• WITAMY SERDECZNIE

W GRUPIE 0A

• Świętujemy 8 marca

• 24.03.2022 16:04
        • Razem z przedszkolakami omawialiśmy temat Dnia Kobiet. Dzieci zastanawiały się jaki jest najbardziej odpowiedni prezent na taką okazję i wybrały kwiaty. Dlatego wspólnie też posadzilismy piękne żonkile i szafirki. Przy okazji omawialiśmy budowę roślin oraz warunki konieczne dla roślin, by pieknie rosły.

• Dinozaury i Mali Paleontolodzy

• 03.03.2022 16:47
        • W tym tygodniu poznawaliśmy czasy prehistoryczne oraz na czym polega praca palentologa. Na zajęciach dzieci odszukiwały jaki dinozaur ukrył się pod warstwą piasku. Najpierw pędzelkiem leciutko rozgarniały a później już rączkami odszukiwały i odgadywały co to za dinozaur... Potem kolorowały je, a następnie przyklejały na tło, które wcześniej malowały czyli prehistoryczny klas. Oprócz wartości edukacyjnych, dzieci rozwijały też zdolności maualne, motorykę małą. A przede wszystkim wspaniale się bawiły :-)
        • Lekcja biblioteczna i Tetrzyk Kamishibai

• 17.02.2022 22:48

• Pierwsza wizyta w bibliotece to zawsze ważna sprawa. Szczególnie dla małych czytelników, którzy wkraczają w magiczny świat książki. I taka właśnie chwila nastąpiła dzisiaj w życiu przedszkolaków. Dzielna grupa maluchów, odwiedziła dzisiaj Szkolną Bibliotekę. Zobaczyły jakiego rodzaju niezwykłe książki można znaleźć na bibliotecznych półkach. Sprawdziły czy najgrubsza książka jest tak ciężka, na jaką wygląda oraz jak duże różnice są między największą a najmniejszą książką. Poznały także Teatrzyk  Kamishibai, który jest najlepszym sposobem na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia z wykorzystaniem kamishibai to atrakcyjna metoda dzięki której kształtujemy kulturę czytelniczą. To także zabawa, edukacja i twórcze działania.

Kamishibai to teatrzyk obrazkowy ukryty w "drewnianej skrzynce". Z zewnątrz jest niepozorna. Zamknięta przypomina trochę walizkę. Lecz wkrótce po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek cała gromadka dzieci zamiera jak zahipnotyzowana. Kamishibai służy do prezentowania widzom ilustracji, które tworzą fabułę. Zbiór obrazków (umożliwiających przedstawienie całej opowieści), ułożonych jeden po drugim, umieszczany jest w butai - drewnianej skrzynce. Na odwrocie każdej ilustracji znajduje się fragment tekstu czytanego głośno przez narratora siedzącego przy teatrzyku. Tekst do obrazka pokazywanego w danym momencie, jest wydrukowany z tyłu obrazka go poprzedzającego, i jest widoczny jedynie dla czytającego. Dzieci natomiast oglądają piękne ilustracje zmieniające się jak slajdy. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, stworzony za sprawą teatrzyku kamishibai. Dzieciom bardzo się podobał teatrzyk!

• KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
        • Walentynki w Słoneczkach :-)

• 17.02.2022 22:47
        • Dzień 14 luty był dla naszych czterolatków prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Rozmawialiśmy również o mocy przyjaźni. I każdy mógł wykonać walentynkę dla swojego przyjaciela.

• FERIE ZIMOWE

• 04.02.2022 13:45
        • Podczas ferii nasze Przedszkolaki nie miały czasu na nudę :) Oprócz odpoczynku, zabawy swobodnej i zorganizowanej czy zajęć sportowych, tworzyły piękne prace plastyczne. Pomimo tego, że nie doczekaliśmy się śniegu,a aura była w tym okresie kapryśna wszystkim dopisywał wyśmienity humor.