• 2019/2020

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

•   ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 - Obrazek 1   Serdecznie witamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli 01.09.2020 r.  w dniu  rozpoczęcia nowego 2020/2021 roku szkolnego.

Cieszymy się, że udało nam się wrócić do szkoły!

Widzimy na korytarzach i w salach zadowolonych uczniów.

To miło, że obdarzyliście naszą szkołę zaufaniem.

Witamy bardzo ciepło w naszym gronie nowych uczniów!

Bez względu jednak na to, czy jesteście „nowi” czy „starzy”, widzimy, że dreszczyk emocji nikogo nie omija, bo przecież przed nami i Wami zupełnie nowy rok...

Jeśli spojrzymy na szkołę jak na miejsce, w którym przeżywamy intelektualną przygodę, miejsce dialogu i współpracy - wtedy zdobywanie wiedzy może stać się radością, a nawet pasją.

Życie szkolne to nie tylko lekcje, sprawdziany i zadania domowe.  To też czas pozalekcyjny.

To nasza biblioteka ze swoimi ciekawymi propozycjami i wydarzeniami czytelniczymi! To także świetlica szkolna, która organizuje uroczystości, konkursy integrujące całą społeczność szkolną.

Uczniowie i nauczyciele sprawiają, że szkoła nie  jest nudna i nie jest oderwana od nowoczesnego świata, jest obowiązkiem, ale i radością w każdym wymiarze i miejscem poszukiwania.

Mamy nadzieję, że po tak długiej przerwie jesteście gotowi na wyzwania i z uśmiechem na twarzach podejmiecie naukę.

Życzymy Wam powodzenia!

DYREKCJA SZKOŁY  SP 109

• PANI BASIA - BIBLIOTEKARKA -  MÓWI DZIĘKUJĘ !

• PANI BASIA - BIBLIOTEKARKA -  MÓWI DZIĘKUJĘ ! - Obrazek 1Tak to słowo jest najodpowiedniejsze na ten moment, kiedy odchodzi się z pracy po 15 latach.

A dziękować jest za co!

Kiedy zaczynałam w 2005 roku było nas o wiele mniej – i dzieci i nauczycieli. Z roku na rok ciągle nas tylko przybywało i teraz jest to ogromna społeczność szkolna.

Każdemu z Was – małym i dużym jestem bardzo wdzięczna, że zaistnieliście w moim życiu!

Przeżywaliśmy razem wiele wspaniałych chwil i lat. Wiele fajnych rzeczy się udało zrealizować, czego dowodem są  kolejne tomy kroniki szkolnej, którą z przyjemnością prowadziłam.

Pozwólcie, że przypomnę tylko te kilka bibliotecznych akcji, które są mi najbliższe sercu:

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA,  DZIEŃ KSIĄŻKI, MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH,. To te cykliczne, organizowane co roku, a nigdy takie same, bo zawsze  obchodzone pod innym hasłem.. Do tego trzeba dodać oczywiście spotkania z pisarzami i innymi ciekawymi ludźmi, czy akcję„ CZYTANIE NA DYWANIE” oraz dni przybliżające kulturę i literaturę innych krajów. I tak świętowaliśmy po fińsku, szwedzku czy duńsku, a nawet kanadyjsku!

Wszystkie te wydarzenia były relacjonowane nie tylko na stronie szkoły i w kronice szkolnej, ale często też w lokalnej prasie , z którą regularnie współpracowałam. A były to „Mieszkaniec”,  „Kurier Wawerski”, „Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie” i „Linia Otwocka”.

To dzięki takiej aktywności nasza  biblioteka jako jedyna  szkolna w Polsce zdobyła- i to dwukrotnie – tytuł

MISTRZA PROMOCJI CZYTANIA ( 2007 i 2010).

Aktywność biblioteki została dostrzeżona również przez dyrekcję szkoły, co ostatecznie zaowocowało NAGRODĄ PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY w 2008 r.

Dobra passa trwała dalej i w 2010 r. uzyskałam II miejsce w konkursie BIBLIOTEKARZ ROKU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.PANI BASIA - BIBLIOTEKARKA -  MÓWI DZIĘKUJĘ ! - Obrazek 2

Jestem z tego wszystkiego bardzo dumna, ale tak naprawdę to wszystko było możliwe dzięki Wam kochani uczniowie i nauczyciele oraz atmosferze pracy, jaka temu towarzyszyła. Oczywiście nie bez znaczenia było też wielkie wsparcie ówczesnej dyrekcji, a szczególnie dyr. Stefana Dejneki, któremu biblioteka była zawsze bliska.

Dyrekcji, nauczycielom i innym pracownikom szkoły dziękowałam osobiście, a Wam uczniowie, którzy będziecie zaglądać do kroniki albo na stronę szkoły - tym wpisem mówię DZIĘKUJĘ i życzę tylko wspaniałych dalszych dni w szkole. Trzymajcie się dzielnie i odwiedzajcie jak najczęściej bibliotekę, która zostaje nadal w bardzo profesjonalnych rękach mojej wspaniałej koleżanki- pani Eli, z którą tworzyłyśmy wspólny, zgodny przyjacielski tandem.

WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO DZIĘKUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Barbara Michałek