• Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

      ÓSMOKLASIŚCI!

      Od 3 lipca 2024r. możecie odbierać z sekretariatu szkoły zaświadczenia z informacją o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty według harmonogramu (dotyczy tylko dnia 3 lipca):

      klasa 8a:  8.30 - 9.00

      klasa 8b: 9.00 - 9.30

      klasa 8c:  9.30 - 10.00

      Po zaświadczenie uczniowie przychodzą osobiście. Jeśli uczeń nie może przyjść osobiście, zaświadczenie może odebrać rodzic lub upoważniona przez rodzica osoba.

      Wyniki egzaminu możecie sprawdzić na stronie https://ziu.gov.pl przy pomocy loginu i hasła otrzymanego w  szkole. 

      Informacje dotyczące wglądu do sprawdzonych prac znajdują się na stronie: 

      https://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3832

     • BUDŻET OBYWATELSKI*2025

      Sposób głosowania

      Możesz wybrać, w jaki sposób zagłosujesz na projekty. Możesz wybrać jedną z dwóch możliwości:

      • internetowo,

      • papierowo.

      My rekomendujemy głosowanie przez internet, ponieważ jest znacznie wygodniejsze i w łatwy sposób można zapoznać się ze wszystkimi propozycjami poddanymi pod głosowanie.

      Głosowanie przez internet krok po kroku

      1. Wejdź na stronę bo.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie) 
      2. Kliknij przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, a następnie wpisz swój adres email. Na podany adres wyślemy wiadomość z linkiem. Powinna dotrzeć do Ciebie w ciągu kilku minut. 
      3. Wejdź na swoją skrzynkę pocztową i kliknij w link, żeby rozpocząć głosowanie.Jeżeli wiadomość nie trafi do wiadomości odebranych, sprawdź inne foldery np. wiadomości-śmieci, powiadomienia, społeczności itp. Jeśli w żadnym z tych folderów nie ma od nas wiadomości, skontaktuj się z nami – możliwe, że Twoja skrzynka blokuje automatyczne wiadomości. Wyślij nam wiadomość (z adresu, z którego chcesz zagłosować) na adres bo@um.warszawa.pl, a my w odpowiedzi prześlemy Ci indywidualny link do głosowania. 
      4. Wybierz projekty, na które chcesz zagłosować (dzielnicowe i ogólnomiejskie). 
      5. Możesz wybrać maksymalnie 15 projektów w jednej wybranej dzielnicy oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. 
      6. Uzupełnij swoje dane. Potrzebujemy ich wyłącznie do sprawdzenia, czy głos został oddany prawidłowo. Po ogłoszeniu wyników głosowania usuniemy je. Nie będziemy wysyłać Ci niechcianych wiadomości i nikomu nie udostępnimy Twoich danych. 
      7. Upewnij się jeszcze, czy na pewno wybrałaś(-eś) wszystkie projekty, na które chciałaś(-eś) zagłosować i sprawdź, czy wpisałaś(-eś) prawidłowe dane. 
      8. Zagłosuj i poczuj satysfakcję z tego, że zmieniasz Warszawę!

       Głosowanie krok po kroku przy użyciu formularza papierowego

      1. Wydrukuj kartę - karty do pobrania znajdziesz na naszej stronie (w materiałach do pobrania). Jeśli nie masz możliwości wydrukowania karty samodzielnie, możesz otrzymać ją w urzędzie dzielnicy. 
      2. Przyjdź do urzędu dzielnicy (nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby). Zabierz za sobą swój dokument tożsamości - będzie potrzebny do głosowania. Na miejscu będzie również pracownik urzędu, który może Ci pomóc w zagłosowaniu.  
      3. Możesz wybrać maksymalnie 15 projektów w jednej wybranej dzielnicy oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. 
      4. Uzupełnij swoje dane. Potrzebujemy ich wyłącznie do sprawdzenia, czy głos został oddany prawidłowo. Po ogłoszeniu wyników głosowania usuniemy je. Nie będziemy wysyłać Ci niechcianych wiadomości i nikomu nie udostępnimy Twoich danych. 
      5. Upewnij się jeszcze, czy na pewno wybrałaś(-eś) wszystkie projekty, na które chciałaś(-eś) zagłosować i sprawdź, czy wpisałaś(-eś) prawidłowe dane. 
      6. Oddaj wypełnioną kartę w punkcie głosowania. Poczuj satsfakcję z tego, że zmieniasz Warszawę! 

