• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Ob - SŁONECZKA

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

• WSZYSTKICG ŚWIĘTYCH

• 28.10.2021 17:28
      • Dziś rozmawiałyśmy z dziećmi na temat zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Pytałyśmy dzieci w jakim celu odwiedzamy groby naszych bliskich i dlaczego zapalamy znicze. Dzieci chętnie opowiadały o swoich bliskich, którzy odeszli. Powspominaliśmy, co wprawiło nas w nostalgiczny nastrój i zadumę…taki czas. W dalszej części dnia wybraliśmy się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dzieci dowiedziały się, że podczas wojny wielu żołnierzy oddało życie za Polskę. My chociaż ich nie znaliśmy, pamiętamy o tym i w podziękowaniu zapalamy znicze na ich grobie. Dzieciaki cudownie zachowywały się na cmentarzu, mówiły po cichutku, podeszły do tematu z powagą Jesteśmy bardzo dumne.