• FERIE LETNIE - WAKACJE...
     • FERIE LETNIE - WAKACJE...

      Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania; od komputera i lekcji on-line.

      Na ten radosny czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

      Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

      Dziękujemy za cały rok szkolny 2021/2022

      Do zobaczenia !

      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 109 

    • OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA
     • OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA

      To już ostatnie godziny głosowania. Jeśli odkładaliście to na później, teraz jest ten moment. Możecie zagłosować do godz. 23:59 na https://bo.um.warszawa.pl

      Dyżurujemy dzisiaj do północy i postaramy się pomóc.

      Jeżeli pojawią się jakieś trudności np.:

      nie otrzymacie linku do głosowania,

      strona do głosowania będzie działała wolniej,

      dajcie nam znać na bo@um.warszawa.pl

      Może głosować każdy mieszkaniec i każda mieszkanka Warszawy - nie trzeba być zameldowanym, nie trzeba być pełnoletnim. Każdy głos się liczy!

       

     • Remake cup song' 2022

      Historia lubi się powtarzać. Prezentujemy teledysk do piosenki Cup Song - When I'm gone. Kilkoro tegorocznych absolwentów z klas 8a i 8b starało się odtworzyć nagrany przez siebie teledysk z 2017r., który przypomnieliśmy kilkanaście dni temu na naszej stronie.

      Tak jak słyszymy w piosence, będziemy za Wami tęsknić Absolwenci 2022!

      Marta Płachecka

    • 24 CZERWCA 2022 ROKU
     • 24 CZERWCA 2022 ROKU

      Zakończenie roku szk. 2021/2022 dla  klas 1- 8 

      Klasy 8 – godzina 8.15 -  spotkanie w salach

      Klasy 1 – godzina 8.15 - w swoich salach z wychowawcami (klasy 1 nie mają wręczanych nagród zgodnie ze statutem szkoły)

      Klasy 2-3-4 – godzina   9.00 do 10.15 -  boisko szkolne;  po części oficjalnej spotkania w klasach

      Klasy 5-6-7 – godzina 10.30 do 11.45 -  boisko szkolne;  po części oficjalnej spotkania w klasach

      W sytuacji deszczowej pogody uczniowie od razu idą do swoich klas wg harmonogramu.


       Dnia 21 czerwca 2022 roku o godzinie 17.00 zakończenie klas ósmych w dużej sali gimnastycznej.

       

    • KONKURSOWE PRACE
     • KONKURSOWE PRACE

      Szanowni Państwo!

      Serdecznie zapraszamy do zakupu obrazów z konkursu Kwiaty polskich pół i łąk. Wystawa obrazów znajduje się na parterze szkoły. Sprzedaż odbędzie się w czwartek i piątek, a prowadzi ją świetlica szkolna. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na zakup materiałów na zajęcia - warsztaty tkackie.

      Prawo pierwokupu obrazów mają ich autorzy.

      Serdecznie zapraszamy

      Małgorzata Pijanowska, Małgorzata Sprycha

    • ZDROWY POCZĘSTUNEK
     • ZDROWY POCZĘSTUNEK

      W dniu 21 czerwca w ramach promocji zdrowego odżywiania się, na korytarzu naszej szkoły rozstawiony został kram owocowo – warzywny, oferujący wszystkim odwiedzającym go zdrowy poczęstunek.

      Chętnych nie brakowało  :)  Aż miło było patrzeć jak ze stołu znikają owoce i warzywa, efektem czego był puściutki stół już w połowie drugiej przerwy. Brawo!

      To świetny znak, że dobre nawyki żywieniowe są wśród nas!

      Duże podziękowania dla Uczniów klasy 6a za wsparcie całego przedsięwzięcia pomocą i zaangażowaniem :)

      J. Sperczyńska

    • “Pozarządownik szkolny”
     • “Pozarządownik szkolny”

           Dnia 21.06.2022 w naszej szkole odbyły się ostatnie warsztaty w ramach programu “Pozarządownik szkolny”. W zajęciach wzięła udział klasa 7d. Poprowadził je Mikołaj Rogalewicz ze Stowarzyszenia Demagog. Na początku Demagog powiedział czym się zajmuje -  czyli przede wszystkim wyłapywaniem fałszywych informacji i pokazał na przykładach jak można zafałszować zdjęcie czy też datę.

         Później odbyła się gra, w której uczniowie byli podzieleni na drużyny. Miały one 4 zadania m. in. jako materiał miały fragmenty konstytucji. Kandydaci zgłaszali się do objęcia danego stanowiska, którzy mają napisany swój program i trzeba było sprawdzić czy są tam rzeczy zgodne z konstytucją lub sprawdzić pokazane zdjęcia czy możliwe jest, żeby stały się prawdziwe.  