      O czym warto pamiętać?

      Możesz zagłosować tylko raz - internetowo albo papierowo. Jeśli zagłosujesz dwa razy, obydwa Twoje głosy będą nieważne.

      Nie trzeba być zameldowanym w Warszawie - głosować może każdy mieszkaniec i mieszkanka Warszawy.

      Nie trzeba być pełnoletnim - głosować możesz w każdym wieku. Jeśli masz mniej niż 13 lat, musisz poprosić o zgodę rodzica lub opiekuna.

      Co dalej?

      Po zakończeniu głosowania przystępujemy do liczenia głosów. Oddane głosy policzymy tak szybko, jak to możliwe. Musimy jeszcze sprawdzić, czy zostały oddane prawidłowo. Potrzebujemy na to około dwóch tygodni od momentu zakończenia głosowania. Więcej informacji o tym, w jaki sposób sprawdzamy poprawność oddanych głosów można znaleźć tutaj

      Wyniki głosowania ogłosimy 16 lipca 2024 r.

       

       

       

    • WIE w kl. 1-3- podsumowanie projektu
     • WIE w kl. 1-3- podsumowanie projektu

      20 czerwca 2024 r. uczniowie kl.1-3 zakończyli cykl zajęć z j.angielskiego i edukacji emocjonalnej w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. W tym tygodniu podsumowaliśmy warsztaty w czasie rozgrywek gier planszowych. Zostały również wręczone nagrody w konkursie Sfotografuj swoje emocje - emocje na wakacjach oraz rozdane dyplomy z olimpiady Olimpusek z j. angielskiego.

      Dziękując uczniom za ich pracę i zaangażowanie w realizację wyzwań, zapraszam uczniów za rok.

      Agata Cygan

    • POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW ANNO DOMINI 2024
     • POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW ANNO DOMINI 2024

      „ Człowiek jest istotą,

      której sposób istnienia jest kwestią

      otwartej wciąż decyzji,

      kim chce być i kim chce się stać”

                                     Max Scheler

      Drodzy Ósmoklasiści!         

         Nadszedł czas rozstania… Wydaje się, że tak niedawno pierwszy raz przekraczaliście próg naszej szkoły, trzymając kurczowo mamę za rękę. Jeszcze tak niedawno biegaliście (o zgrozo!) po korytarzach, „produkowaliście” decybele hałasu, błądziliście w labiryntach wiedzy… A teraz nastaje chwila wyciszenia i pożegnania z kolegami, koleżankami, nauczycielami, wychowawcami… - z wszystkimi osobami, z którymi tak mocno przez ostatnie osiem lat Wasz los był spleciony…

      W tym pożegnaniu jest smutek, kryje się wzruszenie, ale i nadzieja, że dacie sobie radę i zrealizujecie swoje marzenia. Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i rozwinęliście ważne umiejętności. Zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej.

      Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku spotkajcie ciekawych, wartościowych ludzi oraz… pamiętajcie o 109-tce

       

      18 czerwca o godzinie 17:00, tuż przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego dla klas ósmych odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów.  Po przemówieniu pani dyrektor Hanny Ratańskiej-Szot żegnającej ósmoklasistów, nastapiło  uroczyste przekazanie  sztandaru szkoły następcom z klas siódmych.

      Tego popołudnia nie zabrakło i wielu wzruszeń, kwiatów i podziękowań oraz ostatnich zdjęć, a smutek rozstania osodził przepyszny tort! W tak sympatycznym wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele, rodzice oraz nasi uczniowie.  Młodzież nasza pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami.

      EMŁ

    • II Wawerska Konferencja Uczniowska!
     • II Wawerska Konferencja Uczniowska!

      Dnia 18.06.2024 r. w Wawerskim Centrum Kultury odbyła się II Wawerska Konferencja Uczniowska "Mam pomysł na...".

      Naszą szkołę dzielnie reprezentowała uczennica kl.4 d Amelka Kąkol. Amelka zaprezentowała własny pomysł na Park dla psów.

      Amelia Kąkol-miłośniczka zwierząt z głową pełną pomysłów i ogromnym sercem dla wszystkich istot. Od trzech lat trenuje Judo, ucząc się sportowego podejścia do rywalizacji. Dzięki ciężkiej pracy, dyscyplinie i zaangażowaniu zdobywa medale. W wolnych chwilach szyje na maszynie, szydełkuje, maluje oraz tworzy projekty domów.

