• WITAMY SERDECZNIE

W GRUPIE 0A "SŁONECZKA"

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

Wychowawcy:

Katarzyna Kowalczyk

Michalina Łukasińska

• Wiosenny ogródek ziołowy

• 07.04.2022 15:15
        •  W sali pojawił się wiosenny kącik - zielony ogródek, w którym dzieci założyły hodowlę rozmaitych roślin. Podczas zajęć przyrodniczych dzieci sadzą, sieją, a potem obserwują wzrost roślin. Poznają czynniki potrzebne do ich rozwoju, wyciągają wnioski ze swoich obserwacji. Możliwość codziennego kontaktu i obserwacji założonych hodowli, uczy także odpowiedzialności w dbaniu o rośliny.
        • Obchody Światowego Dnia Wody

• 07.04.2022 14:31
        • Obchody Światowego Dnia Wody na stałe wpisały się w kalendarz imprez przedszkolnych. Tego dnia królował kolor niebieski. Dzieci przypomniały sobie podczas zajęć o konieczności oszczędzania wody oraz dbania o czystość rzek i jezior. Uczestniczyły w ciekawych eksperymentach i doświadczeniach. Eksperymentowały z kolorowym deszczem oraz wykonały doświadczenie "wędrująca woda". Celem naszych zajęć było zbudowanie w dzieciach poczucia odpowiedzialności za stan wody, zrozumienie, że bez wody nie mogłoby istnieć życie na Ziemi. Poprzez wspólną zabawę dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce. To był dzień pełen atrakcji.
        • Pierwsza klasowa wycieczka

• 07.04.2022 14:32
        • Wycieczka klasowa do Sali Zabaw Fikołki - celem wycieczki było nie tylko wspieranie rozwoju fizycznego dzieci, samodzielności i integracja grupy, ale również warsztaty kulinarne - dzieci piekły mini pizze. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, konieczności jedzenia warzyw. Dzieci smakowały, próbowały, wałkowały, piekły, a na koniec zjadły pizzę wg swojego pomysłu. Wszyscy świetnie się bawili!
        • Świętujemy 8 marca

• 24.03.2022 16:04
        • Razem z przedszkolakami omawialiśmy temat Dnia Kobiet. Dzieci zastanawiały się jaki jest najbardziej odpowiedni prezent na taką okazję i wybrały kwiaty. Dlatego wspólnie też posadzilismy piękne żonkile i szafirki. Przy okazji omawialiśmy budowę roślin oraz warunki konieczne dla roślin, by pieknie rosły.

• Dinozaury i Mali Paleontolodzy

• 03.03.2022 16:47
        • W tym tygodniu poznawaliśmy czasy prehistoryczne oraz na czym polega praca palentologa. Na zajęciach dzieci odszukiwały jaki dinozaur ukrył się pod warstwą piasku. Najpierw pędzelkiem leciutko rozgarniały a później już rączkami odszukiwały i odgadywały co to za dinozaur... Potem kolorowały je, a następnie przyklejały na tło, które wcześniej malowały czyli prehistoryczny klas. Oprócz wartości edukacyjnych, dzieci rozwijały też zdolności maualne, motorykę małą. A przede wszystkim wspaniale się bawiły :-)
  • RODO