• W tym świątecznym czasie... Niech nadzieja i radość zastukają do Naszych drzwi,
      a Wielkanoc przyniesie pomyślność i szczęście. Niech Nasze serca będą przepełnione
      pokojem i miłością.

Serdeczne życzenia składają:
      DYREKCJA
      GRONO PEDAGOGICZNE
      PRACOWNICY
      SZKOŁY
    • Wesołych Świąt! Happy Easter! Frohe Ostern! Joyeuses Pâques! щасливого Великодня! Счастливой Пасхи, Христос воскрес! з вялік днём! ! Καλό Πάσχα να έχετε!
    • PRACOWNIA KOMPUTEROWO-JĘZYKOWA
    • PRACOWNIA KOMPUTEROWA s. 211
    • ŚWIETLICA
    • BIBLIOTEKA
    • "Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła"
    • STOŁÓWKA
    • GABINET TERAPII PEDAGOGICZNEJ oraz SENSORYCZNEJ
    • SZATNIA
        • Kreatywna Biesiada u WARSA i SAWY  - naukowo i sportowo
          • Kreatywna Biesiada u WARSA i SAWY - naukowo i sportowo

6 czerwca pani Marta Biedrzycka wraz z uczennicami klas siódmych wzięła udział w corocznej edycji pt. Kreatywne Biesiady u WARSA i SAWY. Spotkanie "WARS i SAWA naukowo i sportowo" tym razem odbyło się w Szkole Podstawowej nr 158 w Warszawie.

Społeczność tej szkoły pochwaliła się swoimi najzdolniejszymi uczniami. Martyna Szemkowicz (7B), Martyna Maśniak (7A) oraz Nina Charlińska (7B) wzięły udział w kilku warsztatach przygotowanych dla gości. Do wyboru były zajęcia sportowe, malarskie, dramy, eksperymentalne, stolarskie, czy językowe.

• I Wawerska Konferencja Uczniowska

5 czerwca odbyła się I Wawerska Konferencja Uczniowska. Nasza szkoła brała w niej czynny udział.

Pod czujnym okiem nauczycielki języka angielskiego pani Marty Biedrzyckiej uczennice stworzyły wyjątkowe prezentacje i przygotowały swoje wystąpienia. Ula Anyszka (7A), Pola Bańka (7C), Nina Charlińska (7B), Karolina Łysakowska (7C), Zosia Mundzik (7A) oraz Martyna Szemkowicz (7B) pokonały swoją nieśmiałość, czasem strach, a na pewno nudę i stworzyły niezapomniane prezentacje na nurtujące je tematy. Ich publiczne wystąpienia dotknęły obszaru ekologii, zdrowia psychicznego, ich pasji (tańca oraz teatru), ale także problemów w polskiej szkole. Bezinteresowne zaangażowanie dziewcząt jest godne podziwu. Wyjście z wszechobecnej strefy "nie chce mi się" - kreuje postawy, z których możemy być dumni!

• JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami. Szczegóły znajdują się na stronie www.czytamy.org.

Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Żeby czytanie nie kojarzyło się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłym wspomnieniem. Czytaniem na trawie w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli, rodziców.

• 20 maja - DZIEŃ PSZCZOŁY

„Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata”

Albert Einstein

To hasło przyświecało naszym szkolnym obchodom Dnia Pszczoły. Na hasłach i budzeniu świadomości zagrożenia życia pszczól nie poprzestaliśmy,oprócz plakatow powstały specjalne poidełka dla naszych małych przyjaciół. Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Konkursie wiedzy o pszczołach, organizatorką którego była pani Ewa Fabrycka.

• Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „MATEMATIX”

Jest nam miło poinformować, że uczeń naszej szkoły MARCIN REJNIAK z klasy 5D uzyskał wynik bardzo dobry i zajął 1 miejsce w województwie oraz 4 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „MATEMATIX”.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i ma postać testu wielokrotnego wyboru. Matematix jest nowym konkursem matematycznym wzorowanym na Alfiku Matematycznym. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do twórczego myślenia oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala rozbudzać potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

• Wyróżnienia w Kangurze!

Znane są już wyniki tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2023”. Kangur Matematyczny wywodzi się z Australii, a pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów świata. Uczestnicy, w zależności od grupy wiekowej, mają do rozwiązania od 21 do 30 zadań w czasie 75 minut.

W naszej szkole niezmiennie od wielu lat konkurs cieszy się bardzo dużą popularnością, w tym roku przystąpiło do niego 56 uczniów. Miło nam jest poinformować, że wśród wszystkich uczestników z naszej szkoły czworo uczniów otrzymało wyróżnienia.

• PREZENTACJA SZKOŁY

JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ? JAKI PROFIL?

18 maja odbyło się spotkanie dla uczniów klas 8 z przedstawicielami nowo otwieranego liceum i technikum na ul. Mińskiej 25 w Warszawie.

Nowe profile. Nowe możliwości. Życzymy trafnych wyborów i pomyślnej rekrutacji!

Doradca zawodowy - Monika Zimny

Poniżej nazwy klas otwieranych w Warszawie:

• Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie* 2023

12 maja 2023 klasy III uczestniczyły w Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich 2023 ma stadionie AWF. Była to zdrowa rywalizacja i sprawdzenie swoich własnych możliwości. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec otrzymali medale.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej.

•                      PROGRAMY             PROJEKTY

• LINKI