• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Ob - SŁONECZKA

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

• SZKOŁA DO HYMNU

• 10.11.2021 14:56
        • Dziś z okazji Święta Niepodległości wzięliśmy udział w akcji pod nazwą "Szkoła do hymnu".  Odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11.11. W ten sposób cała społeczność szkolna uczciła obchody Dnia Odzyskania Niepodległości.

Dzieci odświętnie wyglądały, pięknie śpiewały i wykazały się patriotyczną postawą.smiley

Serdeczne podziękowania  dla Rodziców za przygotowanie dzieci do tego dniasmiley

• kliknij na zdjęcie
        • CIEKAWY ZAWÓD - ZAJMOWANIE SIĘ BEZPIECZENSTWEM NA PLATFORMACH WIERTNICZYCH ROPY I GAZU

• 09.11.2021 14:40
        • W dniu 09.11.21 Odwiedził nas tata Maxa. Pan Marcin  opowiedział nam o swojej fascynującej pracy, w której zajmuje się bezpieczeństwem na platformach wiertniczych ropy i gazu. Nadzorowaniem prac saperskich oraz monitorowaniem operacji pogłębiania toru wodnego Świnoujscie-Szczecin wraz z budową 2 sztucznych wysp. Opowiedział dzieciom skąd się bierze ropa w ziemi, pokazał łupki z okresu Dewon wydobyte z ponad trzech kilometrów z głębi ziemi. Przedstawił  ubrania BHP obowiązują na projektach, oraz zaprezentował odzież niepalną i palną na przykładzie jej podpalenia. Dzieci miały również okazję obejrzeć prezentacje multimedialną, gdzie pokazany był sprzęt ciężki, ludzi pracujących przy wydobyciu oraz nurków badających dno morza. Dzieci miały dużo wrażeń za co serdecznie dziękujemy.

• WSZYSTKICG ŚWIĘTYCH

• 28.10.2021 17:28
        • Dziś rozmawiałyśmy z dziećmi na temat zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Pytałyśmy dzieci w jakim celu odwiedzamy groby naszych bliskich i dlaczego zapalamy znicze. Dzieci chętnie opowiadały o swoich bliskich, którzy odeszli. Powspominaliśmy, co wprawiło nas w nostalgiczny nastrój i zadumę…taki czas. W dalszej części dnia wybraliśmy się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dzieci dowiedziały się, że podczas wojny wielu żołnierzy oddało życie za Polskę. My chociaż ich nie znaliśmy, pamiętamy o tym i w podziękowaniu zapalamy znicze na ich grobie. Dzieciaki cudownie zachowywały się na cmentarzu, mówiły po cichutku, podeszły do tematu z powagą Jesteśmy bardzo dumne.

• BAJKA "DO ZJEDZENIA"

• 28.10.2021 17:25
        • W środę odwiedził nas Teatr Tak z Bajką „Do zjedzenia”. Dzieci już od rana były podekscytowane tym wydarzeniem, czekały z niecierpliwością na artystów. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak artyści przygotowują się do spektaklu, jak rozstawiają scenografię, przygotowują stroje, pacynki i inne atrybuty. Przedstawienie było poświęcone zdrowemu trybowi życia. Artyści zachęcali do jedzenia warzyw i owoców, nazywali je wraz z dziećmi w języku angielskim. Opowiadali w swej bajce o złych nawykach żywieniowych  jakimi są jedzenie chipsów i stosowanie w swej diecie dużej ilości cukru. W śmieszny i zabawny sposób uświadamiali dzieciom, że złe nawyki żywieniowe powodują próchnicę, otyłość i koszmary. Ogólnie przedstawienie uważamy za bardzo ciekawe i rozwijające świadomość u dzieci. Mimo trudnych i wrażliwych tematów dzieci dobrze się bawiły, aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, tańczył, śpiewały, brały udział w konkursach. Podziękowaliśmy artystom gromkimi brawami i mamy nadzieję na kolejne spotkania z teatrem…

• SPOTKANIE Z POLICJĄ

• 28.10.2021 17:21
        • 22.10. 21. W piątek odwiedziły nas służby mundurowe w postaci Pani Policjantki i Pana Policjanta. Goście opowiadali dzieciakom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego oraz podawali sposoby zapobiegania kolizji i wypadkom. Przypominaliśmy sobie jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, chętne dzieci demonstrowały swoje umiejętności. Dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i stosowanie fotelików samochodowych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, aby zapewnić sobie widoczność na drodze. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w pogadance, aktywnie brały udział odpowiadając i zadając wszelakie pytania.