         Celem zajęć było uczulenie uczniów na to, jak można w prosty sposób zmienić informacje na fałszywą.

      Program “Pozarządownik szkolny” skierowany jest do nauczycieli i nauczycielek z warszawskich szkół, którzy chcą przybliżyć swoim uczniom i uczennicom działalność organizacji pozarządowych.

      Szkolny Koordynator Programu

      Agata Cygan

    • II Szkolne Zawody Speedcubingu 3x3 (układania kostki Rubika na czas)
     • II Szkolne Zawody Speedcubingu 3x3 (układania kostki Rubika na czas)

      23 czerwca 2022 w czwartek, tuż przed wakacjami odbyły się II Szkolne Zawody Speedcubingu 3x3 (układania kostki Rubika na czas). 20 speedcuberów z klas od 1 -7 zgosiło się do sali 203, żeby walczyć o najwyższe miejsca zawodów.

       Speedcubing - pochodzi od słów „speed” (szybkość) oraz „cube” (kostka); jest to forma aktywności intelektualno-fizycznej, polegająca na szybkim rozwiązywaniu wszystkich odmian kostki Rubika oraz innych łamigłówek mechanicznych. Speedcubing jest również formą spędzania czasu wolnego, której towarzyszy idea wymiany poglądów na temat technik układania i nowych rozwiązań pomiędzy miłośnikami kostki Rubika.

      Wyniki:

      I miejsce - Jakub Zimny, kl. 7d; wynik: 53 sekundy(wszystkie czasy: 0:53; 0:50; 1:00)

      II miejsce - Jakub Podlecki , kl. 7d; wynik: 54 sekundy(wszystkie czasy: 0:54; 1:14; 0:42 - najkrótszy czas w turnieju)

      III miejsce - Antoni Jarząbek , kl. 5b; wynik: 1 minuta 1 sekunda(wszystkie czasy: 1:04; 0:50; 1:01)

      IV miejsce - Kajetan Syrewicz , kl. 7d; wynik: 1 minuta 17 sekund(wszystkie czasy: 2:11; 1:04; 1:17)

      V miejsce - Antoni Rogólski , kl. 6b; wynik: 1 minuta 23 sekundy(wszystkie czasy: 1:25; 1:23; 1:20)

      VI miejsce - Wojciech Chądzyński, kl. 4d; wynik: 1 minuta 26 sekund(wszystkie czasy: 0:57 - rekord życiowy; DNF; 1:26)

      VII miejsce - Jakub Styś, kl. 1a! wynik: 1 minuta 29 sekund(wszystkie czasy: 1:29; 2:00; 1:12)

      VIII miejsce - Adam Biela, kl. 4d; wynik: 1 minuta 58 sekund(wszystkie czasy: 1:58; 1:27; DNF)

      IX miejsce - Franciszek Szczepaniuk , kl. 5a; wynik: DNF(wszystkie czasy: DNF; 1:47; DNF)

      Gratuluję!

      Zapraszamy wszystkich uczniów do zawodów w przyszłym roku szkolnym. W planach kostki 3x3, 2x2 oraz Pyraminx.

      Ćwiczcie w wakacje!

      Marta Płachecka

    • Dzień Pustej Klasy
     • Dzień Pustej Klasy

           13 czerwca 2022 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do międzynarodowej akcji – Dzień Pustej Klasy. Dzień Pustej Klasy to globalny ruch mający na celu inspirowanie i celebrowanie zabaw i nauki na świeżym powietrzu w domu i szkole. Zazwyczaj obchodzony jest w trzeci piątek czerwca.
      Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.
            13.06 grupa przedszkolna 0B wybrała się na wycieczkę, której celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami. Poznanie zasad funkcjonowania lasu. Wykonanie lasu w słoiku.
             Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Może to być wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne celebrowania letniego dnia wśród natury. Ilu nauczycieli i uczniów, tyle pomysłów!

      Zachęcam do udziału za rok!
      Agata Cygan 

      https://dzienpustejklasy.pl/materialy/

    • SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - klas 1-3
     • SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - klas 1-3

           Miło mi poinformować o wynikach II edycji Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego przez szkolą bibliotekę. Od pierwszych dni czerwca  odbywały się klasowe eliminacje. Wszystkie dzieci mogły zaprezentować swe umiejętności głośnego czytania, a te które zrobiły to najlepiej  reprezentowały klasę w finale.  

           Z bohaterami książki Macieja Wojtyszko "mieszkańcami naszej okolicy"  - Brombą i jej przyjaciółmi- dzieci zapoznawały się na cotygodniowych spotkaniach; tytułową Brombą- specjalistką w ważeniu i mierzeniu, listonoszem Pciuchem przenoszącym się w czasie, Fumem psotnikiem  oraz Glisandem  zamieszkującym w muzyce. Na deser pozostawiliśmy Gżdacza-  jego przygody gdy przybył do naszego Wszechświata i  poszukiwania pożywienia -TIRITONGI.  Jak może wyglądać i smakować owa potrawa? Pomysły  były najprzeróżniejsze - największą popularnością cieszyły się naleśniki z nutellą. Na zakończenie "brombowych" spotkań każdy mógł skosztować tiritongi made in biblioteka - ciasteczek owsianych na słono-słodko.

           Finał  konkursu odbył się 10 czerwca. Do czytelniczej rywalizacji przystąpiło 32 uczestników, którzy odnieśli zwycięstwo we wcześniejszych eliminacjach klasowych. Uczniowie prezentowali ten sam  fragment tekstu z książki "Bromba i inni" Macieja Wojtyszko- pt. "Gżdacz". Ocenie podlegały: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja tekstu, ogólne wrażenie artystyczne.

           W każdej kategorii wiekowej Komisja wyłoniła jedną osobę- nadając certyfikat Mistrza Pięknego Czytania. Taki certyfikat otrzymują:

      w klasach 1 - Nina Chrzan  z kl.1b

      w klasach 2 - Julia Grudziąż  z kl. 2a

      w klasach 3 - Wiktoria Radomska  z kl. 3c

      Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

      Zwycięzcom gratuluję a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział.

      Elżbieta Łaszkiewicz

               

      KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA           LAUREACI KLASOWI

      Klasa

       

                3a     Jan Chojnacki, Łukasz Leszczyński, Jakub Woźniak

       

                3b      Zosia Talma,  Julia Zaborowska

       

                3c     Wiktoria Radomska, Miłosz Jary, Franciszek Gajewski

       

                3d      Aniela Kukowka, Emilia Błaszkowska, Wojciech Moser

       

                2a      Julia Grudziąż , Hania Górecka

       

                2b      Basia Smorągiewicz, Ania Kowalkowska, Jan Jaruszek, Hania  Gronowska

       

                2c      Julka Jankowska, Zuzia Strelczuk, Artur Chojdak

       

                2d       Amelia Kąkol, Franciszek Gontarczuk, Milena Piróg

       

                1a       Ania Biela, Eryk Swadkowski, Adam Filipczuk

       

                1b       Nina Chrzan, Leon Kosowski, Szymon Kiełczewski

       

                1c      Szymon Buk, Wojciech Michna, Kalina Dereń

       

                1d     Natalia Karolkiewicz, Maja Strelczuk, Zofia Jankowska

       

       

    • 17.05.2022
     • 17.05.2022

      Dnia 17.06.2022 r.-  Dzień Dyrektorski- dzień wolny od zajęć dydaktyczno -wychowawczych dla klas 1-8.

      -świetlica szkolna pełni dyżur od godziny 7.00 – do 17.30

      -oddziały przedszkolne pracują w godzinach 7.00 do 17.30.

      -dzieci tego dnia mają zapewnione wyżywienie.

    • Wspólne Warszawskie Lato – oferta wakacyjna dla dzieci z Ukrainy przebywających w Warszawie/ Спільне Варшавське літо - відпочинкова пропозиція для дітей з України, які перебувають у Варшаві
     • Wspólne Warszawskie Lato – oferta wakacyjna dla dzieci z Ukrainy przebywających w Warszawie/ Спільне Варшавське літо - відпочинкова пропозиція для дітей з України, які перебувають у Варшаві

      Спільне Варшавське літо

      - відпочинкова пропозиція для дітей з України, які перебувають у Варшаві

      Від 31 травня 2022 року розпочинається реєстрація на участь в акції «Спільне Варшавське літо», організовану містом Варшава та Дитячим фондом ООН - ЮНІСЕФ. «Спільне варшавське літо» – це діяльність, яка доповнює пропозицію Варшавської акції «Літо у місті» 2022. Проект фінансується ЮНІСЕФ і призначений для дітей-біженців, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року і зараз проживають у Варшаві.

      Як зареєструвати дитину?

      Набір розпочнеться 31 травня 2022 року о 8:00 і триватиме до 8 червня 2022 року, відбуватиметься у вибраних школах у визначений час (список шкіл та години їх роботи будуть доступні на сайті Управління освіти).

      Що потрібно зробити?

       
      • Будь ласка, відвідайте веб-сайт https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/ , де на вкладці «Діти з України» подано інформацію про Акцію та необхідні документи, перекладені українською мовою.
      • У вкладці «Довідник щодо пропозиції відпочинку» подано прелік шкіл, в яких організована Акція для дітей з України.
      • До вибраної батьками школи необхідно подати заповнену Картку учасника, зразок якої ТУТ. На один тиждень необхідно подати одну Картку учасника.
      • Якщо ви не маєте можливості роздрукувати Картку учасника, ви можете отримати її у школі, яка організовує Акцію.
      • Паперову версію Картки учасника необхідно заповнити польською мовою, зразок картки, перекладений українською, можна знайти ТУТ, перекладена Картка також буде доступна в школі.
      • Якщо ваша дитина приїхала до Польщі після 24 лютого 2022 року, участь вашої дитини в Акції буде безкоштовною (фінансується ЮНІСЕФ). Ви повинні заповнити Підтвердження, на підставі якого ваша дитина буде звільнена від оплати (Підтвердження включено в текст Картки, воно також перекладено українською мовою).
      • Порядок подачі заяв визначає, чи буде дитина зарахована до участі в Акції.
      • Після 20 червня 2022 року розпочинається другий етап реєстрації на вільні місця.

      Додаткову інформацію можуть надати Координатори Акції «Літо в місті 2022» в окремих районах міста.

       

      Бажаємо всім українським дітям гарного відпочинку у Варшаві!

      Спільне Варшавське літо

      - відпочинкова пропозиція для дітей з України, які перебувають у Варшаві

       

      Від 31 травня 2022 року розпочинається реєстрація на участь в акції «Спільне Варшавське літо», організовану містом Варшава та Дитячим фондом ООН - ЮНІСЕФ. «Спільне варшавське літо» – це діяльність, яка доповнює пропозицію Варшавської акції «Літо у місті» 2022. Проект фінансується ЮНІСЕФ і призначений для дітей-біженців, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року і зараз проживають у Варшаві.

      Як зареєструвати дитину?

      Набір розпочнеться 31 травня 2022 року о 8:00 і триватиме до 8 червня 2022 року, відбуватиметься у вибраних школах у визначений час (список шкіл та години їх роботи будуть доступні на сайті Управління освіти).

      Що потрібно зробити?

       
      • Будь ласка, відвідайте веб-сайт https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/ , де на вкладці «Діти з України» подано інформацію про Акцію та необхідні документи, перекладені українською мовою.
      • У вкладці «Довідник щодо пропозиції відпочинку» подано прелік шкіл, в яких організована Акція для дітей з України.
      • До вибраної батьками школи необхідно подати заповнену Картку учасника, зразок якої ТУТ. На один тиждень необхідно подати одну Картку учасника.
      • Якщо ви не маєте можливості роздрукувати Картку учасника, ви можете отримати її у школі, яка організовує Акцію.
      • Паперову версію Картки учасника необхідно заповнити польською мовою, зразок картки, перекладений українською, можна знайти ТУТ, перекладена Картка також буде доступна в школі.
      • Якщо ваша дитина приїхала до Польщі після 24 лютого 2022 року, участь вашої дитини в Акції буде безкоштовною (фінансується ЮНІСЕФ). Ви повинні заповнити Підтвердження, на підставі якого ваша дитина буде звільнена від оплати (Підтвердження включено в текст Картки, воно також перекладено українською мовою).
      • Порядок подачі заяв визначає, чи буде дитина зарахована до участі в Акції.
      • Після 20 червня 2022 року розпочинається другий етап реєстрації на вільні місця.

       

      Додаткову інформацію можуть надати Координатори Акції «Літо в місті 2022» в окремих районах міста.

       

      Бажаємо всім українським дітям гарного відпочинку у Варшаві!

       

      Wspólne Warszawskie Lato

      – oferta wakacyjna dla dzieci z Ukrainy przebywających w Warszawie

       

      Od 31 maja 2022 r. ruszają zapisy do Akcji „Wspólne Warszawskie Lato” organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF. „Wspólne Warszawskie Lato” jest działaniem uzupełniającym ofertę Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2022. Projekt finansowany jest przez UNICEF i przeznaczony dla dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. i mieszkających obecnie na terenie Warszawy.

       

      Jak zapisać dziecko?

       

      Zapisy rozpoczynają się 31 maja 2022 r. od godziny 8:00 i potrwają do 8 czerwca 2022 r., będą się obywały w wybranych szkołach o określonych godzinach (lista szkół i ich godzin otwarcia będzie dostępna na stronie Biura Edukacji).

