• „Magiczna moc życzeń”

Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do projektu, który miał na celu wykonanie własnoręcznie kartek bożonarodzeniowych przez dzieci, wspólne zredagowanie krótkich życzeń, a następnie rozesłanie ich po całej Polsce do innych szkół, a także do naszych szkół podstawowych w dzielnicy Wawer. I to właśnie nam się to udało.

Oto lista szkół do których wysłaliśmy życzenia

1. Anna Czernel

Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej Ul. Szkolna 25

2. Weronika Rusak

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Promar ul. Bohaterów 12, 35-112 Rzeszów Dopisek: Górna Świetlica

3. Boska Oleksandra

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 sp nr 202 ul Jugosłowiańska 2
            Aleksandra Boratynska

4. Barbara Danisz

Sp 23,
            43-100 Tychy
            Ul. Jedności 51
            Dopisek: Świetlica szkolna

5. Magdalena Hałaszuk

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny Kossak-Szczuckiej 24,

6. Agata Skurska

SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, ul. Ks.bp T. Wilczyńskiego 62,
            24 - 200 Bełżyce

7. Agnieszka Falkowska (nowy uczestnik)

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Paniówkach ul Zwycięstwa 44

44-177 Paniówki
            świetlica A Falkowska Agnieszka

8. Jolanta Jaroni-Tutka

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego ul. St. Żeromskiego 4,
            37-500 Jarosław

9. Aneta Świlak
            Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. Władysława Reymonta 5
            46-100 Namysłów
            woj. opolskie

Aneta Świlak

10.Anna Ratajska

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Armii Krajowej Nr 1 w Sopocie, ul. Armii Krajowej 50/54
            81-740 Sopot.

11. Riki Kus

Zespól Placówek Oświatowych w Strawczynie, ul Żeromskiego 9,
            26-067 Strawczyn
            woj. świętokrzyskie

świetlica Justyna Kusińska

12. Dorota Sielska

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie ul. 11 Listopada 90
            21-200 Parczew

16. Ewelina Blatkiewicz-Łabińska

Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Zjednoczonej Europy. Ul. Borelowskiego 12
            37-700 Przemyśl
            świetlica: Ewelina, Monika, Kasia

19. Ewa Flor

Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów ul. Krężnicka 156
            świetlica: Ewa Flor

20. Michalina Milewska

Szkoła Podstawowa nr 360 w Warszawie, ul. Dzieci Warszawy 42A
            nauczyciel - Michalina Milewska

21. Aneta Tokarczyk

Szkoła Podstawowa nr. 1 im Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie. 34-600 Limanowa,
            Siekierczyna 31
            z dopiskiem Aneta Tokarczyk świetlica szkolna

22. Szkoła Podstawowa nr 218 im. Michała Kajki

ul. Michała Kajki 80/82

23. Szkoła Podstawowa nr 128 im. Józefa Niećki

ul. Kadetów 15

24. Szkoła Podstawowa

nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta

ul. M. Pożaryskiego 2

25. Szkoła Podstawowa

nr 86 im. Bronisława Czecha

ul. Koryncka 33

26. Szkoła Podstawowa nr 204

im. Pułku Ułanów Wołyńskich

ul. Bajkowa 17/21

Bardzo dziękuję uczniom Szkoły Podstaowej nr 109 w Warszawie, moim nauczycielom i koordynatorom konkursu: Pani Małgorzacie Sprycha, Pani Alicji Kowalczyk, Pani Katarzynie Sadowskiej, Pani Monice Żurawskiej, Panu Pawłowi Gawędzie.

Kierownik świetlicy – Monika Zimny

• Wyniki konkursu z j. angielskiego-  Leon dla kl. 1-3, sesji jesień/zima 2020.
          • Wyniki konkursu z j. angielskiego- Leon dla kl. 1-3, sesji jesień/zima 2020.

Wyniki JĘZYK ANGIELSKI konkurs LEON sesja jesień/zima – 2020 Szkoła Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich Warszawa Nauczyciel prowadzący: Agata Cygan

Klasa I  Julia Jankowska 52% miejsce 25, Barbara Smorągiewicz 46% miejsce 28, Ryszard Mackiewicz 40% miejsce 31, Leonard Jagie 16% miejsce 43

Klasa II  Franciszek Gajewski 72% miejsce 17,  Małgorzata Kiliszek 52% miejsce 29,  Anna Wróbel 41% miejsce 35,

Klasa III Anna Sajdych 65% miejsce 21, Dominik Puncewicz 58% miejsce 25 ,Anna Dudzińska 54% miejsce 27, Amelia Radecka 54% miejsce 27, Wojtek Tycz 53% miejsce 28, Wiktoria Kępińska 49% miejsce 30, Natalia Bochenek 44% miejsce 33, Ola Śliwińska 42% miejsce 34, Oliwia Duszyńska 39% miejsce 36, Daryna Martyniuk 39% miejsce 36.

Przyznawane są miejsca Ex aequo. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy do wspólnej realizacji kolejnych konkursów.                                    www.leon-konkursy.pl

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "LEON"  powstał w 2013 roku. Początkowo był to konkurs językowy, jednak szybko okazało się, że uczniowie chętnie wzięliby udział w konkursach z innych przedmiotów. Tak zrodził się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon", który ma na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów, ale także zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki. Przyjazna forma testów pozostawi pozytywne wrażenie i zachęci do aktywnego udziału w innych konkursach przedmiotowych. Czas trwania konkursu wynosi 45 minut, co jest ułatwieniem organizacyjnym, gdyż można go przeprowadzić w czasie lekcji."Leon" skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski.

Zadania konkursowe przygotowywane są przez doświadczonych nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą. Testy są układane na podstawie norm programowych. Zróżnicowany poziom zadań pozwoli każdemu uczniowi sprawdzić swoje umiejętności, a nauczycielowi dostarczy obiektywnej oceny pracy ucznia.

liczba odwiedzin: 320757