• W tym świątecznym czasie... Niech nadzieja i radość zastukają do Naszych drzwi,
      a Wielkanoc przyniesie pomyślność i szczęście. Niech Nasze serca będą przepełnione
      pokojem i miłością.

Serdeczne życzenia składają:
      DYREKCJA
      GRONO PEDAGOGICZNE
      PRACOWNICY
      SZKOŁY
    • Wesołych Świąt! Happy Easter! Frohe Ostern! Joyeuses Pâques! щасливого Великодня! Счастливой Пасхи, Христос воскрес! з вялік днём! ! Καλό Πάσχα να έχετε!
    • PRACOWNIA KOMPUTEROWO-JĘZYKOWA
    • PRACOWNIA KOMPUTEROWA s. 211
    • ŚWIETLICA
    • BIBLIOTEKA
    • "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła"
    • STOŁÓWKA
    • GABINET TERAPII PEDAGOGICZNEJ oraz SENSORYCZNEJ
    • SZATNIA
        • KONKURS EKOLOGICZNY

Z okazji zbliżającego się DNIA ZIEMII dla kl. I - III panie Magda Jarosz i Małgorzata Zdulska przygotowały "Konkurs ekologiczny" Oczywiście obowiązywały ekologiczne stroje, a wszystko przebiegało w miłej i wesołej atmosferze.

Klasa 2c pod opieką pań Moniki Szafrowicz i Ewy Fabryckiej , aby chronić głębiny morskie i ich piekno - obiecała segregować śieci, nie tylko w Miedzynarodowy Dzień Ziemii.

• KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY  konkursu z okazji Dnia Ziemi - 22 IV
          • KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY konkursu z okazji Dnia Ziemi - 22 IV

Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-technicznym pt.,,Coś z niczego - czyli pomysł na wykorzystanie odpadów"

Tematem konkursu jest ochrona ziemi, planety, klimatu etc. poprzez ponowne wykorzystanie surowców wtórnych do wykonania pracy plastyczno-technicznej.

Celem jest wykonanie prac z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami- śmieciami np.: puszki aluminiowe, tektura, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmatki, folia lub materiałów naturalnych: drewno, sznurek, słoma.
            Proponujemy dwie kategorie:
            • zabawka ekologiczna
            • przedmiot użyteczny np.: wazon, obrazek, ozdoby itp.

• Program profilaktyczny „Zagraj z nami ”

Od marca 2023 roku w naszej szkole realizowany jest program Zagraj z Nami, w którym uczestniczą klasy: 6a,7b oraz 8d.
            Celem głównym projektu ,,Zagraj z nami’’ jest zapobieganie uzależnieniom od komputera i Internetu wśród dzieci, poprzez podniesienie wiedzy związanej z uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci oraz wśród rodziców / opiekunów, kadry pedagogiczno /nauczycielskiej jak również kształtowanie umiejętności społecznych dzieci oraz promocja konstruktywnych form spędzania czasu.
            Projekt dla dzieci / młodzieży obejmuje: zajęcia edukacyjne, warsztaty umiejętności społecznych oraz realizacje działań alternatywnych promujących konstruktywne formy spędzania czasu poprzez przeprowadzenie happeningu w szkole.
            W programie zostały przewidziane również warsztaty/wykład dla nauczycieli oraz rodziców lub opiekunów , dzięki którym uczestnicy będą mieli szansę nabyć

• DZIEŃ ZIEMI z TEATREM KATARYNKA

W związku ze zbliżającymi się obchodami (22 IV) Dnia Ziemi pani Kierownik świetlicy- Monika Zimny zaprosiła do szkoły Teatr Katarynka. Obejrzeliśmy przedstawienie "Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing". To ekologiczny musical o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki.

• Światowy Dzień Kostki Rubika

17 kwietnia z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika w naszej szkole odbyły się mini zawody speedcubingu (układania kostki Rubika na czas). Na podium znaleźli się:

miejsce 1 - Antoni Rogólski, kl. 7b, czas do rankingu 37 sekund

miejsce 2 - Jakub Zimny, kl. 8d, czas do rankingu 39 sekund

miejsce 3 - ex-aequo Franek Gąsiorowski, kl. 4b oraz Jakub Podlecki kl. 8d, czas do rankingu 41 sekund.

• NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY UCZESTNICZY W KAMPANII „ROWEROWY MAJ”

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce skierowana do uczniów i nauczycieli promująca zdrowy tryb życia oraz zrównoważoną mobilność i popularyzującą rower, jako środek transportu.

Zabawa trwa miesiąc (od 4 – 31 maja). Zasady kampanii są bardzo proste. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze (liczą się inne środki transportu na kółkach, ale bez silnika, np. deskorolka, hulajnoga, wrotki lub rolki) otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody dla uczniów, (które są wypisane na okładce książeczki do zbierania indywidualnych naklejek) i dla najlepszej klasy.

•                      PROGRAMY             PROJEKTY

• LINKI