• PRACA W WOLONTARIACIE
     • PRACA W WOLONTARIACIE

      Tradycyjnie już - wolontariusze z  SP 109 z kl. 7 i 8  na 44. Maratonie Warszawskim z opiekunem Panią Joanną Sperczyńską. Tym razem opiekowaliśmy się puntem odżywczym - podawaliśmy napoje izotoniczne i wodę "maratończykom". 

      JS 

      25-09-2022 22:09

      Za nami 44. edycja Maratonu Warszawskiego. Dziękujemy za to, że byliście jej częścią.

      Gratulujemy Wam pasji, która sprawia, że co roku w ostatnią niedzielę września, ulicami Warszawy płynie rzeka inspirujących ludzi. Mamy nadzieję, że biliście dziś swoje własne rekordy, spełnialiście marzenia i dobrze się bawiliście.

      Wolontariusze – jesteśmy dumni, że zawsze możemy liczyć na Waszą nieocenioną pomoc i dobrą energię, która napędza ten bieg.Dziękujemy naszym sponsorom, partnerom i wszystkim osobom zaangażowanym w dzisiejszą imprezę – to wielka przyjemność z Wami współpracować.

      Do zobaczenia na kolejnych biegach. A za rok… Za rok spotykamy się na 45. Maratonie Warszawskim. Nie zapomnijcie wpaść!

      ORGANIZATORZY

    • Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” dla SP109.
     • Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” dla SP109.

              Prezydent m.st. Warszawy przyznał kolejne Certyfikaty WARS i SAWA oraz Honorowe Wyróżnienia „Szkoła z pomysłem”
      23 września 2022 roku w siedzibie Centrum Nauki Kopernik odbyła się XIII gala wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA i Honorowych Wyróżnień „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy. Oba projekty realizowane są już od ponad dekady w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.
      W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele: społeczności szkolnych wyróżnionych szkół, Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, zarządu dzielnic m.st. Warszawy, samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli – Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES), a także Zespołu opiniującego tegoroczne wnioski szkół. 
      Nasza szkoła otrzymała Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem - na…. re(we)lacje. 
      W 109 – tej budujemy relacje, nie spieramy się kto ma racje. 


             Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” zostało przyznane dotychczas za 181 projektów. W tym roku wyróżniono kolejnych 9, różnorodnych projektów: od pomysłu na urozmaiconą ofertę zajęć pozalekcyjnych, ciekawe i wartościowe formy terapii i aktywności skierowane do uczniów, wprowadzenie do pracy nowatorskiej metody komunikacji AAC, polegającej na wyrażaniu treści za pomocą ilustracji, obrazków, wdrażanie idei inkluzji, uczestnictwo w międzynarodowych sieciach szkół, po różnorodne działania w obszarze dot. edukacji ekologicznej czy postaw przedsiębiorczości.
      Uroczystość uświetnił interaktywny pokaz chemiczny Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej „Klatrat”. Całość poprowadził Pan Artur Wolski. 


      Serdeczne gratulacje dla pozostałych wyróżnionych szkół. 
      Agata Cygan 

    • 83. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę
     • 83. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę

       

      Bo dziś z „Ziemi Nieludzkiej”

      "Gdzie spoczywają w Bogu

      Tylko w naszych modlitwach

      Do kraju wrócić mogą"

      Marian Jonkajtys

       

         16 września 2022 r. w 83. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę wzięliśmy udział w patriotycznej uroczystości pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Przybyliśmy ze Sztandarem Szkoły, aby złożyć hołd wielu milionom naszych Rodaków pomordowanych na „nieludzkiej ziemi”.

         Ze wzruszeniem słuchaliśmy słów przypominających o cierpieniach Polaków prześladowanych w XIX i XX wieku. Podkłady kolejowe w sposób symboliczny upamiętniają miejsca zbrodni, takie jak: Syberia, Katyń, Miednoje i setki innych. Hymn i słowa poetyckie towarzyszące uroczystości skłaniały do zadumy nad wielkością  i słabością ludzkiej natury, ale przede wszystkim przypominały o Poległych i Pomordowanych na Wschodzie – Współczesnej Golgocie Polaków.

