• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Ob - SŁONECZKA

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

• WYCIECZKA DO ALPAKARNI

• 13.10.2021 16:08
        • Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy wycieczką do Alpakarni. Pracownicy Alpakarni przywitali Nas bardzo serdecznie i omówili zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zwiedzania. Wycieczka była dla dzieci dużym przeżyciem. Maluchy karmiły zwierzęta, przytulały, głaskały, czesały i spacerowały z nimi, co sprawiało dzieciom ogromną frajdę. Kolejnym punktem programu wycieczki były warsztaty plastyczne, gdzie dzieci mogły z wełny zwierząt wykleić własne alpaki. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły sobie również zasady bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami.  Wycieczka naprawdę  była udana. Pogoda choć ostatnio kapryśna, nam jednak dopisała. Każdy wrócił trochę zmęczony, ale bardzo szczęśliwy i zadowolony.

• PRZYRODA

• 18.06.2021 11:09

• Tematem tego tygodnia była przyroda. Dzieci poznawały sposoby dbania o środowisko naturalne, nauczyły się rozpoznawania pojemników do segregacji odpadów i właściwego z nich korzystania. Rozmawialiśmy również o byciu kulturalnym, o grzecznych słówkach i dobrych manierach. Tydzień zakończyliśmy quizem podsumowującym zdobyte wiadomości. Dzieci wykonały medale za dobre maniery. Wzięliśmy również udział w projekcie Jestem Eko, gdzie zaproszony gość opowiedział nam co zrobić ze zużytymi bateriami. Dzieci wzięły udział w pogadance i otrzymały ekologiczne upominki. Jak zwykle czas upłynął nam intensywnie.

• TEATR

• 18.06.2021 11:09
        • Tydzień z teatrem za nami. Poznaliśmy rodzaje teatrów, lalki teatralne: kukiełki, marionetki, pacynki. Sami wcieliliśmy się w aktorów wystawiając przedstawienie "Trzy małe świnki". Rozmawialiśmy o prawidłowym zachowaniu w tetrze, o strojach aktorów oraz rekwizytach teatralnych.

• kliknij na zdjęcie
        • 25 MARCA MIĘDSZYNARODOWY DZIŃ GOFRA!

• 18.06.2021 10:30

• W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Gofra. Z tej okazji przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje ta pyszna przekąska oraz z czym może być serwowana. Dzieci również skosztowały gofrów, które wcześniej zostały udekorowane dżemem,  cukrem pudrem i kolorową posypką. Nie było osoby, której ten deser nie przypadł do gustu. Gofry zniknęły w kilka minut.