• ŻYCZENIA
     • ŻYCZENIA

             Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania; od komputera i lekcji on-line.

          Na ten radosny czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

          Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

      Dziękujemy za cały rok szkolny 2020/2021

      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 109 

    • BUDŻET OBYWATELSKI
     • BUDŻET OBYWATELSKI

      poster_szkola_A3_DRUK.pdf

      ulotka_szkola_DRUK.pdf

      Szanowni Państwo,

      do 30 czerwca trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. W ramach obecnej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy mają do dyspozycji ponad 93,5 mln zł oraz mogą wybierać spośród 1429 pomysłów warszawiaków i warszawianek. O tym, które z nich będą zrealizowane przez Miasto w 2022 r. mogą zdecydować także członkowie społeczności szkolnej - nauczyciele, rodzice i uczniowie.

      Zachęcamy do udostępniania informacji dot. głosowania za pomocą szkolnych kanałów komunikacji np. poprzez dziennik elektroniczny czy media społecznościowe. Poniżej przesyłam link do grafik, które można wykorzystać promując głosowanie.https://pliki.um.warszawa.pl/index.php/s/LCrRKyB4dpMMQry

      Jak zagłosować?

      Głosowanie jest bardzo proste – można zrobić to przez internet na stronie www.bo.um.warszawa.pl, krótka instrukcja znajduje się tutaj. Głos można oddać także poprzez formularz papierowy – znajdują się one w każdym warszawskim urzędzie dzielnicy.

      Kto może zagłosować?

      Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy. Osoby powyżej 13 roku życia mogą oddać głos samodzielnie. Dzieci poniżej 13 roku życia mogą głosować za pośrednictwem rodzica lub opiekuna prawnego.

      Co to jest budżet obywatelski?

      Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. To warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

      Od 2015 r. Miasto zrealizowało ponad 3,5 tys. pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców (i wciąż realizuje kolejne). Pumptrack na Ursynowie, wiaty rowerowe dla szkół czy nasadzenia drzew w całej Warszawie – to tylko niektóre z wielu projektów zrealizowanych w ostatnim czasie. A jakie projekty wybiorą mieszkańcy do realizacji w tej edycji? Przekonamy się 15 lipca, kiedy ogłosimy wyniki tegorocznego głosowania.

      Dodatkowe informacje

      Można znaleźć na stronie internetowej https://twojbudzet.um.warszawa.pl/ oraz na profilu Budżet obywatelski w Warszawie na Facebooku - https://www.facebook.com/budzetobywatelskiwwarszawie/.

      Z poważaniem--Ewa Brzezińska

      Podinspektorka URZĄD M.ST. WARSZAWYCentrum Komunikacji Społecznej (CK)Samodzielne Wieloosobowe Stanowisko Pracy ds. Młodzieży ul. L. Kruczkowskiego 2, pokój 1.49, 00-412 Warszawa tel. +48224430175 faks +48224433402 ebrzezinska@um.warszawa.plwww.um.warszawa.pl

    • ZWROT / ZAGUBIONE LUB ZNISZCZONE PODRĘCZNIKI
     • ZWROT / ZAGUBIONE LUB ZNISZCZONE PODRĘCZNIKI

      Wkrótce rozpoczyna się akcja zwrotu podręczników do biblioteki. Dokładny harmonogram przekazany został wychowawcom oraz do wiadomości uczniów i rodziców przez dziennik LIBRUS.

                                          WIĘCEJ INFORMACJI w zakładce >>> PODRĘCZNIKI

       W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika po kontakcie z bibliotekarzem wpłat za zniszczone lub zgubione podręczniki  należy dokonywać na konto Wydzielonego Rachunku Dochodów Szkoły.

      Podstawa prawna:

      Ustawa z dnia 30 maja 2014 roku  o zmianie  ustawy o systemie oświaty oraz innych ustaw ( Dz.U. z 2014r., poz.811). Art. 22ak ust. 2 i 3 pkt 1 ustawy o systemie oświaty stanowi iż szczegółowe warunki korzystania korzystania przez uczniów z podręczników lub materiałów edukacyjnych określa dyrektor szkoły, uwzględniając konieczność zapewnienia co najmniej trzyletniego okresu używania tych podręczników lub materiałów.

      USTAWA z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych

      Art.  64.  [Udostępnianie przez szkołę podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych; uszkodzenie, zniszczenie lub niezwrócenie podręcznika]

      1.  W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego publiczna szkoła podstawowa lub szkoła artystyczna realizująca kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego. Kwota zwrotu stanowi dochód organu prowadzącego publiczną szkołę podstawową lub szkołę artystyczną realizującą kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

       

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      W DNIU 22 CZERWCA (WTOREK) 

      o godzinie 16.30 zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych (sala gimnastyczna)

      W DNIU 24 CZERWCA (CZWARTEK)

      zakończenie roku szkolnego dla zerówek – forma multimedialna zamieszczona na stronie internetowej szkoły.

      Rodzice mogą odbierać przybory i książki wg harmonogramu przygotowanego przez wychowawców.

      W DNIU 25 CZERWCA (PIĄTEK)

      zakończenie roku szkolnego dla klas 1-7 wg zamieszczonego harmonogramu.

      KLASY 8 – odbiór świadectw:

      8A godzina 8.00-8.30 sala M202

      8B godzina 8.30-9.00 sala 222

      8C godzina 9.00-9.30 sala M203

      8D godzina 9.30-10.00 sala M201

      UWAGA!

      W dniu zakończenia roku szkolnego uczniowie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach wg harmonogramu.

      Spotkania klas z wychowawcą odbywają się bez udziału rodziców.

      Na spotkanie do klasy zapraszamy przedstawicieli Rady Rodziców (trójki klasowe).

      Wychowawcy klas pierwszych będą oczekiwali na swoich uczniów w dniu zakończenia roku szkolnego przed wejściem do szkoły.

      Obowiązuje reżim sanitarny!

      W przestrzeni wspólnej maseczki są obowiązkowe (odpowiednio założone)

      Dezynfekcja rąk w wejściu do szkoły obowiązkowa.

      W przestrzeni wspólnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego.

      Rodzice nie wchodzą do budynku szkolnego.

       

    • GALA FINAŁOWA - X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
     • GALA FINAŁOWA - X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

       Dnia 21 czerwca w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

          Autorzy prac, którzy zajęli I-III miejsce oraz wyróżnieni, zostali zaproszeni na zgrupowanie laureatów do Lublina. Naszą szkołę SP 109 reprezentowała uczennica klasy 5b Antonina Kosowska, która w tym konkursie zajęła III miejsce.

      Organizatorzy konkursu zadbali o prawidłową oprawę tej ważnej uroczystości. Dla osób nagrodzonych i wyróżnionych w dniach 20-21 czerwca zorganizowano: przejście Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie, objazd po miejscach pamięci Żołnierzy Wyklętych na Lubelszczyźnie /były obóz NKWD na Majdanku w Lublinie, grób i pomnik sierż. Józefa Franczaka ps. “Laluś” w Piaskach, były centralny obóz pracy/koncentracyjny w Krzesimowie, były bunkier kpt. Zdzisława Brońskiego ps. “Uskok” w Nowogrodzie, były obóz koncentracyjny Smiersza w Kol. Skrobów.

      Uroczystości towarzyszył także:  pokaz umundurowania i uzbrojenia Żołnierzy Wyklętych w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznych oraz pokaz współczesnego wyposażenia w wykonaniu Sekcji Proobronnej Związku Żołnierzy NSZ.

      Doniosłym wydarzeniem były przemówienia zaproszonych gości oraz  wyświetlenie wybranych filmów i prezentacji oraz prezentacja prac plastycznych autorstwa laureatów konkursu.

         X edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” została dofinansowana przez Województwo Lubelskie , które bierze udział w Programie “Warto być Polakiem”.

      Organizatorem  powyższego programu jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

         Poniżej galeria zdjęć z uroczystości.

                                     Serdecznie gratuluję mojej uczennicy sukcesu w konkursie.

                                     Katarzyna Strzelczyk- nauczyciel historii

    • Pożegnania nadszedł czas ...
     • Pożegnania nadszedł czas ...

      Drodzy Ósmoklasiści! Zakończył się pierwszy etap Waszej edukacji. Bogaci doświadczeniem ruszacie w dalszą drogę. Życzymy Wam wielu sukcesów, odwagi, przyjaźni, ciekawych wyzwań. Niech każdy dzień będzie krokiem do lepszego jutra! 

      “Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to, aby stały w portach”.

      Augustus Shedd

      “Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”.

      Lao Tzu

      Powodzenia!

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Szkoły

     • 23 VI DZIEŃ OJCA

      W Polsce Dzień Ojca przypada 23 czerwca, ale to święto znane jest także w wielu innych krajach. Na przykład w Wielkiej Brytanii i Holandii, Dzień Ojca obchodzony jest w tym samym dniu co w Stanach Zjednoczonych – w trzecią niedzielę czerwca.

      W niektórych krajach katolickich święto ojców przypada w dniu opiekuna Świętej Rodziny św. Józefa, a więc 19 marca. W Niemczech Vatertag obchodzony jest w dniu uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (Christi Himmelfahrt), który przypada na 39. dzień po Niedzieli Wielkanocnej. Dodatkowo w tym kraju święto ojców z czasem przeistoczyło się w Dzień Mężczyzn. Również czwartkowe święto kościelne Wniebowstąpienia Pańskiego (zwane Himmelfahrt) upływa w Niemczech pod znakiem Dnia Ojca. W tym dniu ojcowie najczęściej spotykają się we własnym gronie i wspólnie spędzają swoje święto. W Holandii w Dniu Ojca, to „głowa rodziny" znajduje się w centrum uwagi. Najczęściej otrzymuje śniadanie do łóżka oraz drobne upominki od dzieci. W Finlandii w tym dniu wywieszane są flagi, dzieci wręczają prezenty, zaś kobiety przygotowują uroczysty obiad. W niekórych krajach, m. in. Finlandii czy Kanadzie, wydarzenie jest również okazją do uczczenia pamięci dziadków oraz nieżyjących krewnych płci męskiej.

      Pomysł ustanowienia Dnia Ojca pochodzi z małej miejscowości Spokane w Stanach Zjednoczonych. Jedna z mieszkanek, Sonora Louise Smart Dodd, postanowiła podziękować swojemu tacie za włożony trud w samotne wychowywanie sześciorga dzieci. W 1910 roku córka weterana wojennego poprosiła miejscowego duchownego o poświęcenie 5 czerwca jako Dnia Ojca, bowiem w tym dniu jej ojciec miał urodziny. Duchowny nie zdążył na czas z formalnościami, więc uroczystość odbyła się w trzecią niedzielę czerwca. Tak narodziła się idea uhonorowania wszystkich ojców na świecie. Święto zostało zaakceptowane przez prezydenta Calvina Coolidge’a w 1924 roku, choć na większą skalę obchodzone jest od 1966 roku. Prezydent USA Lyndon B. Johnson wydał wtedy pierwszą proklamację ku czci ojców, wyznaczając trzecią niedzielę czerwca na Father's Day. Oficjalne święto ustanowił sześć lat później prezydent Richard Nixon.Od tego czasu, coraz więcej krajów przyłączyło się do obchodów Dnia Ojca.

      Według polskich zwyczajów, w tym dniu dzieci wykonują laurki i wręczają ojcom upominki, np. skarpety, gadżety do samochodu, narzędzia. Niestety, w Polsce Dzień Ojca nie jest tak samo celebrowany jak Dzień Matki. Ale coraz częściej zachęca się do równych obchodów obu świąt zwłaszcza, że Dzień Ojca jest okazją do wspólnego spędzenia czasu rodziców i dzieci.

    • Zakończenie roku szkolnego klas VIII
     • Zakończenie roku szkolnego klas VIII

      Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla klas VIII odbędzie się 22 czerwca (wtorek) o godzinie 16.30 na dużej sali gimnastycznej.

      W dniu 25 czerwca (piątek) uczniowie odbierają świadectwa ukończenia szkoły wg harmonogramu:

      8A godzina 8.00-8.30 sala M202

      8B godzina 8.30-9.00 sala 222

      8C godzina 9.00-9.30 sala M203

      8D godzina 9.30-10.00 sala M201

      Uczniowie korzystają z wejścia głównego do szkoły.

       

      UWAGA!

      Spotkania klas z wychowawcą odbywają się bez udziału rodziców.

      Na inaugurację zapraszamy przedstawicieli Rady Rodziców (trójki klasowe).

      Obowiązuje reżim sanitarny!

      W przestrzeni wspólnej maseczki są obowiązkowe (odpowiednio założone)

      Dezynfekcja rąk w wejściu do szkoły obowiązkowa.

      W przestrzeni wspólnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego.

      Rodzice nie wchodzą do budynku szkolnego.

       

       

     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO „OLIMPUSEK”

      Z wielką dumą i radością informuję o wynikach naszych najmłodszych uczniów kl. 1-3 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego  OLIMPUSEK – edycja wiosenna.

      Olimpiada OLIMPUSEK, to konkurs dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Polega na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego dla poszczególnych klas. Treść sprawdzianu uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Odrębnym sprawdzianem jest test z języka angielskiego.

      Łącznie w edycji wiosennej wzięło udział 29 naszych uczniów z  klas 1-3,  7 z  nich uzyskała status laureata, pozostałym zabrakło niewiele punktów.

      Test konkursowy składał się z 21 pytań. Waga poszczególnych pytań w teście sprawdzającym była jednakowa i wynosiła 10 punktów. Uczeń mógł uzyskać maksymalnie 210 punktów.

      Ogromne brawa dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział.

      Jestem z Was bardzo dumna. Jesteście wspaniali.

       

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      Język angielski - kl. 1

      1.         Jaruszek Jan 1b , nr w dzienniku: 5, suma punktów 199,  miejsce 6 – dyplom laureata

      2.         Górecka Hanna  1a, 5, suma punktów 196,  miejsce 8 – dyplom laureata

      3.         Jankowska Julia 1c, 5, suma punktów 179,  miejsce 16 – dyplom uznania

      4.         Smorągiewicz Barbara 1b, 21, suma punktów 176,  miejsce 18 – dyplom uznania

      5.         Krzykała Damian 1b, 10, suma punktów 170,  miejsce 21 – dyplom uznania

      6.         Gronowska Hanna 1b, 4, suma punktów 146,  miejsce 33 – dyplom uznania

      7.         Szynkowski Adam  1b, 22, suma punktów 128,  miejsce 42 – dyplom uznania

       

      Język angielski - kl. 2

      1.         Gajewski Franciszek  2c, 5, suma punktów 190,  miejsce 11 – dyplom laureata

      2.         Szymańska Nina  2c, 19, suma punktów 184,  miejsce 14 – dyplom laureata

      3.         Rychlak Stefania 2a, 17,  suma punktów 152,  miejsce 30 – dyplom uznania

      4.         Moser Wojciech 2d, 15, suma punktów 148,  miejsce 32 – dyplom uznania

      5.         Błaszkowska Emilia 2d, 2, suma punktów 135,  miejsce – 38 – dyplom uznania

      6.         Chylak Franciszek 2c , 3, suma punktów 113,  miejsce 49 – dyplom uznania

      7.         Utrata Tatiana  2a, 21, suma punktów 94, miejsce 59 – dyplom uznania

       

      Język angielski - kl. 3

      1.         Rejniak Marcin  3d, 15, suma punktów  190,  miejsce 11 – dyplom laureata

      2.         Sajdych Anna, 3a, 14, suma punktów  188,  miejsce 12 – dyplom laureata

      3.         Radecka Amelia, 3a, 12, suma punktów  181,  miejsce 15 – dyplom laureata

      4.         Tycz Wojciech  3c, 20, suma punktów 166,  miejsce 23 – dyplom uznania

      5.         Śliwińska Aleksandra, 3c, 19, suma punktów 163,  miejsce 24 – dyplom uznania

      6.         Puncewicz Dominik, 3c, 17, suma punktów 157,  miejsce 27 – dyplom uznania

      7.         Dudzińska Joanna 3d, 6 , suma punktów 157,  miejsce 27 – dyplom uznania

      8.         Martyniuk Daryna, 3b, 10, suma punktów 154,  miejsce 29 – dyplom uznania

      9.         Chądzyński Wojciech 3d, 4, suma punktów 147,  miejsce 32 – dyplom uznania

      10.       Kędzierski Krzysztof, 3c, 8, suma punktów 126,  miejsce 43 – dyplom uznania

      11.       Repetowska Zuzanna, 3d, 16, suma punktów 123,  miejsce 44 – dyplom uznania

      12.       Reczek Hanna 3b, 15, suma punktów 116,  miejsce 48 – dyplom uznania

      13.       Kępińska Wiktoria 3b, 4, suma punktów 108,  miejsce 52 – dyplom uznania

      14.       Bochenek Natalia, 3a, 3, suma punktów 89,  miejsce 61 – dyplom uznania

      15.       Anyszka Natalia, 3d, 1, suma punktów 87,  miejsce 62– dyplom uznania

       

      Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratuluję i zapraszam na kolejne zmagania w przyszłym roku szkolnym.

      Agata Cygan

     • Panel dyskusyjny pt. "Norwid a współczesność"

         Rozpoczynamy projekt "Cyprian Kamil Norwid?Obecny!", dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. We wtorek 15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 109 w Warszawie odbył się panel dyskusyjny z badaczami życia i twórczości Cypriana Kamila Norwida dr hab. Karolem Samselem i prof. dr hab. Wiesławem Rzońcą. Moderatorem spotkania była mgr Urszula Plust. Próbowano udzielić odpowiedzi na pytanie "Norwid a współczesność", jak Norwid może inspirować współczesnych, jak i czy może wpływać na postawy patriotyczne dzisiejszego młodego pokolenia oraz mieć wpływ na wrażliwośc artystyczną współczesnych.

     • W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE HISTORYCZNO- PLASTYCZNYM "JADWIGA I JAGIEŁŁO. DWA SERCA, DWA KRAJE I WSPÓLNA HISTORIA…."

        Uczeń klasy 4b Patryk Filipczuk został wyróżniony w kategorii klas 4-8.

       Serdecznie gratuluję sukcesu!

                                                Katarzyna Strzelczyk- nauczyciel historii

      Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 11 im.  św. Jadwigi Królowej Polski w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Mysłowicach. Cel konkursu: -popularyzowanie wiedzy dotyczącej życia i działalności św. Królowej Jadwigi, -inspirowanie do twórczych działań, -kształtowanie umiejętności przekazywania w formie plastycznej swoich przemyśleń, -interpretacja wydarzeń historycznych w formie graficznej– komiks, -kształtowanie przyjaźni między narodami, -kształtowanie szacunku do historii i kultury, -przygotowywanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

         Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z Polski oraz Litwy. Warunkiem udziału w konkursie było samodzielne wykonanie komiksu ukazującego np. związki Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego za czasów panowania Królowej Jadwigi i Księcia Jagiełły.

      O patronat honorowy zostali poproszeni: Ambasador Litwy w Polsce Eduardas Borisovas;Prezydent Miasta Mysłowice – Dariusz Wójtowicz; Ksiądz Prałat Zdzisław Sochacki – Proboszcz Parafii Archikatedralnej na Wawelu; Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Benedykta w Tychach – Michał Psiuk.

    • XII Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre Rady na Elektroodpady – 2021”
     • XII Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre Rady na Elektroodpady – 2021”

      I  MIEJSCE  dla JESTEM EKO-SP109 

      XII Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre Rady na Elektroodpady – Oddaj mnie w dobre ręce – 2021” odbył się w trybie zdalnym, w piątek 11 czerwca.

      W dotychczasowych dwunastu edycjach konkursu udział wzięły 324 Zespoły Szkolne z terenu całej Polski. W skład tych zespołów weszło 1 939 uczestników. W ramach konkursu zebrano już ponad 646 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i ponad 38 ton zużytych baterii i akumulatorów przenośnych.

      Tegoroczna edycja konkursu Dobre Rady na Elektroodpady, kształtującego proekologiczne postawy uczniów szkół podstawowych w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami i akumulatorami przenośnymi, odbyła się zgodnie z planem mimo obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 i edukacji prowadzonej w trybie zdalnym. Tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu zarówno uczniów biorących udział w konkursie jak i ich Szkolnych Opiekunów oraz ich determinacji i kreatywności udało się zorganizować zbiórki elektroodpadów i zużytych baterii, których rezultaty są naprawdę imponujące. Zebrano blisko 90 ton zużytego sprzętu i ponad 5 ton zużytych baterii i akumulatorów przenośnych.

      Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre Rady na Elektroodpady – Oddaj Mnie w Dobre Ręce – 2021” w składzie:

      1. Przewodniczący – Gabriela Leszczyńska – Prezes Zarządu AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
      2. Członek – Małgorzata Tomczak – Naczelnik Wydziału Odpadów Poużytkowych w GIOŚ
      3. Członek – Nina Dudek – NLD Consulting – ekspert w zakresie edukacji
      4. Członek – Beata Klapa – Koordynator ds. Edukacji Ekologicznej AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

      dokonała, zgodnie z Regulaminem Konkursu, oceny zrealizowanych zadań konkursowych i ogłosiła następujące wyniki:

      1. Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
      2. Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ks. dr. B. Sychty w Kościerzynie
      3. Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
      4. Miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu
      5. Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Franciszka Stuska w Orzeszu
      6. ......

      Członkowie zwycięskich Ekozespołów (miejsca 1- 8) otrzymują indywidualne nagrody rzeczowe (czytniki e-booków, głośniki, smartwatche, słuchawki bezprzewodowe).

      Ponadto Komisja Konkursowa przyznała następujące Nagrody Główne dla szkół za:

      – zajęcie 1 miejsca – telewizor firmy LG 55NANO816NA,

      – zajęcie 2 miejsca – telewizor firmy LG 55UN74006LB,

      – zajęcie 3 miejsca – telewizor firmy LG 49SM8200PLA,

      – zajęcie 4 miejsca – telewizor firmy LG 55UN71006LB.

      Dla Ekozespołu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pyskowicach, który zajął 9 miejsce firma LG Electronics Mława (patron konkursu), ustanowiła dodatkową nagrodę, jaką jest możliwość zwiedzenia zakładu LG Electronics w Mławie.

      Wszystkie Ekozespoły otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od AURAEKO.

    • MEDIUJ W SZKOLE
     • MEDIUJ W SZKOLE

      Mediuj w szkole to projekt realizowany przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej przy współfinansowaniu ze środków m. st. Warszawy. Od 2020 roku nasza szkoła współpracuje z Instytutem.

      W projekcie IEP stworzył kompleksowy program wdrożenia mediacji w warszawskich szkołach poprzez zapewnienie wsparcia szkoleniowego, wdrożeniowego oraz konsultacyjnego i superwizyjnego dla młodzieży, nauczycieli i nauczycielek oraz rodziców.

      Celem projektu jest podniesienie kompetencji młodzieży oraz grona pedagogicznego w zakresie komunikacji interpersonalnej, wyrażania swoich emocji i potrzeb oraz wsparcie tych grup w rozwiązywaniu problemów rówieśniczych w szkole, a także promocja, informowanie i upowszechnianie rozwoju kompetencji komunikacyjnych, kompetencji rozwiązywania konfliktów i mediacji w szkole zgodnie z ujednoliconymi standardami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sprawiedliwości i Rzecznika Praw Dziecka.

      W ramach projektu 6 naszych uczniów: Maja Pijanowska, Sandra Kwiatkowska, Patryk Kociemski, Katarzyna Buk, Wiktoria Woźniak i Joanna Wołonciej ukończyło kurs na mediatorów rówieśniczych.

      Więcej o projekcie można poczytać na stronie: https://mediujwszkole.pl/

       

      Serdecznie gratuluję

      Agata Cygan

     • OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO „OLIMPUSEK”

      Z wielką dumą i radością informuję o sukcesach naszych najmłodszych uczniów kl. 1-3 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego  OLIMPUSEK.

      Olimpiada OLIMPUSEK, to konkurs dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Polega na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego dla poszczególnych klas. Treść sprawdzianu uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Odrębnym sprawdzianem jest test z języka angielskiego.

      Łącznie w edycji zimowej wzięło udział 15 naszych uczniów z  klas 1-3,  dwoje z nich uzyskało status laureata, pozostałym zabrakło niewiele punktów.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      Język angielski - kl. 1

      1. Strelczuk Zuzanna 1c , suma punktów 202, miejsce 5 – dyplom laureata, nagroda książkowa

      2. Górecka Hanna 1a, 5, suma punktów 186, miejsce 13 – dyplom laureata

      3. Szynkowski Adam 1b, 22, suma punktów 145, miejsce 33 – dyplom uznania

      4. Michalak Gabriel 1a,15 suma punktów 103, miejsce 54 – dyplom uznania

       

      Język angielski - kl. 2

      1. Gajewski Franciszek 2c, 5, suma punktów 161, miejsce 25 – dyplom uznania

      2. Maślankiewicz Jakub 2c, 12, suma punktów 141, miejsce 35 – dyplom uznania

      3. Shkiriak Solomiia 2a, 19, suma punktów 103, miejsce 54 – dyplom uznania

      4. Żebrowska Klara 2a, 24, suma punktów 97, miejsce – 57 – dyplom uznania

      5. Woźniak Jakub 2a, 23, suma punktów 85, miejsce 63 – dyplom uznania

      6. Bogdańska Oliwia 2a, 1, suma punktów 46, miejsce 83 – dyplom uznania

       

      Język angielski - kl. 3

      1. Rejniak Marcin 3d, 15, suma punktów 166, miejsce 23 – dyplom uznania

      2. Tycz Wojciech 3c, 20, suma punktów 152, miejsce 30 – dyplom uznania

      3. Dudzińska Joanna 3d, 6, , suma punktów 139, miejsce 36 – dyplom uznania

      4. Sambor Tymoteusz 3d ,17, suma punktów 104, miejsce 54 – dyplom uznania

      5. Sobiech Szymon 3d , 19, suma punktów 87, miejsce 62 – dyplom uznania

       

      Wyniki sprawiły dzieciom, rodzicom i nauczycielom ogromną radość.

      Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratuluję i zapraszam na kolejne zmagania w przyszłym roku szkolnym. Jestem z Was bardzo dumna. Jesteście wspaniali.

      Agata Cygan

  • RODO

  • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
    • 22 277 11 23
    • ul. Przygodna 2
     03-991 Warszawa
     03-991 Warszawa
     Poland
  • MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 354489
  • Galeria zdjęć

    brak danych