      Ogromnie gratulacje i brawa za podjęcie wyzwania. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Academy International Wawer. Konferencję objęli patronatem: Mazowiecki Kurator Oświaty, Burmistrz Dzielnicy Wawer oraz Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wawer.

      A.C.

    • PODZIĘKOWANIE
     • PODZIĘKOWANIE

      Bardzo dziękuję wszystkim osobom za współpracę, zaangażowanie i obecność na naszym sobotnim Pikniku Rodzinnym pod hasłem: ,,Wspólny czas to nasz skarb".Piknik ponownie przyczynił się do integracji naszej społeczności nie tylko szkolnej, ale również lokalnej. Do zobaczenia na kolejnym Pikniku za rok.

      Z poważaniem 

      Hanna Ratańska - Szot

    • JEDZMY ZDROWO!
     • JEDZMY ZDROWO!

      7 czerwca, w ramach szkolnej inicjatywy promocji zdrowego odżywiania się, na korytarzu naszej szkoły rozstawiony został kram owocowo – warzywny, oferujący wszystkim odwiedzającym go zdrowy poczęstunek.

      Chętnych nie brakowało 😊 Aż miło było patrzeć, jak szybko ze stołu znikają owoce i warzywa, a także orzeźwiająca cytrynowo – miodowa lemoniada, efektem czego był puściutki stół już w połowie drugiej przerwy. Brawo!

      To świetny znak, że dobre nawyki żywieniowe są wśród nas!

      Duże podziękowania dla uczniów klasy 8a za pomoc i zaangażowanie całego przedsięwzięcia, a Radzie Rodziców za wsparcie finansowe 😊

      J. Sperczyńska

      E. Fabrycka

       

    • „Ogólnopolskie Wybory Książek 2024”
     • „Ogólnopolskie Wybory Książek 2024”

      Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

      To będzie święto każdego książkowego mola i smakosza literatury!  Z przyjemnością przyłączamy się do Ogólnopolskich Wyborów Książek.

      W dniach 8-11 czerwca 2024 nasi uczniowie i uczennice zagłosują na trzy tytuły ulubionych książek. Dzięki akcji poznamy najbardziej popularne książkowe propozycje uczniów i uczennic z całej Polski.

      Powyborcze zestawienie ulubionych tytułów ma być jednocześnie głosem w dyskusji nad kanonem lektur i roli bibliotek w ramach reformy systemu edukacji.

      Ogólnopolskim organizatorem wydarzenia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” pod szyldem Fundacji dla Bibliotek.

       Akcja ma na celu: poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży; dostosowanie księgozbiorów do tych zainteresowań; promocję czytelnictwa i bibliotek szkolnych; kształtowanie postaw obywatelskich oraz popularyzację zasad wyborów.

      Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w „Ogólnopolskich Wyborach Książek”. Twoje głosy pomogą  lepiej poznać aktualne potrzeby czytelników i zaplanować zakupy książek do biblioteki szkolnej.

      Zachęcam do udziału!

      Zapraszam na biblioteczne stoisko podczas PIKNIKU w dniu 8 czerwca (sobota) !

      Nauczyciel bibliotekarz

      Elżbieta Miłkowska-Łaszkiewicz

    • SBO'2024
     • SBO'2024

      W małym Szkolnym Budżecie Obywatelskim można było zgłaszać również pomysły bezkosztowe. Taką propozycją zmian był Jadłospis. Pomysł zaproponowany przez uczennice klasy 3a: Anię, Alicję, Janinkę oraz Ninkę. Dziewczynki odwiedziły naszą Panią Izę – intendentkę szkolną i przedstawiły swoje pomysły wraz ze złożeniem plakatu na jej ręce. Propozycje są już wdrażane i realizowane. Dziękujemy dziewczynkom za zaangażowanie.

      Szkolny Zespół Roboczy małego SBO

    • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Angielski jest Fun-tastyczny"
     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Angielski jest Fun-tastyczny"

      W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Angielski jest Fun-tastyczny". 

      Głównym celem projektu było pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi i zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego. 

      Uczniowie w ciągu roku wykonali między innymi flagę angielską, family tree, poznali tradycje świąteczne czy obchody Dnia Języka Angielskiego, Języków Obcych. Dzieci wykonały również gazetkę szkolną, oglądały bajki i filmy w języku angielskim i tworzyły do nich ilustracje w formie leporello czy też lapbooków.

