• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Ob - SŁONECZKA

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

• MAMA CZARODZIEJKA

• 27.04.2022 15:25
        • Odwiedziła nas Mama Kalinki i przeprowadziła eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu 🧊. Dzieci czarowały razem z Mamą Czarodziejką, robiły wulkany, lawy, czarodziejskie drinki 🥤, pompowały baloniki za pomocą kostek lodu, zamaczały banana w cieczy po to by zrobił się twardy, samodzielnie robiły bańki, dotykały monetą do lodu na skutek czego wydobywał się dźwięk piły. MAGIA 🥰😘
          Dzieciaki były zachwycone. Było dużo pozytywnych emocji i uśmiechów.
          Ogromne podziękowania dla Mamy Czarodziejki 👋👋😘♥️
        • FERIE ZIMOWE

• 27.04.2022 15:05
        • Ferie za nami 😀. Ostatni tydzień spędziliśmy karnawałowo 🥳 🤡 😈 Odwiedziły nas Panie z Kubu Kultury Zastów, które przeprowadziły warsztaty zdobienia masek karnawałowych. Były również tańce, zabawy i konkurs wokalny. Dzieciaki się nie nudziły 😃 😘.
        • PLASTIK Z MLEKA

• 27.04.2022 14:46
        • Ostatni tydzień przed feriami upłynął nam pracowicie. Rozmawialiśmy o zdrowym stylu życia, aktywnym spędzaniu czasu, dbaniu o zdrowie poprzez odpowiedni dobór ubrań. Pobawiliśmy się kodowaniem. Poznaliśmy głoskę s jak ser. Przeprowadziliśmy zabawę badawczą wytwarzając plastik przy użyciu gorącego mleka, barwnika i octu. Wykonaliśmy piramidę żywieniową, wycinając zdrowe produkty z gazetek promocyjnych. Przeprowadziliśmy eksperyment na podstawie, którego odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, które barwniki są zdrowe?
        • ZDROWE ŚNIADANIE

• 27.04.2022 14:23
        • Tydzień zakończyliśmy smakowicie. Zanim jednak przystąpiliśmy do robienia kolorowych i zdrowych kanapeczek przeprowadziliśmy eksperyment, w którym udowodniliśmy, że można napompować balon bez użycia ust, czy pompki. Przez cały tydzień rozmawialiśmy o Babciach i Dziadkach. Przeprowadzamy projekt zatytułowany-Jak dobrze być z babcią i dziadkiem. Dzieci w pierwszym etapie projektu wymyśliły pytania, na które będziemy odpowiadać w przyszłym tygodniu.

• 27.04.2022 14:23
        • Mikołajki-tego dnia zarówno dzieci jak i panie wyglądały bardzo odświętnie. królowały barwy czerwone, wiadomo z jakich względów...Od rana ubieraliśmy choinkę i słuchaliśmy świątecznych piosenek.Odwiedził nas ważny Gość z workiem pełnym prezentów (panie również były grzeczne w tym roku). Dzieciaki otrzymały piękne upominki, porozmawiały z Mikołajem oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.Nie zabrakło również małego poczęstunku. Mama jednego z chłopców przygotowała dla całej grupy pyszne babeczki.🎄☃️🎀🔔💝🎁