• Witamy Wszystkich serdecznie, oto nasza grupa Ob - SŁONECZKA

Będziemy tu udostępniać prace  dzieci,

a także ciekawe relacje z życia przedszkolaka.

• Wizyta straży miejskiej

• 31.10.2022 16:33
        • Wizyta straży miejskiej rozpoczęła się pogadanką dydaktyczną na temat bezpieczeństwa: jak zachować się przechodząc przez jezdnię, czy ważne jest noszenie odblasków, jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dzieci przypomniały sobie jak wygląda mundur policjanta i do czego służy lizak. Poruszyliśmy również tematy: co zrobić jak się zgubimy i, że nie trzeba się bać Policjanta. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe odblaski ułatwiające widoczność po zmroku.
        • Dzień gier planszowych

• 31.10.2022 15:45
        • Dzień gier planszowych - tego dnia zachęcałyśmy przedszkolaki do planszówek. Dzieci przyniosły swoje ulubione planszówki, każdy miał szansę opowiedzieć o swojej ulubionej grze i zapoznać dzieci z zasadami. A potem wszyscy graliśmy :-)
        • Dzień chłopaka

• 31.10.2022 14:35
        • Obchody Ogólnopolskiego Dnia Chłopaka. Nasza grupa dołączyła się do szkolnego święta chłopców. Tego dnia odbyły się zabawy integracyjne, golenie brody :-), mini disco, quiz oraz słodki poczęstunek.
        • Próbny alarm

• 31.10.2022 14:18
        • Nasze Słoneczka uczestniczyły w próbnym alarmie przeciwpożarowym. Wcześniej rozmawiliśmy jak taki alarm wygląda, ile dzwonków musi zabrzmieć, jak również o bezpiecznym zachowaniu w czasie pożaru. Dzieci dowiedziały się gdzie jest miejsce zbiórki ewakuacyjnej i jak postępować, gdy pojawi się pożar oraz jaki jest nuemr alarmowy.

• Początek kalendarzowej jesień - Dzień Spadającego Liścia

• 31.10.2022 13:49
        • Tego dnia w naszej grupie odbyły sie warsztaty senoryczne związane tematyką jesienną. Dzieci lepiły z masy solnej, odbijały liście na masie solnej, a poźniej malowały używając kolorów jesieni. Dzieci odmierzały, ugniatały, lepiły, wzmacniały rączki. Rozmwailiśmy o darach jesieni, jesiennej pogodzie i uczyliśmy się piosenek o jesieni.