franciszek Kamiński. Jego ogromne zaangażowanie w organizację i rozwój Batalionów Chłopskich, a po wojnie upamiętnianie do dziś budzi podziw i szacunek. Po wyjściu z ubeckiego więzienia osobiście odwiedzał wszystkie miejsca walk stoczonych przez BCh starając się upamiętnić swoich poległych podkomendnych – mówił nad grobem Generała wzruszony płk Zbigniew Zaborowski, który osobiście znał generała Kamińskiego.
Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły- byli to uczniowie klas ósmych pod opieką pani dyrektor Hanny Ratańskiej-Szot oraz pani Betay Wojdat. Honorową wartę pełnił poczet sztandarowy, a delegacja uczniów złożyła symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem.
fotografie H RSZ
Bataliony Chłopskie (pierwotnie Straż Chłopska, "Chłostra") powstały w sierpniu 1940 r. na skutek sporów politycznych w łonie Związku Walki Zbrojnej. Organizacja stanowiła siły zbrojne Stronnictwa Ludowego, ale w jej składzie znaleźli się także członkowie Związku Młodzieży Wiejskiej Rzeczypospolitej. Organem nadzorującym było Centralne Kierownictwo Ruchu Ludowego, którego reprezentantem był Józef Niećko, ale główną postacią Batalionów Chłopskich był w praktyce ich Komendant Główny przez cały okres, Franciszek Kamiński. W momencie największego rozwoju organizacja liczyła ok. 170 tys. członków, wyłącznie z terenów wiejskich – BCh nie operowały w miastach. Szacuje się, że w trakcie otwartych walk, działań dywersyjnych i w wyniku aresztowań poległo ok. 7 tys. żołnierzy BCh.
Do najgłośniejszych osiągnięć organizacji należało dostarczenie materiałów wywiadowczych o próbach z niemieckimi rakietami V-1 i V-2, choć na co dzień oddziały głównie przejawiały aktywność przy niszczeniu trakcji kolejowej i łączności, odbijaniu więźniów z aresztów gestapo i obronie mieszkańców wsi przed pacyfikacjami. Politycznie organizacja była najbliższa AK, zajmując stanowisko antykomunistyczne i antynacjonalistyczne. Mimo niechęci do pełnego scalenia (choć formalnie zostało ono dokonane między 30 marca a 30 maja 1943 r.) wspólnie podejmowane akcje nie należały do rzadkości.
Bataliony Chłopskie udaremniły realizację niemieckich planów wysiedlenia i eksterminacji ludności polskiej na Zamojszczyźnie, które były częścią zbrodniczego Generalplan Ost. Bataliony Chłopskie podjęły wówczas walkę zbrojną z Niemcami, która przekształciła się w "Powstanie Zamojskie".
Święto Batalionów Chłopskich obchodzone jest 8 października, w rocznicę dnia, kiedy w 1940 r. na komendanta Batalionów Chłopskich został zaprzysiężony Franciszek Kamiński, po II wojnie światowej bojownik o demokrację, uwięziony przez komunistów w okresie stalinowskim, w III RP awansowany na generała dywizji Wojska Polskiego i odznaczony Orderem Orła Białego. Po wojnie żołnierze Batalionów Chłopskich byli współtwórcami Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Tydzień Bezpieczeństwa w Warszawie - 7 X -12 X
Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa odbędzie się od 7 do 12 października pod hasłem “Warszawa chroni”. Program „Warszawa chroni” obejmuje różnorodne działania edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców na temat zachowań w sytuacjach kryzysowych. Każdy dzień poświęcony będzie innej tematyce – bezpieczeństwu na ulicach, pokazom pierwszej pomocy, edukacji, bezpieczeństwu kobiet, ćwiczeniom systemu alarmowania.Program zakłada również działania na rzecz ochrony infrastruktury oraz przygotowanie miasta na ewentualne zagrożenia związane z ekstremalnymi warunkami pogodowymi czy sytuacjami kryzysowymi wynikającymi z konfliktów zbrojnych.
Harmonogram Tygodnia Bezpieczeństwa
W ramach nadchodzącego tygodnia zaplanowano szereg wydarzeń, które mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat bezpieczeństwa:
7.10 (poniedziałek) Dzień Monitoringu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 8.10 (wtorek) Dzień Pierwszej Pomocy 9.10 (środa) Dzień Edukacji i Alarmowania 10.10 (czwartek) Dzień Bezpieczeństwa Kobiet 11.10 (piątek) Dzień Konsultacji 12.10 (sobota) Piknik Bezpieczeństwa – w godzinach 10.00 – 14.00
Szczegółowe informacje oraz kalendarium znajdują się na stronie 19 115.
9 października (środa) to dzień alarmowania.Tego dnia o godzinie 11.00 zawyją syreny alarmowe. - Będzie trzyminutowy, modulowany sygnał syreny alarmowej, której zadaniem jest postawianie wszystkich na nogi. Równie ważne jest to, żeby nie wywołać paniki.
Mieszkańcy Warszawy dostaną też wiadomości wysłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa z warszawskiego i regionalnego systemu powiadomień. "Zachowaj spokój, włącz media, to są ćwiczenia" – tak będzie przykładowo wyglądać taka informacja. Po godzinie nastąpi odwołanie tego alarmu.
Od 7 do 11 października po ulicach Warszawy będzie jeździł zabytkowy, promocyjny tramwaj, który będzie kursował od godziny 11.30 do 17.30. Na pokładzie tramwaju obecni będą eksperci Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa oraz przedstawiciele służb mundurowych.Przez cały tydzień w parku Świętokrzyskim (obok PKiN) będzie stał namiot z logo "Warszawa chroni". W godzinach 10-18 będzie można porozmawiać z funkcjonariuszami służb, ekspertami z zakresu bezpieczeństwa, otrzymać materiały.
Warszawa chroni! Piknik w ramach Warszawskiego Tygodnia Bezpieczeństwa -11 października zapraszamy do Wawra na piknik organizowany w ramach Warszawskiego Tygodnia Bezpieczeństwa.
Program pikniku w Wawrze – ul. Żegańska 1a
- godz. 10:00-12:00 – warsztaty literacko-plastyczne dla przedszkolaków z wykorzystaniem publikacji “Co wolno, a czego nie? Książka dla dzieci o bezpieczeństwie” – Biblioteka Wawerska, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 121,
- godz. 11:00-14:00 – gry dla dzieci i młodzieży: " Cyberbezpieczeństwo" i „Budujemy Bezpieczne Miasto” – Wawerskie Centrum Kultury, filia Międzylesie,
- godz. 15:00 – wykład Krzysztofa Królika i prezentacja "Cyberbezpieczeństwo w bibliotece" – WCK Międzylesie, sala widowiskowa,
- godz. 16:00 – policyjny wykład i prezentacja o tematyce bezpieczeństwa – WCK Międzylesie, sala widowiskowa,
- godz. 16:30 – pokaz karate tradycyjnego – samoobrona dla dorosłych – WCK Międzylesie, II piętro, sala 101,
- godz. 17:00 – wykład Krzysztofa Królika i prezentacja "Interpretacja Ustawy Kamilka na przykładzie instytucji kultury” – WCK Międzylesie, sala widowiskowa,
- godz. 10:00-18:00 – parking przed budynkiem WCK Międzylesie
- strefa bezpiecznego malucha,
- "Pierwsza pomoc" – warsztaty z fantomami oraz defibrylatorami szkoleniowymi,
- egzamin na kartę rowerową,
- poradnictwo dotyczące przemocy domowej i uzależnień,
- strażackie pogadanki na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego,
- pokaz pojazdów służb ratunkowych,
- grochówka dla mieszkańców.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W tym roku uczniowie klas 1-3 wysłuchali poezji dziecięcej z repertuaru Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, zaprezentowanej przez swych rówieśników. Bardzo dziękujemy za piękne przygotowanie dzieci.
Organizatorzy:
Katarzyna Salach i Anna Staniszewska
Warsztaty Epsilon
W dniach 30.09. – 2.10. uczniowie klas I-II biorą udział w drugim etapie pięciogodzinnych warsztatów realizowanych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Epsilon w ramach rekomendowanego programu profilaktycznego. Celem programu jest wsparcie uczniów w nowym dla nich etapie szkolnym, który nierzadko bywa wyzwaniem emocjonalnym w drodze kształcenia postaw. Dodatkowo pomaga nowym wychowawcom poznać bliżej zespół klasowy, któremu przewodniczą. Poza kształtowaniem umiejętności społecznych i emocjonalnych, warsztaty są też świetną zabawą dla uczniów, dostarczając im pozytywnych doświadczeń w grupie. W trakcie zajęć uczniowie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, przeżyciami, pomysłami i z dużym zaciekawieniem uczestniczą w warsztatach. Wszyscy dobrze się bawią. Klasy integrują się jeszcze bardziej. Będziemy teraz lepiej rozumieć nasze problemy klasowe. Szkolnym koordynatorem całego przedsięwzięcia jest pani Agata Cygan.