      Poprzez zabawę staraliśmy się jak najwięcej nauczyć. Jednym słowem bawiliśmy się Funtastycznie. 

      Koordynatorem projektu była pani Agata Cygan 

    • "Lekcja żywej historii"
     • "Lekcja żywej historii"

      22 maja Archiwum IPN zaprosiło naszych ósmoklasistów do Kina Atlantic na premierowy pokaz filmu w reżyserii Tomasza Łysiaka „Którzy ogień podsycą…” o odznaczeniu Krzyżem Wolności i Solidarności. Po projekcji wzięliśmy udział w dyskusji panelowej z panią Ireną Zofią Romaszewską, Tadeuszem Wojciechem Drwalem, Tomaszem Łysiakiem i Marzeną Kruk. Spotkaliśmy przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, Ministerstwa Kultury oraz wiele osób, które na przestrzeni lat zostały odznaczone Krzyżem Wolności i Solidarności.

      Nauczyciel historii

      Kinga Jarosz

    • Apel SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI dla klas 1-3
     • Apel SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI dla klas 1-3

      22.05.2024 w naszej szkole odbył się apel promujący pomysły zgłoszone przez uczniów na realizację małego szkolnego budżetu obywatelskiego. Zaprezentowane zostały przez uczniów wszystkie propozycje.

      1. Dywany w naszej szkole - kl. 3b.

      2. Zmiana szkolnego jadłospisu - kl. 3a.

      3. Altanka - kl. 3b.

      4. Remont łazienek - kl. 3b.

      5. Więcej roślin - kl. 3d.

      6. Pole do siatkówki - kl. 2d.

      7. Worki sako - kl. 3d.

      8. Sposób na ciszę - sygnalizator świetlny – pomysłodawca uczeń kl. 1c – miejsce realizacji szkolna świetlica.

      9. Szafki na szyfr - kl. 3d.

      Dzieci świetnie sobie poradziły nie tylko z prezentacjami lecz również z pytaniami, które padały od publiczności. Kwota na realizację zwycięskich pomysłów to 2500 zł dzięki naszej szkolnej Radzie Rodziców.

      Szkolny Zespół Roboczy małego SBO

    • NARODOWA DRUŻYNA PIŁKARSKA rośnie w 109-tej... II miejsce w TURNIEJU TYMBARKU
     • NARODOWA DRUŻYNA PIŁKARSKA rośnie w 109-tej... II miejsce w TURNIEJU TYMBARKU

      20.05.2024 w Powiatowym Ośrodku Sportowym w Miętne ul. Główna 45 odbył się wojewódzki finał o Puchar Tymbarka kategorii chłopców urodzonych w latach 2017/2016. W turnieju wzięło udział 30 najlepszych szkół z całego województwa mazowieckiego. Chłopcy z naszej szkoły, grający na co dzień w Victorii Zerzeń reprezentowali powiat Warszawski.

      ✅️Droga do finału:

      Grupa E:

      Victoria Zerzeń SP109 - SP1 Węgrów 1:0

      Victoria Zerzeń SP109 – SP2 Wieliszew 2:1

      Victoria Zerzeń SP109 – ZSP Ciepielów 12:0

      Ćwierćfinał:

      Victoria Zerzeń SP109 – Młode Jaguary Michałowice 3:2

      Półfinał:

      Victoria Zerzeń SP109 – ZSP1 Mińsk Mazowiecki 3:1

      Finał:

      Victoria Zerzeń SP109 – Apacze 2:2 karne 1:2

      Chłopcy zajęli drugie miejsce w województwie przegrywając w finale po rzutach karnych🥈. Za zajęcie drugiego miejsca otrzymali puchar, dwa komplety strojów piłkarskich, medale oraz worek pełen gadżetów. Nagrodę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Karol Legut. Gratulujemy świetnego występu chłopców i mamy nadzieję, że w przyszłym roku pójdzie im jeszcze lepiej💪

      ✅️Skład 

      Kordas Aleksander

      Subocz Maxime

      Andrzejczak Leon

      Olkiewicz Leon

      Legut Karol

      Łukasik Tomasz

      Kempiński Adam

       Paweł Rolek 

 • RODO

 • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
   • 22 277 11 23
   • ul. Przygodna 2
    03-991 Warszawa
    03-991 Warszawa
    Poland
 • MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 369433
 • Galeria zdjęć

   brak danych