• 6 - 31 V 2024
    • 35. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA BATALIONÓW CHŁOPSKICH
    • Przybyłych na uroczystość gości wita Dyrektor Szkoły - Pani Hanna Ratańska-Szot
    • Uroczysta akademia „Jak myśl sprzed lat, jak wspomnień ślad, wraca dziś pamięć o tych, których nie ma."
    • 18 kwietnia 2024 r.
    • 2 MAJA 1989 r.
    • Wybraliśmy bohaterów, którzy nie słowami,
      a działaniem, walką
      wypowiadali zdanie „Ziemi służę”
      DYREKTOR SZKOŁY
      - Elżbieta Pawelska
    • PRACOWNIA KOMPUTEROWO-JĘZYKOWA
    • PRACOWNIA KOMPUTEROWA s. 211
    • ŚWIETLICA
    • BIBLIOTEKA
    • "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła"
    • STOŁÓWKA
    • GABINET TERAPII PEDAGOGICZNEJ oraz SENSORYCZNEJ
    • SZATNIA
          • „Szkoła do hymnu” 2021

Już po raz czwarty zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• „SZKOŁA PAMIĘTA” 29 X - 2 XI

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

• Zebrania z Rodzicami

Zebrania z Rodzicami odbędą się według harmonogramu:

3 XI zebrania klas 0 - III

4 XI zebrania klas IV - VIII

Spotkania organizowane są zdalnie na platformie MS Teams, wychowawcy przekazują linki do spotkań.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie!

• UWAGA!

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną w kraju zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób przebywających na terenie szkoły o przestrzeganie zasad i procedur funkcjonowania na terenie SP 109, które są zamieszczone na stronie szkoły, w Librusie: Organizacja Szkoły – Pliki Szkoły. Procedury te cały czas nas obowiązują.

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

Od 18 do 22 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 109 w ramach zajęć włączyli się w obchody "Tygodnia uczniowskiej super mocy". Celem naszych działań było odkrywanie talentów dzieci. Podczas zajęć uczniowie zastanawiali się nad tym, co pomaga im rozwinąć skrzydła. Efektem wspólnej pracy jest "Droga Naszych Talentów". Mamy nadzieję, że droga dalej będzie się rozciągać poszerzając o nowe talenty. Do obchodów włączyła się także nasza świetlica szkolna, która swoimi działaniami wchodzi w zakres akcji: m.in. wspiera dzieci poprzez pomoc przy odrabianiu lekcji, zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności i talenty, gry, zabawy.

• Konkursy Klub Kultury Zastów

Serdecznie zapraszam uczniów Szkoły Podstawowej nr 109 w Warszawie do udziału w konkursach.

Regulaminy na ozdobę choinkową i pocztówkę do Św. Mikołaja znajdują się poniżej do pobrania w pdf.

Prace konkursowe do oceny wewnętrznej należy składać w sali 114 (świetlica klas I) do 19.11.2021 r. (piątek) do godz. 17.30

• PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA 2021

19.10.2021 r. w godz. 12.00 – 13.30 odbyło się "Pasowanie na Świetliczaka"

Uczniowie klas I tego dnia poznali zasady i normy przebywania w świetlicy, zintegrowali się, aktywnie uczestniczyli w uroczystości świetlicowej. Doskonalili umiejętności słuchania innych.

90 minut to wspólnie spędzony czas uczniów, nauczycieli wychowaców i nauczycieli wychowawców świetlicy szkolnej.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2021 roku brzmi „Baśnie i legendy z całego świata”.

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

W dniach 18-22.10.2021 r. Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do aktywnego włączenia się w obchody Tygodnia Super Mocy.

Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy?

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego w szkole, klasie organizowane są zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony.

•                      PROGRAMY             PROJEKTY

• LINKI