Turniej piłkarski przedszkolaków "Mini Euro 2024"
Dnia 25 września dzieci z grupy 0c z oddziału przedszkolnego przy naszej szkole 109 pod opieką nauczycieli: Panią Patrycją Ajdacką i Magdaleną Parzychowską oraz Panem Bartoszem Gajdą wzięły udział w turnieju piłkarskim przedszkolaków "Mini Euro 2024". W sportowych zmaganiach wzięło udział 15 drużyn i każda z nich reprezentowała inny kraj. Nasza szkoła reprezentowała Belgię. Grupa z 0c zajęła 5 miejsce w "Mini Euro 2024". Była super zabawa i sportowa rywalizacja. ⚽️"
P.A.
HARCERZE ZAPRASZAJĄ
- Nabór odbędzie się w poniedziałek 27.09.
- Klasy 7-8: 10:00
- Klasy 1-3: 10:45
- Działanie w czasie roku szkolnego
- Od tego roku zbiórki będą się odbywać w „dolnej świetlicy”.
Zbiórki odbywać się będą o następujących dniach i w następujących godzinach:
- Zuchy – Środa 17:30
- Harcerze – Piątek - Jeśli jest taka możliwość zależało by nam na rozpoczęciu zbiórki o 17:00.
- Harcerze Starsi – Piątek 18:30
Kontakt:
- Zuchy - Mateusz Wielguszewski
- Email: mateusz.wielguszewski@zhp.net.pl
- Tel: 785 667 027
- Harcerze – Wiktoria Sałek
- Email: wiktoria.salek@zhp.pl
- Tel: 889491429
- Harcerze Starsi – Stanisław Szymczykowski
- Email: stanislaw.szymczykowski@zhp.net.pl
- Tel: 784 118 055
Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
HO Stanisław Szymczykowski Drużynowy 147 WDSH "Błękitni" - SP 109
Chorągiew Stołeczna ZHP Hufiec ZHP Warszawa Wawer Alpejska 16,
04-628 Warszawa, Polska
- Nabór odbędzie się w poniedziałek 27.09.
#Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wawer
W poniedziałek 23.09.2024 gościliśmy Młodzieżową RadęDzielnicy Wawer, której członkowie opowiadali o działaniach #MRDW, przed nadchodzącymi wyborami uzupełniającymi do Rady.
26 września odbyły się wybory delegata/ki naszej szkoły do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wawer. Delegatką w roku szkolnym 2024 / 2025 została Natalia z klasy 8a (97 głosów). Skład wspomagający uzupełniają Mateusz z kl. 8a (68 głosów), Daryna z kl.7b (39 głosów) oraz Maksymilian z kl. 8c (24 głosy). W wyborach wzięło udział 228 uczniów.
Gratulujemy!
Życzymy wielu ciekawych pomysłów i wytrwałości w pracy!
Powodzenia!
A.C.
Archiwum Aktualności
Aktualności
- MŁODZI WOLONTARIUSZE SP 109 NA III GALI WOLONTARIATU
- Dzień otwarty
- SZKOLNE MIKOŁAJKI
- Siema Talent - Akademia Skillsów
- X WARSZAWSKI KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY „Anioł Bożonarodzeniowy 2024” dla uczniów szkół podstawowych
- GAZETKA SZKOLNA - NR 2
- ODKRYWAMY TALENTY!
- BAL ANDRZEJKOWY
- 25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
- DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
- Międzynarodowe Dni Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci
- PATRIOTYCZNE KONCERTOWANIE
- Zebranie z rodzicami
- Wizyta w Instytucie Pamięci Narodowej
- LISTOPADOWA AKCJA "POZYTYWNA UWAGA"
- KONKURS PLASTYCZNY
- „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
- ZAPROSZENIE
- GAZETKA SP109
- DZIEŃ DYNI