• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Ob - SŁONECZKA

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

• CIEKAWY ZAWÓD - ZAJMOWANIE SIĘ BEZPIECZENSTWEM NA PLATFORMACH WIERTNICZYCH ROPY I GAZU

• 09.11.2021 14:40
      • W dniu 09.11.21 Odwiedził nas tata Maxa. Pan Marcin  opowiedział nam o swojej fascynującej pracy, w której zajmuje się bezpieczeństwem na platformach wiertniczych ropy i gazu. Nadzorowaniem prac saperskich oraz monitorowaniem operacji pogłębiania toru wodnego Świnoujscie-Szczecin wraz z budową 2 sztucznych wysp. Opowiedział dzieciom skąd się bierze ropa w ziemi, pokazał łupki z okresu Dewon wydobyte z ponad trzech kilometrów z głębi ziemi. Przedstawił  ubrania BHP obowiązują na projektach, oraz zaprezentował odzież niepalną i palną na przykładzie jej podpalenia. Dzieci miały również okazję obejrzeć prezentacje multimedialną, gdzie pokazany był sprzęt ciężki, ludzi pracujących przy wydobyciu oraz nurków badających dno morza. Dzieci miały dużo wrażeń za co serdecznie dziękujemy.