• WYNIKI I ZAŚWIADCZENIA Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Indywidualne wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w systemie ZIU (SIOEO) 31 lipca 2020 od godz. 10.00      wyniki.edu.pl

Loginy i hasła przekazane zostaną poprzez wiadomości dziennika LIBRUS.

Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostanie przekazane każdemu absolwentowi naszej szkoły 31 lipca br.  Zaświadczenie może odebrać także rodzic ucznia.

Odbiór zaświadczeń w godzinach 13.00-16.00 zostanie przeprowadzony z podziałem na klasy w wyznaczonych wejściach do szkoły:

8a – wejście obok gabinetu intendentki

8b – główne wejście do szkoły

8c – wejście do szkolnej szatni

Od 16.00 do 17.00  zaświadczenia będzie można odebrać w sekretariacie szkoły.

03.08-04.08.2020 – odbiór zaświadczeń w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-16.00.

Na wniosek rodzica skan zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty może być przesłany przez dyrektora szkoły podstawowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. poczty e-mail      adres e-mail  szkoły  sp109@edu.um.warszawa.pl).

Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego:

• zachowaniu bezpiecznej odległości społecznej,
            • założeniu maseczki zakrywającej nos i usta,
            • dezynfekcja rąk,
            • posiadaniu własnego długopisu w celu podpisania potwierdzenia odbioru zaświadczenia.

Informacja_o_ogloszeniu_wynikow_E8_202007290837.pdf

Zasady_odbioru_zaswiadczen_-_OKE_Warszawa.docx​​​​​​​

.

31.07.2020 - 04.08.2020              15:00        Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, w tym zamiana szkół do których kandyduje

12.08.2020 -  12.08.2020                               Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia

13.08.2020  08:00    18.08.2020      15:00      Wprowadzanie potwierdzeń woli podjęcia nauki/

19.08.2020 14:00     19.08.2020      14:00      Publikacja list przyjętych

• Międzynarodowy  Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
          • Międzynarodowy Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

„Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu.

Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom,

którym trzeba służyć całym swoim życiem.''

Witold Pilecki w rozmowie z dziećmi, 1943 rok

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie !

Chętni uczniowie naszej szkoły SP 109  im. Batalionów Chłopskich przystąpili do udziału w Konkursie Międzynarodowym o Żołnierzach Wyklętych.

Konkurs objęty był Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. W skład Komitetu Honorowego wchodzili: Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej – przewodniczący; Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej; Jarosław Szarek – Prezes IPN; Jacek Pawłowicz – Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Konkursy organizowane przez Komitet cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół w Polsce jak i poza granicami naszego kraju m.in. z Litwy, Białorusi, Belgii, Łotwy, Ukrainy, Holandii, Węgier, Szwecji, Danii, Norwegii, Grecji, Irlandii, Słowacji, Niemiec, Hiszpanii, Szkocji, Anglii, Francji, Austrii, Malty, Kataru, Kuwejtu, Meksyku, Włoch, Czech, Egiptu, Kazachstanu, Kanady czy Stanów Zjednoczonych.

Wśród Współorganizatorów są szkoły m.in. z Radzymina, Toronto, Chicago, Aten, Wiednia, Waterford, Blackburn, Kairu, Doha, Moskwy, Sofii, Korne, Trok, Osborne Park (Australia), Kuwejtu.

Celem Konkursu jest między innymi upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych (Żołnierzy Wyklętych), kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego po II wojnie światowej oraz budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego.

Tematem pracy artystycznej (poezja, plastyka, znaczek, film, etc.) może być postać wybranego żołnierza, wydarzenia, konspiracji, czy innych zagadnień historycznych lub społecznych dotyczących ideałów i postaw Żołnierzy Wyklętych.

Miło mi poinformować, że w konkursie  dwie uczennice SP 109 otrzymały wyróżnienie:

- Antonina Kosowska klasa 4b/ kategoria projekt serii banknotów o Żołnierzach Wyklętych

- Karolina Pawelec klasa VI e/ kategoria plastyczna- Żołnierze Wyklęci.

Uroczysta gala wręczenia nagród będzie miała miejsce w Pałacu Prezydenckim.

Serdecznie gratuluję sukcesu uczennicom naszej szkoły.

Katarzyna Strzelczyk-nauczyciel historii