• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Oa - BIEDRONEK.

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

Komentarz, fotografie  - Wioletta Zatorska

• PRZYRODA

• 18.06.2021 11:09

• Tematem tego tygodnia była przyroda. Dzieci poznawały sposoby dbania o środowisko naturalne, nauczyły się rozpoznawania pojemników do segregacji odpadów i właściwego z nich korzystania. Rozmawialiśmy również o byciu kulturalnym, o grzecznych słówkach i dobrych manierach. Tydzień zakończyliśmy quizem podsumowującym zdobyte wiadomości. Dzieci wykonały medale za dobre maniery. Wzięliśmy również udział w projekcie Jestem Eko, gdzie zaproszony gość opowiedział nam co zrobić ze zużytymi bateriami. Dzieci wzięły udział w pogadance i otrzymały ekologiczne upominki. Jak zwykle czas upłynął nam intensywnie.

• TEATR

• 18.06.2021 11:09
        • Tydzień z teatrem za nami. Poznaliśmy rodzaje teatrów, lalki teatralne: kukiełki, marionetki, pacynki. Sami wcieliliśmy się w aktorów wystawiając przedstawienie "Trzy małe świnki". Rozmawialiśmy o prawidłowym zachowaniu w tetrze, o strojach aktorów oraz rekwizytach teatralnych.

• kliknij na zdjęcie
        • 25 MARCA MIĘDSZYNARODOWY DZIŃ GOFRA!

• 18.06.2021 10:30

• W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Gofra. Z tej okazji przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje ta pyszna przekąska oraz z czym może być serwowana. Dzieci również skosztowały gofrów, które wcześniej zostały udekorowane dżemem,  cukrem pudrem i kolorową posypką. Nie było osoby, której ten deser nie przypadł do gustu. Gofry zniknęły w kilka minut.

• WIELKANOC

• 18.06.2021 10:31

• Za nami pracowity tydzień. Przypominaliśmy sobie o tradycjach wielkanocnych, potrawach świątecznych.  Wysialiśmy rzeżuchę, która ozdobi nasze stoły podczas świąt. Wykonaluiśmy pięke prace plastyczne wykorzystując waciki i spinacze do bielizny. Skupiliśmy się na jajku. Badaliśmy co znajduje się pod jego skorupką.

• KOSMOS

• 18.06.2021 09:55

• Zakończyliśmy tydzień z Kosmosem. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie dlaczego nie spadamy z okrągłej Ziemi? Poznaliśmy planety Układu Słonecznego, tworzyliśmy gwiazdozbiory. Polecieliśmy w z Kosmos własnoręcznie zbudowaną rakietą.Wykonaliśmy piękne prace plastczne z wykorzystaniem rosnących farb.
          Było duuuużo zabawy.

• RODO