       

      Co należy zrobić?

       

      • Prosimy wejść na stronę https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/, na której w zakładce „Dzieci z Ukrainy” podane są informacje o Akcji oraz wymagane dokumenty przetłumaczone na język ukraiński.
      • W zakładce „Informator o ofercie turnusów wakacyjnych” prosimy sprawdzić, w których szkołach organizowana jest Akcja dla dzieci z Ukrainy.
      • W wybranej przez rodziców szkole należy złożyć wypełnioną Kartę uczestnika, której wzór jest TUTAJ. Na jeden tydzień należy złożyć jedną kartę uczestnika.
      • Jeżeli nie możecie Państwo wydrukować karty uczestnika, otrzymacie ją w szkole organizującej Akcję.
      • Kartę uczestnika w wersji papierowej należy wypełnić w języku polskim, wzór karty przetłumaczony na język ukraiński znajdziecie Państwo TUTAJ, przetłumaczona karta dostępna będzie również w szkole.
      • Jeżeli dziecko przyjechało do Polski po 24 lutego 2022 r., udział Państwa dziecka w Akcji będzie bezpłatny (sfinansowany przez UNICEF) . Należy wypełnić Oświadczenie na podstawie którego Państwa dziecko zostanie zwolnione z opłat, (oświadczenie jest umieszczone w treści Karty, jest ono również przetłumaczone na język ukraiński).
      • O przyjęciu dziecka do Akcji decyduje kolejność zgłoszeń.
      • Po 20 czerwca 2022 r. rusza druga tura zapisów na wolne miejsca.

       

      Dodatkowych informacji mogą udzielić Koordynatorzy Akcji Lato w Mieście’2022 w poszczególnych dzielnicach.

       

      Wszystkim ukraińskim dzieciom życzymy udanego odpoczynku w Warszawie!

    • Na wakacje w podróż po Europie zapraszają szóstklasiści
     • Na wakacje w podróż po Europie zapraszają szóstklasiści

      Wszystkich zainteresowanych turystyką i poznawaniem naszego kontynentu, szukających inspiracji na nadchodzące wakacje zapraszamy do biblioteki szkolnej. W czytelni znajdziecie przewodniki po wybranych krajach Europy.

      Przygotowali je uczniowie klas szóstych. Dowiecie się z nich, gdzie i co ciekawego można zobaczyć, zwiedzić, doświadczyć w kilku wybranych państwach europejskich. Poznacie najciekawsze zabytki, zapierające dech widoki, zachwycającą przyrodę inną niż ta z naszego otoczenia oraz możecie poznać ciekawe potrawy i smaki lokalnych kuchni.

      Zachęcam do wizyty w bibliotece.

      Sylwia Galińska - nauczyciel geografii

    • DZIEŃ DZIECKA - NA SPORTOWO
     • DZIEŃ DZIECKA - NA SPORTOWO

      01.06.2022 r. nauczyciele wf zorganizowali rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla uczniów klas IV - VI. Przeprowadzono 4 konkurencje w rywalizacji na poziomi klas IV, V i VI. Były to :PRZECIĄGANIE LINY (każdy z każdym), RZUTY DO CELU, DRUŻYNOWY SKOK W DAL Z MIEJSCA, oraz BIEG SZTAFETOWY.

            Brawami i gratulacjami zostali nagrodzeni uczniowie wszystkich klas. Doceniono zaangażowanie uczniów, pogratulowano współpracy. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

           Klasa 8b z okazji Dnia Dziecka wzięła udział w grze typu klasowy escape room. Uczniowie odgadując zagadki musieli uratować swoje oceny i wytropić hakera, który zaatakował e-dziennik. Logiczne myślenie i współpraca pozwoliły wszystkim osiągnąć sukces. 

    • Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły
     • Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

      Dnia 16 maja 2022 r w naszej szkole odbył się ,,Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły”. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich i trzecich. 

      Komisja w składzie: p. Beata Radzimowska, p. Joanna Górczyńska przyznała: 

      4 pierwsze miejsca:- Hanna Górecka II a,  Rebeka Franaszek II c,  Miłosz Warpas III b,  Emilia Błaszkowska III d,

      2 drugie miejsca:  Ania Kowalkowska II b,  Milena Pieróg II d,

      2 trzecie miejsca:  Miłosz Zawadzki III d,  Nikola Gorczyńska III a.

  • RODO

  • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
    • 22 277 11 23
    • ul. Przygodna 2 03-991 Warszawa 03-991 Warszawa Poland
  • Nagłówek

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 310595
  • Galeria zdjęć

    brak danych