• BIEDRONKI  0c

• ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

• 24.10.2022 20:43
        • Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
          a jako przekąska niezwykle sycące…
          Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
          Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28 września 2022 r. grupa 0c obchodziła Dzień Jabłka.
          Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych.
          Dzieci poznawały różne gatunki jabłek, zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Dowiedziały się, jak jest zbudowane jabłko, układały historyjkę obrazkową "Od pestki do jabłka", rozwiązywały quiz "Co wiemy o jabłkach", przeliczały jabłka. Brały udział w wyścigu z jabłkiem na talerzu oraz oglądały film edukacyjny " Jabłuszko - największe sady owocowe w Polsce".
          Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa taneczna do piosenki "Małe czerwone jabłuszko". Ten dzień minął jabłkowo :-).

• FOTOGALERIA
        • DZIEŃ KROPKI

• 25.11.2022 19:59
        • "Kiedy coś planujesz, kiedy o czymś marzysz, narysuj kropkę,
          na resztę się odważysz."

W dniu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto odkrywania talentów, kreatywności i zabawy.
          Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0c przyszły w ubraniach z motywami w kropki albo też naklejonymi kropkami. Prezentowały się cudnie.smiley

Na początek dzieci wysłuchały historii małej Vashti – bohaterki książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Dziewczynka, dzięki narysowaniu małej kropki oraz empatycznemu podejściu nauczycielki plastyki, uwierzyła w siebie i jednocześnie zaczęła pomagać innym kolegom.
          Na zajęciach z języka angielskiego dzieci uczyły się piosenki pod tym samym tytułem.
          Efektem opowiedzianej historii były różne zajęcia m.in. kropkowe sudoku, kodowanie kropek, szukanie takich samych kropek, zabawy taneczne przy piosence "Biedroneczki są w kropeczki"

Przedszkolaki tworzyły kropkowe dzieła za pomocą farb i patyczków do uszu. Na zakończenie kropkowego dnia dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia w kropkowej fotobudce z gadżetami w kropki.smiley

• FOTOGALERIA

• MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE