• WALENTYNKOWE ŻYCZENIA
     • WALENTYNKOWE ŻYCZENIA

      Dnia 14.02. nasza szkolna Poczta Walentynkowa prężnie pracowała by dotrzeć do odbiorców. Zabawa sprawiła że wszystkie buzie były uśmiechnięte.

      Dziękujemy pomysłodawcom akcji oraz wszystkim, którzy włączyli się czynnie w akcję Walentynkową.

      A. C.

    • DLA BABCI I DZIADKA
     • DLA BABCI I DZIADKA

      Dzieci z klas 2 uczęszczające do szkolnej świetlicy wystąpiły 12 lutego 2024 r.  w pięknym programie artystycznym. Wierszem, piosenką i krótkim przedstawieniem na motywach wiersza Wandy Chotomskiej "Wiersz dla babci" zachwyciły wszystkich zgromadzonych. Były łzy wzruszenia i radośći oraz upominki: słodkie miodki i kwiatki. Pani kierownik Katarzyna Gnyp-Dukat przywitała gości, podziękowała paniom Małgorzacie Sprycha, Beacie Radzimowskiej oraz Beacie Piechocińskiej za przygotowanie uroczystości. 

      EMŁ & MS 

      Wiersz dla babci / Wanda Chotomska

      Z okazji święta babci

      Ja dzisiaj babcie nauczę

      Jaka powinna być wnuczka

      I jaki powinien być wnuczek.

      Po pierwsze proszę babci

      Ja już od dawna uważam

      Że nic tak wnucząt nie zdobi

      Jak piękny uśmiech na twarzach.

      Uśmiech jest dobry na co dzień

      A nie wyłącznie od święta

      Więc wnuczek ma się uśmiechać

      A wnuczka ma być uśmiechnięta.

      Po drugie z czajnikiem w ręku

      Również jest wnuczkom do twarzy

      Każdy doroślej wygląda

      Kiedy herbatę parzy.

      Po trzecie chociaż wnuczek

      Czasem szklankę potłucze

      Przy myciu naczyń także

      Ślicznie wygląda wnuczek.

      Po czwarte proszę babci

      Po piąte i po szóste

      Niech babcia nigdy więcej

      Nie pierze wnuczkom chustek.

      Wnuczęta chcą się bawić

      A moim skromnym zdaniem

      Zabawą jest i fraszką

      Dla wnuków takie pranie.

      Po siódme proszę babci

      Wnuki powinny gderać

      Dlaczego nasza babcia

      nie chodzi do fryzjera.

      Włóż babciu nową suknię

      Niech cię uczesze fryzjer

      Posłuchaj babciu rady

      Obejrzyj telewizję.

      Już nie myśl babciu o nas

      O sobie babciu pomyśl

      Czy babciu nie uważasz

      Że to jest świetny pomysł.

     • #SZKOŁA W SĄSIEDZTWIE

      Kolejne spotkanie warsztatowe „Szkoły w Sąsiedztwie” już za nami! Dnia 30.01.2024 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów ze znaną podcasterką Moniką Adamską. Wiedza praktyczna z warsztatu będzie wykorzystywana później przez nich w ramach pracy w projekcie. Zespołowo jesteśmy gotowi do tworzenia naszego projektowego podcastu.

     • Zapytanie ofertowe

      W dniu dzisiejszym -  1 II 2024 r. - zostało opublikowanie Zapytanie ofertowe na  na „Sukcesywna dostawa papieru do drukarek i kserokopiarek na potrzeby Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty Wawer m.st. Warszawy oraz szkół i placówek oświatowych Dzielnicy Wawer m.st Warszawy do 30.06.2024 r.”

       Link do strony ogłoszenia:

      https://dbfo-wawer.ezamawiajacy.pl/pn/dbfo-wawer/demand/notice/public/120302/details

      Urszula Szajkowska

      Specjalista DBFO - WAWER M.ST. WARSZAWY

      Sekretariat ul. Włókiennicza 54, pokój 19, 04-974 Warszawa tel. +48222770870

      uszajkowska@um.warszawa.pl

      wawer.um.warszawa.pl

      202402012245_Specyfikacja.zip

      zapytanie.doc2024-02-01 12:440.06 MB

      Załącznik nr 2_formularz_ofertowy.doc2024-02-01 12:440.06 MB

      Załącznik nr 3_zamówienie dostawy.xlsx2024-02-01 12:440.01 MB

      Załącznik nr 4_protokół odbioru dostawy.xlsx2024-02-01 12:440.01 MB

      Załącznik nr 5_projekt umowy.docx2024-02-01 12:440.03 MB

      Załącznik nr 6_Klauzula_obowiązek_informacyjny_poniżej_130tys.docx2024-02-01 12:440.03 MB

    • Zebrania z Rodzicami
     • Zebrania z Rodzicami

      Zapraszamy o godzinie 18.00 na zebrania semestralne, których tematyką będzie podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej w I semestrze roku szkolnego 2023/24

      6 II 2024     wtorek      grupy    0 a, 0 b, 0 c, 0 d, 0e

      7 II 2024     środa        klasy       I - IV

      8 II 2024     czwartek   klasy      V - VIII

      8 II 2024  o godzinie 17.00 w stołówce szkolnej ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS VIII (informacje o warunkach przebiegu egzaminu ósmoklasisty)

      Luty_zebrania_grafik2024_(1)(2).docx

       

    • Szkoła w sąsiedztwie
     • Szkoła w sąsiedztwie

      W tym roku nasza szkoła realizuje projekt o nazwie „Szkoła w Sąsiedztwie”. Projekt jest skierowany do uczniów klas 4-7. Jego celem jest budowanie i wzmacnianie relacji szkół z najbliższym otoczeniem. Młodzież przy wsparciu mentora i opiekuna projektu poznaje okolice swojej szkoły i dokonuje diagnozy lokalnej. Jednym z zadań w ramach projektu jest nagranie podcastu, który będzie nawiązywał do potrzeb lokalnej społeczności.

      Dnia 10.01. zainteresowani projektem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztacie dotyczącym diagnozy lokalnej szkoły z perspektywy budowania lokalnych partnerstw i relacji z sąsiedztwem

      Uczniowie w grupach mieli wyzwanie - stworzenie lokalnej mapy wokół naszej szkoły.

      Efekty można obejrzeć na plakatach.

       

      Opiekunka projektu

      Agata Cygan 

     • PODZIĘKOWANIA ZA WOŚP

      Wielkie podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w "wielkim świątecznym graniu" 28 stycznia 2024r. w naszej szkole :)

      Wolontariuszom, którzy kwestowali z puszkami. Spisaliście się świetnie!

      Uczniom i uczennicom, którzy wzięli udział w Koncercie.

      Tym, którzy wzięli udział w licytacji, zabawach, warsztatach, upiekli ciasta i każdemu, kto dorzucił grosik do naszych puszek i eSkarbonek.

      Zorganizowanie Finału w 109-tce nie byłoby możliwe bez zaangażowania nauczycieli i pracowników, którzy działali w naszym Sztabie WOŚP:  
      Marty Biedrzyckiej, Katarzyny Staniec, Anny Staniszewskiej,  Bożeny Jarszak, Wiesławy Jesiotr, Beaty Ludzi, Beaty Wojdat, Anny Rafalskiej, Urszuli Kolbicz-Gajdy, Małgorzaty Spychy, Rafała Goławskiego, Piotra Kani, Lucyny Kryszyńskiej, Małgorzaty Zdulskiej, Katarzyny Karpman, Andrzeja Samoraja - dziękuję Wam bardzo :)

      Jak co roku mieliśmy wsparcie absolwentek naszej szkoły - Julii Chrustek, Amelii Karpy oraz  Anny Perl - dziewczyny brały udział we wszystkich Finałach organizowanych przez naszą szkołę.                                                      

      Jak zawsze byli z nami Justyna i Michał Wasek :) To właśnie pani Justyna utworzyła pierwszy Sztab przy naszej szkole w 2018 roku :)

      Wszystkim bardzo dziękuję :) Byliście wspaniali :)

      Joanna Lewicka

     • Konkurs "Tajemnice Wawra"

      Dnia 8.01.2024 chętni uczniowie kl. 4-8 wzięli udział w konkursie  sprawdzającym wiedzę uczniów o naszej dzielnicy zorganizowanym przez Muzeum z Klasą. Finał konkursu odbywał się w gmachu muzeum, a  wręczenie nagród w konkursie "Tajemnice Wawra" odbędzie się 6 lutego o godz. 11.00 ​​​​​​​

      https://www.facebook.com/photo/?fbid=702985611924668&set=pb.100066397076567.-2207520000

      Muzeum z Klasą, poświęcone XX-wiecznemu szkolnictwu, otwarto 2 grudnia w Warszawie. Zlokalizowana w 120-letnim budynku dawnej szkoły placówka jest jedynym takim muzeum w Warszawie i wyjątkowym – ze względu na profil działalności – także w skali kraju.

      Nowe Muzeum z Klasą zostało otwarte przy ul. Płowieckiej 77, w tzw. Murowance, czyli historycznym budynku najstarszej szkoły w Dzielnicy Wawer. Swoją siedzibę ma tam Fundacja na rzecz Wielkich Historii, zajmująca się edukacją historyczną i popularyzacją historii. Dzięki różnym inicjatywom o charakterze lokalnym i ogólnopolskim, jak konkursy czy wystawy, odpowiada na wyzwania współczesności bazując na doświadczeniach minionych pokoleń. Swoje programy kieruje przede wszystkim do szkół i uczniów.

      Można tam zobaczyć, jak wyglądały przed laty lekcje chemii czy kaligrafii i oglądać eksponaty zbierane od kilku lat, m.in. wśród mieszkańców Warszawy, którzy dzielili się rodzinnymi pamiątkami. To dawne dokumenty, mapy, sztandary, świadectwa, podręczniki. Wśród nich jest nawet drewniana ławka szkolna z XIX wieku. Udało się zebrać ponad 1000 takich artefaktów.

       

      https://dzieje.pl/edukacja/otwarto-muzeum-z-klasa-jedyne-takie-w-warszawie

     • My pets – lapbooks

      Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie kl. 2-3 naszej szkoły na lekcjach j. angielskiego uczyli się w jaki sposób opisać swoje ulubione zwierzątko. Niektórzy skorzystali z formy tematycznej książeczki czyli lapbooka. Dzieci spisały się rewelacyjnie.

      A C

     • Rusza VI edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego!

      Drodzy Uczniowie, macie konkretny pomysł co zrobić, aby w szkole lepiej i przyjemniej się uczyło oraz spędzało czas?Do 9 lutego zgłoście swój projekt, co zorganizować, kupić lub zmienić w naszej szkole za 5000 złotych!

      Rusza szósta edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego dla uczniów naszej Szkoły. Do wydania jest 5000zł (2000zł przekazanych przez Radę Rodziców; 2000zł przez Dyrekcję Szkoły i 1000zł przez Organ Nadzorujący)

      Karty zgłoszeń i listy poparcia dostępne w wiadomości na Librusie lub u p. Marty Płacheckiej.

       

      Regulamin Szkolnego Budżetu Obywatelskiego - edycja szósta r. szk. 2023/2024

      1.Szkolny Budżet Obywatelski jest przeprowadzany na terenie Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie i kierowany do uczniów tej Szkoły.

      2. Celami Budżetu są:- umożliwienie uczniom wpływu na działalność szkoły,- zwiększenie poczucia przynależności uczniów do społeczności szkolnej,- nabycie przez uczniów umiejętności pozyskiwania środków na realizację swoich projektów i umiejętności prezentacji.

      3. Koordynatorami Budżetu są p. Marta Płachecka, p. Marta Biedrzycka - opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i nauczycielki języka angielskiego.

      4. W roku szkolnym 2023/2024 Rada Rodziców przeznacza 2000zł, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 109 2000zł oraz Organ Nadzorujący 1000zł - co stanowi łącznie 5000zł na realizację projektów zgłoszonych przez uczniów szkoły i wybranych w głosowaniu.

      5. Projekty muszą mieścić się w zakresie działań szkoły tj. doposażenie szkoły, aranżacja przestrzeni szkolnej, organizacja warsztatów edukacyjnych, teatrzyków, koncertów, gier terenowych i innych podobnych imprez.

