• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Ob - SŁONECZKA

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

• CIEKAWY ZAWÓD - WETERYNARZ

• 13.10.2021 16:08
      • W dniu  28 września odbyło się spotkanie z Mamą Kalinki, która przyniosła ze sobą wielkiego misia, co wprawiło dzieci w ogromny zachwyt. Opowiedziała, na czym polega praca weterynarza oraz uświadomiła, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają  leczenia. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami. Zobaczyły co zawiera torba lekarska oraz mogły obejrzeć i dotknąć przedmioty lekarskie, którymi na co dzień posługuje się weterynarz, takie jak: stetoskop, strzykawki dostosowane do rozmiarów zwierzęcia, obcinaki do pazurów i inne akcesoria. Pani Anna pokazała dzieciom jak mają się zachować kiedy zaatakuje je obcy pies. Wszystkie przedszkolaki przećwiczyły bezpieczną pozycję, którą należy zastawać podczas agresywnego zachowania ze strony czworonoga. Dzieci przez moment mogły wcielić się w rolę lekarza. Dziękujemy.

• MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE