• BIEDRONKI  0c

wychowawca: Anna Staniszewska

• ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

• 25.11.2022 19:54
        • Owoce i warzywa jemy, bo zdrowi być chcemy
          Dzień minął dzieciomj na rozmowie na temat zdrowego odżywiania oraz dlaczego powinny zjadać owoce i warzywa jak najczęściej. Bezbłędnie dokonały podziału: co jest warzywem a co owocem. Z rozsypanki wyrazowej szukały właściwych napisów i próbowały czytać globalnie. Słuchały zagadek owocowo-warzywnych oraz wykonały prace plastyczne związane z tematem.
        • WIZYTA STAŻY MIEJSKIEJ

• 20.11.2022 20:58
        • 11 października naszą grupę odwiedził gość specjalny. Była to Pani ze Straży Miejskiej. Opowiadała na czym polega jej praca oraz pokazała jakich atrybutów w niej używa. Dzieci były zainteresowane pogadanką, chętnie odpowiadały na pytania, Celem spotkania było utrwalenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przedszkolu, domu oraz na ulicy.
        • WYCIECZKA NA FARMĘ DYŃ

• 25.11.2022 19:55
        • 4 października nasza grupa wybrała się na Farmę Dyń w Powsinie. Na miejscu czekały na nas piękna pogoda i wiele atrakcji. Bawiliśmy się w labiryncie zrobionym ze słomy, skakaliśmy na trampolinach i jeździliśmy na tyrolkach.
          Karmiliśmy mieszkańców mini zagrody – alpaki, króliki, kózki, kaczki, gąski a nawet niektóre z nich mogliśmy pogłaskać. Oglądaliśmy różne rodzaje dyń – jadalne, ozdobne, duże i małe. Największą atrakcją dla dzieci była wyprawa na pole dyniowe i możliwość własnoręcznego zerwania dyni z pola i zabrania jej do domu.
          Na koniec zwieńczeniem całej zabawy były kiełbaski prosto z ogniska. Wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy :)