• BIBLIOTEKA

• dla czytelników jest dostępna w ograniczonym czasie

z powodu odbywających się w czytelni lekcji oraz obostrzeń sanitarnych związanych z COVID

_Regulamin-Biblioteka-Szkolna_sp109-COVID.docx

w godzinach :

Internetowe

Centrum

Informacji

Multimedialnej

NIECZYNNE

Środa : Dzień pracy wewnętrznej

ZAPRASZAM

Elżbieta Miłkowska-Łaszkiewicz

• O BIBLIOTECE

• Biblioteka szkolna to pracownia interdyscyplinarna, wspierająca i ułatwiająca realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły, wspomagająca realizację edukacji kulturalnej i informacyjnej uczniów; stwarzająca  możliwości do  samodzielnego pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania zainteresowań oraz  udzielająca pomocy w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, selekcjonowania i gromadzenia informacji.

W tym celu w bibliotece gromadzone są:- książki- czasopisma- zbiory specjalne (DVD. Audio, FILMY)

Księgozbiór liczy prawie 12.000 woluminów, z literatury pięknej, literatury popularnonaukowej oraz pedagogicznej. W czytelni wydzielony jest dobrze zaopatrzony księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i dziedzinowe, albumy, atlasy, przewodniki oraz podstawowe pozycje z różnych dziedzin wiedzy.

Obecnie prenumerujemy tylko kilka tytułów czasopism (ze względu na ograniczenia finansowe) - dla najmłodszych czytelników:  Świerszczyk, dla starszych Victor-Junior, Victor Kumpel, Wiedza i Życie-  a dla wszystkich Kaczor Donald.

Jeśli musisz przygotować się do lekcji ze słowników, encyklopedii czy innych wydawnictw informacyjnych (a nie masz ich w domu), przyjdź do czytelni. Tutaj przy stoliku, w spokoju i ciszy będziesz mógł to zrobić.

Jeśli marzą Ci się dalekie podróże i ciekawe przygody, skorzystaj z działu z książkami podróżniczymi i przygodowymi.

Zastanawiasz się jak żyli dawniej ludzie, np. nasi przodkowie albo Wikingowie czy starożytni Egipcjanie? W dziale historycznym czekają na Ciebie książki, które zaspokoją Twoją ciekawość.
          A może przeciwnie, chcesz odbyć podróż w przyszłość? Masz ochotę spotkać się z Kosmitami, wyruszyć na podbój nieznanych Galaktyk i światów? Możesz to zrobić sięgając po książki z działu fantastyczno - naukowego.

Informacje o zasobach bibliotecznych i ich dostępności, wypożyczonych materiałach  czytelnicy mogą wyszukiwać w KATALOGU dostępnym przez internet  (MOL NET+).

Do biblioteki uczniowie mogą przychodzić nie tylko na przerwach, ale także przed i po lekcjach. Dla wielu  dzieci czytelnia stała się miejscem kulturalnego i bezpiecznego spędzania czasu.

Mogą tutaj nie tylko skorzystać z  4 komputerów (przed laty otrzymanych  w ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, a obecnie wymienionych na nowe -ufundowane przez szkołę we wsparciu przez Radę Rodziców), bogatych źródeł informacji (przygotowując się do zajęć czy konkursów), ale również poczytać prasę dziecięcą i młodzieżową, nawet się pobawić (gry edukacyjne i planszowe).

Dla niektórych uczniów biblioteka jest miejscem gdzie czują się akceptowani, doceniani, ważni. Biblioteka jest też azylem dla tych, którzy bardziej niż gwar na korytarzach cenią sobie spokój i ciszę. Atmosfera panująca w bibliotece sprawia, że do tego "przybytku książki" zawsze miło zajrzeć - co też chętnie czynią nie tylko uczniowie ale też wszyscy pracownicy szkoły .

• FILM z życzeniami

• Wirtualna biblioteka szkolna

• Z powodu kwarantanny wielu uczniów nie ma dostępu do książek, lektur itd. Wiele z pozycji lekturowych jest już w domenie publicznej. W zakładce LEKTURY znajduje się lista lektur z odnośnikami do wersji elektronicznej. Książki można pobrać (wydrukować) albo czytać on-line.

POLECANE STRONY

• RODO

• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

• Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
      • sp109@edu.um.warszawa.pl
      • ul. Przygodna 2 03-991 Warszawa
  • Liczba wizyt

• Projekt "Podążając za bohaterem, odkrywamy siebie."
    • Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI
    • „Pasowanie na Świetliczaka” październik 2020
    • Konkurs historyczny- "ARMIA KRAJOWA -BOHATEROWIE"
    • 10 X - DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO