• WITAMY SERDECZNIE

W GRUPIE 0A

• Dzień dziecka w Słoneczkach

• 20.06.2022 06:14
        • Ten dzień nasze przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo. Podczas ich święta czekały na nie niesamowite doznania sensoryczne oraz ulubione zabawy z chustą. Dzieci taplały się w błocie, szukały w nim różnych skarbów, malowały obraz dłońmi i stopami, przygotowywały własne „gniotki”, rzucały błotem do celu. Próbowały rozpoznać smaki różnych produktów spożywczych z zawiązanymi oczami. Ponad, to miały malowane buzie, puszczały kolorowe bańki, a na koniec otrzymały upominki, związane z tematyką tegorocznych obchodów.

• Wycieczka do Zakątka Gągolina

• 18.06.2022 15:10
        • Tym razem wybraliśmy się na cudowną wycieczkę do urokliwego i spokojnego gospodarstwa agroturystycznego „Zakątek Gągolina”. Podczas wyjazdu dzieci odwiedziły kolorową zagrodę, gdzie zapoznały się ze zwierzętami gospodarskimi, dowiedziały się wiele na temat żywienia i pielęgnacji zwierząt, a także mogły je nakarmić. Wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach tworzenia „lasu w słoiku”, a podczas czasu wolnego bawiły się w najlepsze na placu zabaw. Dodatkowo, nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kulinarnych oraz o zdrowym żywieniu, a także upieły własne mini pizze. W planach mieliśmy również ognisko z kiełbaskami.

• Wiosenny ogródek ziołowy

• 07.04.2022 15:15
        •  W sali pojawił się wiosenny kącik - zielony ogródek, w którym dzieci założyły hodowlę rozmaitych roślin. Podczas zajęć przyrodniczych dzieci sadzą, sieją, a potem obserwują wzrost roślin. Poznają czynniki potrzebne do ich rozwoju, wyciągają wnioski ze swoich obserwacji. Możliwość codziennego kontaktu i obserwacji założonych hodowli, uczy także odpowiedzialności w dbaniu o rośliny.
        • Obchody Światowego Dnia Wody

• 07.04.2022 14:31
        • Obchody Światowego Dnia Wody na stałe wpisały się w kalendarz imprez przedszkolnych. Tego dnia królował kolor niebieski. Dzieci przypomniały sobie podczas zajęć o konieczności oszczędzania wody oraz dbania o czystość rzek i jezior. Uczestniczyły w ciekawych eksperymentach i doświadczeniach. Eksperymentowały z kolorowym deszczem oraz wykonały doświadczenie "wędrująca woda". Celem naszych zajęć było zbudowanie w dzieciach poczucia odpowiedzialności za stan wody, zrozumienie, że bez wody nie mogłoby istnieć życie na Ziemi. Poprzez wspólną zabawę dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce. To był dzień pełen atrakcji.
        • Pierwsza klasowa wycieczka

• 07.04.2022 14:32
        • Wycieczka klasowa do Sali Zabaw Fikołki - celem wycieczki było nie tylko wspieranie rozwoju fizycznego dzieci, samodzielności i integracja grupy, ale również warsztaty kulinarne - dzieci piekły mini pizze. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, konieczności jedzenia warzyw. Dzieci smakowały, próbowały, wałkowały, piekły, a na koniec zjadły pizzę wg swojego pomysłu. Wszyscy świetnie się bawili!