• Witamy i serdecznie!

Zapraszamy do zapoznania się z pracą i zabawą grupy.

• Czas ferii

• 06.02.2022 15:31
        • 04.02.2022
          Ferie zimowe to świetny czas na realizacje ciekawych pomysłów, dlatego dziś skupiliśmy swoją uwagę na temat zwierząt zagrożonych w Polsce. Temat bardzo ważny i istotny, poznaliśmy bliżej sylewtkę żubra, wilka oraz sóweczki. Wiemy jak i gdzie żyją w Polsce, co jedzą oraz co powoduje, że jest ich tak mało. Cel zajęć to nauka szacunku do zwierzat, przyrody. Dzieci dowiedziały sie w jaki sposób pomagamy zwierzętom, chronimy zagrożone gatunki oraz w jaki sposób działalnośc człowieka potrafi zagrozić zwierzętom.

• 31.01.2022 20:56
        •  10 -14.01.2022
          W styczniu z okazji zblizającego się Dnia Babci i Dziadka grupa 0d postanowiła stworzyć własnoręcznie piękne lampiony oraz kalendarze. Stemplowaliśmy białą farbą, rysowałyśmy serca, wycinaliśmy, kleiliśmy serwetki do szkła metodą decoupage. Wykonanie prezentów nie należało do najłatwiejszych, ale za to sprawiło mam wiele frajdy. Jest to idealny moment, aby pokazać dzieciom, że niektórym rzeczom warto się przyjrzeć ponownie i dać im "drugie życie", a tym samym uczyć postaw proekologicznych.

• Miasteczko Elfów

• 24.12.2021 10:29
        • 14 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę na PGE Narodowy do Miasteczka Elfów.
          Poznaliśmy zabawy i tradycje świateczne, zwiedzaliśmy miejsca, gdzie Elfy pomagają  w przygotowaniu Świąt i spotkaliśmy Mikołaja.

• 24.12.2021 09:49
        • 6 grudnia w Mikołajki owiedził nas gość specjalny, rozdał prezenty i wysłuchał piosenki o Mikołaju.
          Dekorowaliśmy pierniki wypieczone przez nasze mamy i ubieraliśmy choinkę.
        • Dzień Dyni

• 06.02.2022 15:37
        • 29.10.2021r
          W piątek w naszej klasie odbył się Dzień Dyni. Ubraliśmy sie na pomarańczowo oraz przyniesliśmy różnego rodzaju dynie do szkoły. Smakowaliśmy różnych potraw z dyni: placów, ciasta oraz pieczonej dyni. Rozmawialiśmy dlaczego dynia powinna znaleźć sie w naszym jadłospisie, że zawiera dużo witamin. W grupie również pojawiły się gry i zabawy dyniowe; klasyfikowaliśmy dynie wg koloru, rozmiaru, bawiliśmy się w zabawę "dynia parzy". Na koniec zajęć zrobiliśmy własnoręcznie trójwymiarowe dynie z bibuły. Ten dzień wzbogacił naszą wiedzę na temat dyni oraz jej pozytywnego wpływu na nasze zdrowie.