• Zapisu dziecka do Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich

w trakcie roku szkolnego można dokonać

w sekretariacie na podstawie KARTY ZAPISU.

Formularz Karty Zapisu Dziecka do Szkoły Podstawowej nr 109          do pobrania  >>> Karta_zapisu_do_szkoly.doc

UWAGA!

• Rekrutacja na dany rok szkolny do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych prowadzona jest wyłącznie z wykorzystaniem elektronicznego systemu .
        • Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 została zakończona 11 maja 2020 r.
        • Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych prezentowane będą na tablicy ogłoszeń w placówce lub publikowane  na stronie internetowej szkoły (zgodnie z dyspozycją władz oświatowych).

Zapraszamy do monitorowania strony www.edukacja.warszawa.pl  zakładka "Rekrutacja "

• Uczniowie z Ukrainy w wieku obowiązku szkolnego i obowiązku nauki (7-18 lat) są przyjmowani do szkół publicznych oraz obejmowani opieką, a także nauczaniem na warunkach dotyczących obywateli polskich. Przyjęcie do szkoły jest możliwe w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie klasy, w której kontynuowana jest nauka, odbywa się na podstawie sumy ukończonych lat nauki szkolnej za granicą. Przyjmowanie uczniów przybywających z zagranicy jest uregulowane na poziomie ustawowym. W procesie tym nie ma znaczenia prawna podstawa pobytu ucznia na terenie Polski.

Wsparcie nauki uczniów z zagranicy

Cudzoziemcy, którzy nie posługują się językiem polskim w stopniu umożliwiającym korzystanie z nauki w szkole, mogą:

• uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego,
        • realizować naukę w formie oddziału przygotowawczego, w którym proces nauczania jest dostosowany do potrzeb i możliwości edukacyjnych uczniów,
        • korzystać z pomocy osoby władającej językiem kraju pochodzenia zatrudnionej w charakterze pomocy nauczyciela,
        • korzystać z dodatkowych zajęć wyrównawczych w zakresie przedmiotów nauczania organizowanych przez organ prowadzący szkołę.

Decyzję o przyznaniu danej formy wsparcia podejmuje dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.