      6. Projekty mogą być realizowane przez wykonawców zewnętrznych (np. firma organizująca gry terenowe) lub przez uczniów szkoły (gra terenowa przeprowadzona przez uczniów z użyciem materiałów zakupionych w ramach projektu).

      7. Projekty, które zawierają treści uznawane powszechnie za obraźliwe lub które mogą być odebrane jako społecznie naganne nie są kierowane do kolejnych etapów.

      8. Efekty projektów muszą być ogólnodostępne dla uczniów szkoły. Jeden projekt musi być ogólnodostępny co najmniej dla wszystkich chętnych uczniów z jednego etapu edukacyjnego (tj. dla uczniów klas 1-3, lub klas 4-8).

      9. Projekty muszą być możliwe do realizacji w okresie od 8 marca 2023 do 30 kwietnia 2024.

      10. Projekty muszą być zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 109 - wewnątrz budynku szkolnego lub na szkolnym terenie na zewnątrz budynku.

      11. Pojedynczy projekt nie może przekraczać kwoty 5000zł.

      12. Realizacja budżetu przebiega zgodnie z następującym harmonogramem:

      HARMONOGRAM

      18 XII - 9 II 2024 - informowanie i promocja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

      3 I - 9 II 2024 - zgłaszanie projektów

      12 II - 14 II 2024 - weryfikacja projektów pod względem formalnym

      15 II 2024 - ogłoszenie listy projektów, które przeszły do etapu głosowania

      15 II - 4 III 2024 - promocja projektów, prezentacje (forma stacjonarna lub on-line w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju)

      28 II 2024 - Apel Samorządności (forma stacjonarna lub on-line w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju)

      5 III - 6 III 2024 - głosowanie

      7 III 2024 - ogłoszenie wyników

      8 III - 30 IV 2024 - realizacja projektów

      6 V - 17 V 2024 - ewaluacja

      13. Każdy uczeń może zgłosić więcej niż jeden projekt.

      14. Jeden projekt może zostać zgłoszony przez maksymalnie trzech uczniów.

      15. Wzór formularza zgłoszeniowego projektu do budżetu partycypacyjnego stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.

      16. Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć listę co najmniej 15 uczniów popierających projekt, której wzór stanowi załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu. Osoby popierające projekt muszą się osobiście podpisać. Do grupy osób popierających nie wlicza się projektodawców.

      17. Formularz zgłoszeniowy należy przekazać jednemu z koordynatorów.

      18. Podczas weryfikacji projekt zostanie sprawdzony przez pracowników szkoły czy jest możliwy do zrealizowania. Jeśli projekt będzie zawierał jakieś błędy, uczeń zostanie poproszony o poprawienie wniosku. Należy poprawić wniosek w ciągu 2 dni od otrzymanie powiadomienia.

      19. Projektodawcy mają obowiązek promować swój projekt w okresie 15 II - 4 III 2024r oraz przedstawić go  innym uczniom na apelu 28 lutego 2024r. Prezentacje są obowiązkowe, aby projekt przeszedł do etapu głosowania.

      20. Podczas głosowania kolejność projektów na liście jest ustalana losowo.

      21. Głosować mogą tylko uczniowie Szkoły Podstawowej nr 109. Można głosować na jeden dowolny projekt na kartach do głosowania w wyznaczonych w szkole miejscach w dniach 5 III - 6 III 2024r.

      22. Na podstawie wyników głosowania koordynatorzy tworzą listę rankingową projektów.

      23. Do realizacji mogą przejść projekty, które uzyskały największą ilość głosów, aż do wyczerpania kwoty 5000zł.

      24. W sytuacji, gdy pozostałe środki finansowe nie pozwalają na realizację kolejnego projektu z listy rankingowej, do realizacji przechodzi projekt zajmujący niższą pozycję na liście, jeżeli koszty jego realizacji mieszczą się w kwocie pozostałej do rozdysponowania.

      25. W sytuacji, gdy kilka projektów uzyskało tę samą liczbę głosów, a pozostała kwota nie umożliwia realizacji ich wszystkich, za rekomendowany do realizacji uznaje się projekt wyłoniony w drodze losowania.

      26. Warunki realizacji i harmonogram SBO mogą ulec zmianie z powodów niezależnych od organizatorów i koordynatorów projektu.

     • OFERTY DLA WOLONTARIUSZY

      Gdzie i jak pomagać w okresie świątecznym i podczas ferii? Przegląd ofert dla wolontariuszy z warszawskich szkół. Dnia 15.12. uczniowie kl. 6a pod okiem Pani Agaty C. uczestniczyli w zdalnej lekcji nt. zaangażowania społecznego, czyli wolontariatu. W czasie spotkania przyjrzeliśmy się możliwościom podjęcia współpracy wolontariackiej z różnymi warszawskimi instytucjami i organizacjami w okresie zimowym, a zwłaszcza w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i ferii. Centrum Edukacji Obywatelskiej przedstawiło propozycje dla różnych grup wiekowych i w różnych lokalizacjach warszawskich.

    • Laureaci IX Warszawskiego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Anioł Bożonarodzeniowy 2023”
     • Laureaci IX Warszawskiego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Anioł Bożonarodzeniowy 2023”

      W kategorii Klas 0-3

      1 Miejsce

      Alisa Kostar  klasa II SP 218

      Jakub Gołub klasa II SP 217

      2 Miejsce

      Hanna Zaręmba klasa I SP 279

      Milena Ciecierska klasa II SP 109

      3 Miejsce

      Barbara Pelikańska klasa 1 SP 109

      Hanna Kalinowska klasa I SP 357

      Wyróżnienia

      Maksymilian Krysiński II  SP 213, Michał Kaluźny klasa 0 SP 109, Anna Jarmołowicz klasa II SP 132

      Oliwier Bochenek klasa I SP 109, Jakub Tarszys klasa II SP 307, Zofia Nowotarska klasa I SP 357

      Marietta Justyńska klasa II SP 306, Liwia Włodarczyk klasa I SP 109

      W kategorii klas IV- VIII

      Miejsce 1

      Marta Dębek klasa VIII SP 357

      Miejsce 2

      Zofia Kalinowska klasa VI SP 357

      Miejsce 3

      Marysia Hermanowicz klasa VI SP 307

      Wyróżnienia

      Zofia Buniowska klasa  VI SP 306, Julia Hul klasa V SP 307, Bartosz Skubida klasa IV SP 307, Stanisław Miziołek klasa V SP 69

      Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom biorącym udział w konkursie,

      a także Rodzicom i Opiekunom.

      Uroczystość wręczenia dyplomów i  nagród

      odbędzie się  21.12.2023r, o godz.13.00 w sali gimnastycznej w Szkole

      Podstawowej nr 109, przy ulicy Przygodnej 2.

       

      Katarzyna Gnyp-Dukat, Anna Rafalska

    • ZAPROSZENIE
     • ZAPROSZENIE

      Dzielnica Wawer  Ho, ho, ho! Spieszymy do Was ze świąteczną nowiną! Już w przyszłym tygodniu odbędzie się u nas Wawerski Jarmark Świąteczny. Czeka na Was mnóstwo bezpłatnych atrakcji. Zapraszamy przedszkola, szkoły, seniorów i całe rodziny! Karuzela Konkursy i animacje! Świąteczne hity DJ-a! Warsztaty dla dzieci! Świąteczne stoiska! Pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem! Przyjdź na parking za Urzędem Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1. 19 - 22 grudnia w godzinach 12:00 - 20:00.

      To jeszcze nie koniec atrakcji  20 grudnia czekają na Was Świąteczne Warsztaty Wawerskie i Wigilia dla mieszkańców. Dołącz do wydarzenia https://fb.me/e/3erY6gyhU

      Więcej na temat jarmarku przeczytasz na naszej stronie https://wawer.um.warszawa.pl/.../wawerski-jarmark...

 • RODO

 • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
   • 22 277 11 23
   • ul. Przygodna 2
    03-991 Warszawa
    03-991 Warszawa
    Poland
 • MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 369465
 • Galeria zdjęć

   brak danych