• Witamy i serdecznie!

Zapraszamy do zapoznania się z pracą i zabawą grupy.

komentarz i fotografie: Magdalena Jarosz, Katarzyna Kuskowska

• Plastusiowy pamiętnik

• 22.03.2021 19:57
           04.03.21r.
          Każdy z nas lubi bajki, dlatego my zawsze po obiedzie staramy się odpoczać, przy przyjemnej lekturze. Zamurzyć się w królestwie wyobraźni oraz odkrywać to co jest jeszcze dla nas nieznane. Dziś zawitał do nas Plastuś oraz jego przygody. Dowiedzieliśmy się, że został ulepiony z czerwonej plasteliny oraz zamieszkał w dziwnym jak dla nas (bo drewnianym) piórniku. Nie trzeba było długo namawiać dzieci do tego, aby ulepiły same swoje Plastusie. Kto wie, może niektóre ożyją...
        • Wulkany

• 15.03.2021 21:04
        •   01.03.2021r.
           Dziś dzieci podczas zajęć poznały historie wulkanów. Odkrywaliśmy dlaczego powstają oraz z czego się składają.  Dowiedzieliśmy się co się z nich wydobywa, kiedy wybuchają. Jednak najciekawyszym elementem zajęć było stworzenie naszego klasowego wuklanu. Zaczeliśmy od zrobienia stożka owiniętego folią, poźniej przygotowaliśmy płyn do naczyń, ocet, wodę oraz sodę - na koniec połączyliśmy wszystkie te składniki ze sobą. Wyniki eksperymentu zaciekawiły nas i zachęciły do dalszych pytań.
        • Dzień dinozaura

• 21.03.2021 12:34
        •  26.02.2021r.
          Olbrzymia ilości jest świąt wyjątkowych, innych o których nawet nie słyszeliśmy. Do takich świąt należy właśnie dzień dinozaura. Piątek rozpoczeliśmy od szybkiej powtórki matematycznej. Obejrzeliśmy prezentacje, za pomocą której poznaliśmy wiele interesującyh rzeczy na temat samych dinozaurów oraz ich życia. Stworzyliśmy klasowy album dinozaurów. Wykonaliśmy prace plastyczne indywidualnie oraz grupowo.
          Zajęcia te na pewno pogłębiły wiedzę dzieci na temat prehistorii. Ponadto kolejny raz udowodniliśmy, że można połaczyć naukę z zabawą.
        • Cztery żywioły - ogień

• 06.03.2021 12:44
        •  25.02.2021r.
          Zajęcia rozpoczeliśmy od wyjaśnienia, czym jest ogień oraz określenia jego cech. Z dużym skupieniem i ciekawością przeprowadzaliśmy doświacznia oraz eksperymenty. Odkryliśmy, że ogień potrzebuje powietrza, a boi sie wody. Jednak najważniejszym wnioskiem z zajęć, było uświadomienie, iż ogień jest bardzo przydatny człowiekowi, ale również bardzo dla niego niebezpieczny.
               Tworzone sytuacje edukacyje w ramach tematów dotyczących żywiołów, były idealną okazją do tego, aby dzieci przyjrzały się naturze, przyrodzie z bliska w inny sposób. Przy tej okazji warto zapamietać słynne zdanie: Powiedz mi - a zapomnę, Pokaż - a zapamietam, Pozwól mi działać, a zrozumiem (Konfucjusz).

• Cztery żywioły - powietrze

• 06.03.2021 11:15
        • 23.02.2021r.
          Kolejnym poznanym przez dzieci żywiołem jest powietrze. Podczas zajęć odkrywaliśmy jego moc. Dzieci bawiły sie piórkami, balonami, kawałkami bibuły. Odkrywaliśmy wpływ powietrza na różnorodne przedmioty. Rozmawialiśmy również o czystym powietrzu, wyjaśniliśmy pojęcie smogu, jego skutków oraz zapobieganiu. Ważnym i istotnym elementem zajęć jest rozwijanie aktywności poznawczej dzieci. Stwarzanie im warunków do samodzielnego przeżywania, odkrywania i zrozumienia. Na podsumowanie zajęć uczniowie zrobili wiatraki.
  • RODO

• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI