• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Ob - SŁONECZKA

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

• JESIENNE WARSZTATY W DOMU KULTURY ZASTÓW

• 19.10.2021 16:32
        • Tydzień upłynął nam bardzo intensywnie i aktywnie. Rozpoczęliśmy wyprawą do lasu szukając oznak jesieni i barw z nią związanych. Wiedzę tę wykorzystaliśmy podczas warsztatów jesiennych, gdzie malowaliśmy na szkle i uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych.

• kliknij na zdjęcie
        • NUMERY ALARMOWE. WULKAN.

• 19.10.2021 14:23
        • Tydzień bezpieczeństwa, zagrożeń i służb ratunkowych za nami. Uczyliśmy się jak wezwać pomoc w razie zagrożenia, poznaliśmy numery alarmowe, rozmawialiśmy o pracy strażaka. Wzięliśmy udział w próbnej ewakuacji, dzieci poznały alarm przeciwpożarowy obowiązujący w przedszkolu. Odwiedził nas gość z Biura Edukacji, który przeprowadził krótki wywiad z chętnymi dziećmi na temat zawodu nauczyciela. Odwiedziła nas również mama Kalinki i opowiedziała o zawodzie weterynarza. Wykonaliśmy pojazdy ratunkowe:policja, straż i pogotowie ratunkowe, z których zrobiliśmy wystawę. Dzieci wypowiadały się na temat prac kolegów i koleżanek. Przeprowadziliśmy eksperyment-wybuch wulkanu. Dzieci obserwowały skutki wymieszania kwasu(ocet) z zasadą(soda oczyszczona).
        • ZNAKI DROGOWE

• 19.10.2021 14:22
        • W tygodniu towarzyszył nam temat bezpiczeństwa, poznaliśmy zasady ruchu drogowego, uczyliśmy się prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych, poznaliśmy pracę policjanta i zagraliśmy w grę-Ściganka, którą zrobiliśmy z własnoręcznie wykonanych znaków drogowych. Pobawiliśmy się kodowaniem, przyporządkowując figury geometryczne do poznanych znaków drogowych. Poznaliśmy głoskę o.

• CIEKAWY ZAWÓD - WETERYNARZ

• 13.10.2021 16:08
        • W dniu  28 września odbyło się spotkanie z Mamą Kalinki, która przyniosła ze sobą wielkiego misia, co wprawiło dzieci w ogromny zachwyt. Opowiedziała, na czym polega praca weterynarza oraz uświadomiła, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają  leczenia. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami. Zobaczyły co zawiera torba lekarska oraz mogły obejrzeć i dotknąć przedmioty lekarskie, którymi na co dzień posługuje się weterynarz, takie jak: stetoskop, strzykawki dostosowane do rozmiarów zwierzęcia, obcinaki do pazurów i inne akcesoria. Pani Anna pokazała dzieciom jak mają się zachować kiedy zaatakuje je obcy pies. Wszystkie przedszkolaki przećwiczyły bezpieczną pozycję, którą należy zastawać podczas agresywnego zachowania ze strony czworonoga. Dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza. Dziękujemy.

• EMOCJE

• 13.10.2021 13:49
        • Miniony tydzień upłynął nam aktywizując się integrując, rozmawiając o swoich emocjach związanych z pobytem w przedszkolu. Dzieci malowały na balonach uśmiechnięte lub smutne buźki i opowiadały o swoich odczuciach.
          Stworzyliśmy orkiestrę, poznaliśmy różnego rodzaju unstrumenty: trójkąty, kołatki, marakasy i dzwonki.
          Przypomnieliśmy sobie figury geometryczne układając pajacyka zgodnie z instrukcją znajdującą się w wierszu.
          Wzięliśmy udział w Dniu Kropki. Dzieci obejrzały opowiadanie Kropka Petera Reynoldsa i porozmawialiśmy o nim. Razem ze starszymi klasami ze szkoły malowaliśmy kropki na chodnikach przed przedszkolem. Było dużo zabawy🤣