      16.09.2022 r. delegacja naszej szkoły wraz ze sztandarem szkoły wzięła udział w uroczystości patriotycznej, którą od wielu lat organizuje NSZZ ,,Solidarność" Regionu Mazowsze przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

      Ordynariat Polowy - Modlitwa przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w 83. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę (wp.mil.pl)

      Monika Zimny

      fot. Monika Zimny

    • Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo”
     • Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo”

      Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,Cyberbezpieczeństwo” – największe programistyczne oraz edukacyjne wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce! Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, prezydent miasta oraz włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji.

      11. edycja Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.

      Warsztaty odbędą się stacjonarnie 10 i 11 września, 17 i 18 września oraz 24 i 25 września w naszej placówce w Warszawie przy;

      • ul. Erazma z Zakroczymia 15,

      • ul. Górczewskiej 216,

      • ul. Kruczej 46/LU 3,

      • ul. Osieckiej 28/32,

      • ul. Samarytanki 11A,

      • ul. Teligi 6,

      • ul. Wałbrzyskiej 11,

      • ul. Wrzeciono 9,

      • ul. Żegańskiej 18,

      • al. Jerozolimskie 195A,

      • Rondo ONZ 1,

      • oraz Zajęcza 2A.

      oraz online w terminie od 3 do 25 września. Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci. Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, MinecraftKlasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App InventorKlasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python, Visual Studio

      Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

      www.kodujzgigantami.pl

      Akcji towarzyszy specjalny ranking szkół, w którym placówki z największą liczbą uczestników otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz programistyczną tablicę edukacyjną z języka Python.

      Ranking dostępny jest na stronie ranking.kodujzgigantami.pl

      Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronie rankingowej.

      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w naszych warsztatach - zarówno osoby które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem ale również entuzjastów programowania.

       

      Maja Alabaa:

       Giganci Programowania | Słomińskiego 15/508 | 00-195 Warszawa: www.giganciprogramowania.edu.plm: +48 787 522 641

    • POŻEGNANIE
     • POŻEGNANIE

      „Można odejść na zawsze, by stale być blisko."

      Ks. J. Twardowski

      Ze smutkiem zawiadamiamy, że dnia 7 września 2022 r. zmarła w Warszawie po długiej chorobie - Katarzyna Oberda - nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole w latach 2001 - 2014.  Pogrzeb  odbędzie się w środę 14 września 2022 r. o godz. 13.30 po Mszy Świętej żałobnej odprawionej w kościele p. w. św. Józefa Rzeszów-Staromieście. 

      Msza święta w intencji śp. Katarzyny Oberdy - byłej nauczycielki SP 109 odbędzie się w poniedziałek (12.09.2022) o godz. 18.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu.

      Dyrekcja SP 109

    • Warszawski Piknik Rodzinny i Narodowy Dzień Sportu 
     • Warszawski Piknik Rodzinny i Narodowy Dzień Sportu 

      Zapraszamy do udziału w Narodowym Dniu Sportu i Warszawskich Dniach Rodzinnych

      18 września zapraszamy do udziału w Narodowym Dniu Sportu. To wyjątkowy dzień w roku, w którym zwracamy uwagę na zdrowie i uprawianie sportu. Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Polacy mogą nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych oraz wziąć udział w pikniku na błoniach PGE Narodowego, który co roku odwiedza 10 000 osób. 

      Dodatkowo, już we wrześniu wielkie święto rodzinne w Warszawie –Warszawskie Dni Rodzinne. To wyjątkowy weekend, podczas którego miasto zamienia się w wielki plac zabaw. Projekt logistycznie zbliżony jest do Nocy Muzeów – firmy i instytucje kierujące swoją ofertę do rodzin organizują w swoich punktach dni otwarte, a wszystkie wydarzenia zbierane są w jednym miejscu, by ułatwić zainteresowanym ich wyszukiwanie. Dzięki współpracy z setkami punktów rodzinnych w stolicy program animacji jest bardzo rozbudowany. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do rodziny. W ramach wydarzenia odbywa się również wielki piknik rodzinno-sportowy na błoniach PGE Narodowego, który co roku odwiedza 10 000 osób. W tym roku WDR odbywa się 16-18 września.

      Organizatorem Warszawskich Dni Rodzinnych jest Fundacja Zwalcz Nudę. Więcej informacji na www.warszawskiednirodzinne.pl

      Wydarzenie jest współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę.

  • RODO

  • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
    • 22 277 11 23
    • ul. Przygodna 2
     03-991 Warszawa
     03-991 Warszawa
     Poland
  • MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 369486
  • Galeria zdjęć

    brak danych