• Konkurs zawodoznawczy - "Mój wymarzony zawód"
     • Konkurs zawodoznawczy - "Mój wymarzony zawód"

       

            Konkurs „Mój wymarzony zawód” jest corocznym wydarzeniem organizowanym od 2014 r. przez Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego (WCIES) we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

      Kolejna edycja konkursu „Mój wymarzony zawód”, która odbędzie w roku szkolnym 2021/2022 będzie już VIII odsłoną tego wydarzenia.Z każdą nową edycją konkurs zyskuje coraz większe zainteresowanie uczestników.

      W roku szkolnym 2020/21 do etapu finałowego zostało zakwalifikowanych ponad 100 prac w czterech kategoriach.

      W każdej edycji na finalistów konkursu czekają cenne nagrody.

      Do udziału w kolejnej edycji Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Zawodach "Mój wymarzony zawód" zapraszamy wszystkich uczniów warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

       

      Poniżej do pobrania regulamin tegorocznej edycji oraz załączniki.

      Regulamin konkursu "Mój wymarzony zawód" - edycja VIII 

      https://tiny.pl/9jvk5

       

      Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu "Mój wymarzony zawód" 

      https://tiny.pl/9jvkx

       

      Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu "Mój wymarzony zawód"

      https://tiny.pl/9jvnb

       

      Serdecznie zapraszam 

      Doradca zawodowy - Monika Zimny

    • SZTAB 5408 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 im Batalionów Chłopskich
     • SZTAB 5408 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 109 im Batalionów Chłopskich

      SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

      30 Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę 30 stycznia 2022r.

      Uczniowie z naszego Sztabu ruszą z puszkami, aby zbierać pieniądze dla najmłodszych dzieci. W tym roku Orkiestra zagra dla okulistyki dziecięcej.

      Nasze puszki stacjonarne znajdują się w żłobkach Maleństwo i Przyjaciele, Tygrysek i Przyjaciele, a także w Bibliotece Publicznej w Falenicy.

                  Dużo ciekawych rzeczy można licytować!

      • 30 stycznia w godz. 13.00 – 17.15 wspólnie z Biblioteką Wawerska zapraszamy do falenickiej Kulturoteki na Biblioteczną Scenę WOŚP.

      Wydarzenie współorganizuje i wspiera Wawerski Wolontariat Biblioteczny oraz Hufiec ZHP Warszawa Wawer.

      Przygotowaliśmy szereg atrakcji - koncerty, pokazy, warsztaty, spotkania dla dzieci i dorosłych, abyśmy mogli się spotkać, zintegrować i pobawić, a przede wszystkim wspólnie wspomóc potrzebujących.

       W programie:

      • koncerty zespołów: Werwa Wawra Band, QuadroSteron oraz Bloco Central,
      • światełko do nieba czyli najważniejszy punkt imprezy - niezwykły pokaz animacji świetlnych i fireshow na otwartej scenie Kulturoteki rozpocznie się o godz. 17:15, 
      • spotkania - pogadanki z okulistami z Centrum Zdrowia Dziecka,
      • warsztaty iluzji dla młodszych i starszych dzieci w godz. 13:00-17:00 (prosimy o zapisy drogą mailową: animatorzy@bibliotekawawer.pl),
      • wolontariackie zajęcia z robienia waty cukrowej i udzielania pierwszej pomocy,
      • licytacje - niespodzianki,
      • fotohistoria czyli pokaz zdjęć i rozmowa o Linii Otwockiej varsavianisty Pawła Ajdackiego,
      • wystawa książek z dużą czcionką oraz pozycji z roszerzoną rzeczywistością. 

      Wstęp na wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem warsztatów iluzji, jest wolny.

      Do zobaczenia na Bibliotecznej Scenie WOŚP!

     • Nauka zdalna do końca ferii zimowych

      Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

      Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

      źródo:https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nauka-zdalna-do-konca-ferii-zimowych--gotowe-przepisy

    • Komunikat techniczny
     • Komunikat techniczny

      W związku z koniecznością wykonania prac technicznych, szkolna strona internetowa będzie  chwilowo niedostępna, zgodnie z poniższym planem: rozpoczęcie prac  2022-01-27 22:00:00 zakończenie prac 2022-01-28 06:00:00.

      W podanym przedziale czasowym zostaną wykonane prace techniczne w obrębie serwera, na którym ulokowana jest usługa hostingowa, co będzie wiązało się z przerwą w dostępie do niej.

      Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby przerwa we wskazanym przedziale była możliwie najkrótsza.

      Przepraszamy za niedogodności.

      Pozdrawiamy,

      Zespół Cyberfolks.pl

       

    • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.
     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

      UWAGA! W tym roku w naszej szkole SP 109 akcja nie jest organizowana. Zapraszamy do innych warszawskich placówek. ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W CZASIE FERRII PEŁNIĄ DYŻUR. OSOBY ZAINTERESOWANE UDZIAŁEM DZIECI W ZAJĘCIACH W CZASIE FERII PROSZĘ O BEZPOŚREDNIE ZGŁASZANIE SIĘ DO WYCHOWAWCÓW POSZCZEGÓLNYCH GRUP

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl,  rozpoczęly się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.   

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      Feryjne Placówki Edukacyjne

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającymw Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN

      zasady-rekrutacji-zima-2022-ogolne.pdf

    • ŻYCZENIA
     • ŻYCZENIA

      Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy,
      aby świąteczny czas przepełniony był radością,
      ciepłem i rodzinną atmosferą.
      Niech przyniesie odpoczynek i chwilę wytchnienia
      od codziennych obowiązków
      oraz energię i pomyślność na cały następny rok.

      Dyrekcja oraz pracownicy SP 109

  • RODO

  • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie
    • sekretariat.sp109@eduwarszawa.pl
    • 22 277 11 23
    • ul. Przygodna 2 03-991 Warszawa 03-991 Warszawa Poland
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 90527
  • Galeria zdjęć

    brak danych