• WITAMY SERDECZNIE

W GRUPIE 0A

• ZABAWY SENSORYCZNE - ciecz nienewtonowska

• 04.02.2022 13:32
        • Przed feriami Słoneczka same stworzyły ciecz nienewtonowską. Ciecz nienewtonowska to świetna zabawa sensoryczna zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każda zwykła ciecz pod wpływem nacisku łatwo się rozpływa na boki, natomiast ciecz nienewtonowska  zmienia swoje właściwości.
          Nasze Maluszki były zachwycone taplaniem się, a dla lepszego efektu dodały do płynu różnokolorowe paski bibuły, dzięki której ciecz nabrała pięknych kolorów.
        •  GIMNASTYKA SENSORYCZNA
        • GIMNASTYKA SENSORYCZNA

• 04.02.2022 13:20
        • W ramach porannej gimnastki nasze Przedszkolaki biorą również udział w zajęciach z gimnastyki sensorycznej. Poprzez wiele różnych ćwiczeń Słoneczka rozwijają zmysł równowagi, zdolności psychoruchowe oraz uczą się jak porządkować oraz organizować różnorodne bodźce docierające za pośrednictwem zmysłów. Podczas zajęć nasze Przedszkolaki korzystają z różnego rodzaju pomocy, które wspierają Ich harmonijny rozwój.

• 22.12.2021 10:46
        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Tego dnia odbyły się u nas: zabawy integracyjne, tańce, zgadywanki, quiz. Rozpoznawaliśmy bohaterów bajek z książek oraz znanych z ekranu. Dzieci przebrały się za ulubiona postać z bajki.
        • Spotkanie z Policją

• 03.12.2021 08:05
        • Wizyta Policjanta - omówienie zasad bezpieczeństwa ruchu pieszych, specyfiki zawodu Policjanta, wyglądu munduru i wyposażenia. Rozmowa po czym poznać Policjanta? Co robić gdy się zgubimy? Jak prawidłowo uczestniczyć w ruchu pieszym? Dzieci otrzymały również kolorowe odblaski, które można przyczepić do placaczka lub kurtki, by być bardziej widocznym.