• ŚWIETLICA SZKOLNA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 109

W GODZINACH      7.00 - 17.30

• ZAPISY DO ŚWIETLICY JUŻ W DNIU ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO, A TAKŻE

W KOLEJNYCH DNIACH danego ROKU SZKOLNEGO

• KARTY W WERSJI PAPIEROWEJ DO POBRANIA U WYCHOWAWCY KLASY W DNIU ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO,  A TAKŻE W SALACH ŚWIETLICOWYCH.

Świetlica szkolna obejmuje opieką uczniów klas I-VIII

Z każdym rokiem nasza świetlica zmienia się. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach świetlicowych. Udało nam się stworzyć przytulne miejsce do którego z roku na rok przychodzą i korzystają  uczniowie.  Zajmujemy cztery sale. Stało się tak, nie tylko ze względu na wydłużony czas pracy rodziców, ale również na skutek dobrej opinii uczniów i rodziców o naszej pracy.

ATUTY NASZEJ ŚWIETLICY:
          - zapewnienie opieki przed i po lekcjach w miłej, bezpiecznej atmosferze,
          - przebywanie uczniów w swojej grupie rówieśniczej i integracja
          - udział w różnych formach zajęć prowadzonych przez nauczycieli świetlicy,
          - organizacja konkursów, wycieczek, uroczystości świetlicowych,
          - realizacja projektów, programów,
          - promowanie uczniów poprzez udział w konkursach ogólnopolskich,
          - organizacja zbiórek i akcji charytatywnych,
          - wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

• Zadania świetlicy:

• zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po lekcjach, w bezpiecznym i miłym otoczeniu,

• wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej i udzielanie indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności z nauką,

• rozwijanie zainteresowań intelektualnych i artystycznych dzieci,

• wdrażanie do właściwego spędzania wolnego czasu; wyrabianie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu, zabawy,

• organizowanie racjonalnego wypoczynku i pobytu na świeżym powietrzu oraz troska o wychowanie fizyczne,

• kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w domu i w swoim środowisku.

• stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłków, odrabiania prac domowych,

• wszechstronny rozwój dzieci,

• wzbogacanie wiadomości.

Zajecia w naszej świetlicy prowadzone są wedlug tematów zaplanowanych na poszczególne tygodnie i dotyczą:

najbliższego otoczenia dzieci, rodziny, szkoły, kolegów, wiadomości o miejscu zamieszkania, ojczyźnie, uroczystości i świąt szkolnych, zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku, treści patriotycznych – historii Polski, kultywowania tradycji tożsamości narodowych.